bookcase bookcase komentáře u knih

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Přečteno na jeden zátah, nutí k zamyšlení.

09.06.2013 5 z 5

Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové Laura Joh Rowland

Zajímavě podaný fiktivní příběh Charlotte Brontë. Čtivě napsán, přesně v jejím stylu.

09.06.2013 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Výborná detektivka, četla jsem ji jako druhou v pořadí, i když je první, ale to nevadilo. Jinak vraha jsem si tipla dobře, akorát jsem netrefila motiv.

07.06.2013 5 z 5

Takhle to končí Takhle to končí Kathleen MacMahon

Wau! Smekám. Dojemný a silný příběh. Zpočátku mi trvalo než jsem se začetla, ale stálo to za to. Ještě teď mám pusu otevřenou údivem.

06.06.2013 5 z 5

Lékárnická trilogie Lékárnická trilogie Marie Kubátová

Poetický popis jednoho vztahu. Zvláštní styl, do kterého musí člověk proniknout.

05.06.2013 4 z 5

Sestry sudičky Sestry sudičky Eleanor Brown

Líbil se mi "shakespearovský" nápad. Dobré čtení,námětem mi to trošku připomnělo knihu Jediná správná věc, ve které se hrdinka taky stará o nemocnou matku. Ty citace Shakespeara mi přišly velmi trefné.

Slezský román Slezský román Petr Čichoň

Souhlas s předchozími komentáři. Ta zápletka mi tam neseděla, jinak velmi čtivá výpověď o česko německých vztazích.

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Zhltnuto za jedno odpoledne. Dobře se to četlo, i když tam byl vážný námět.

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Erotických románů je habaděj, ale tenhle se četl dobře, líbila se mi kulisa děje (Neapol) i nápad s mystérií, do kterých bych však taky nešla. :)

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Nejen historický román. Skvělý popis života jedné éry.

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Krásné, ale hodně smutné pokračování Nadpozemské.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Závěr docela fajn trilogie. Humor a láska a cestování v čase. Super.

Láska ve Francii Láska ve Francii Nadine Williams

Čtivé vyprávění o lásce dvou lidí více než středního věku. Francie je milou a romantickou kulisou :)

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Mně se to líbilo. I to, jak mluvila Dora, patří to k její generaci. Aspoň jsme pěkně rozeznali všechny vypravěče. A je to takový ten typický britský humor - nehumor :-)

Místo v mém srdci Místo v mém srdci Jane Green

Moje oblíbená spisovatelka...Sice už je hodně poameričtěná, což je znát i na jejich knihách, ale pořád je čtivá.

04.06.2013 5 z 5

Probuzená minulost Probuzená minulost Deborah Crombie

Skvělá detektivka, vrací se i do minulosti. Napínavá a čtivá, jako všechno od DC

04.06.2013 5 z 5

Deník zkrachovalé lásky Deník zkrachovalé lásky Sarah Harvey

Humorná, milá oddechovka, kde nechybí romantika. Takže hup s čajem do ušáku :-)

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Jeden z nejlepších dílů. Bylo mi líto, že už je konec série. MC prostě umí psát!

03.06.2013 5 z 5

Roztančená léta Roztančená léta Cynthia Harrod-Eagles

Každý díl zhltnu jako jednohubku. Perfektní!!!

03.06.2013 5 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

taky mi ta hrdinka moc neseděla....to její zdůrazňování, že neumí vařit, a že vlastně nerada jí...bylo to takové divné. Jinak reálie super.

03.06.2013 3 z 5