bookcase bookcase komentáře u knih

Klikatá cesta Klikatá cesta Cynthia Harrod-Eagles

Moji milovaní Morlandové..ani tentorkát nezklamali, těším se na další díl.

03.06.2013 5 z 5

Smrť si neškrtne Smrť si neškrtne Jana Shemesh

Deníková zpověď mladé novinářky, která onemocněla leukémií. Autorka čerpala zřejmě z vlastní zkušenosti, výpověď je velmi upřímná.

17.05.2013 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Zajímavá kniha, hrdina mi přišel trošku jako Forrest Gump :).

16.05.2013 4 z 5

Říkal jsi ti amo Říkal jsi ti amo Eva Rýznerová

Kuchařka s poetickým vyznáním lásky k jednomu Italovi i Itálii jako takové. Recepty vypadají slibně, člověka to láká okusit tuhle kuchyni. Ale od příběhu jsem taky čekala trochu víc.

15.05.2013 3 z 5

Slečna Marplová – Život a doba Slečna Marplová – Život a doba Anne Hart

Výborná doplňková četba, jste-li milovníky ACH. Slečna Marplová tak, jak ji neznáme.

15.05.2013 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

I pátý díl výborný, i když musím přiznat, že se mi to už trošku táhlo. Pět dílů je docela dost :)

15.05.2013 5 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Autorka se už začíná opakovat, její knížky jsou jako podle šablony. Škoda, ty první, které se m dostaly do rukou, byly fajn.

13.05.2013 3 z 5

Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Alena Jakoubková

AJ se už opakuje. Píše jako podle šablony. Hrdinka se špatně vdá, ale umí výborně vařit, pokaždé má exotické jméno. Už mě to nebavilo.

13.05.2013 3 z 5

Vražda na apríla Vražda na apríla Lee Harris (p)

Moje oblíbená Chris a její další případ. Příjemná (dá-li se to použít) detektivka.

13.05.2013 5 z 5

Neverím ti Neverím ti Dana Hlavatá

Takový oddechový románek na jedno odpoledne.

13.05.2013 4 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Dalo se to číst, ale myslím, že jedna kniha stačila úplně.

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Skvělé!!! Vzpomínky Fingala na jeho mladická léta. Irsko 30. let.

11.05.2013 5 z 5

14 podob touhy 14 podob touhy Marie Gray

Erotické povídky, které doplňují současný knižní trh zavalený literaturou s lechtivou tématikou. Při čtení se budete červenat až za ušima :)

11.05.2013 4 z 5

Rozhovory o matkách a mateřství Rozhovory o matkách a mateřství Lucie Hášová Truhelková

Kniha rozhovorů s několika matkami. Některé jsou mediálně známé, jiné prošly náročnými životními peripetiemi, každá z nich je jiná, spojuje je právě mateřství. Každá z nich podává svůj osobitý pohled na roli matky. Čtivé, poučné a zajímavé.

10.05.2013 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Andělé, andělé, andělé...docela čtivé.

09.05.2013 4 z 5

Kým nejde o život... Kým nejde o život... Lenka Gahérová

Přečteno za jeden večer, pro mě oddechovka s vážným tématem.

09.05.2013 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Autorka má zvláštní styl, který se mi líbí, i když každému asi nesedne. Ale pro ni je jedinečný a díky němu jsou příběhy v knihách autentické.

09.05.2013 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Obdivuju ženy, které ve II. sv. válce bojovaly, na tuhle knížku jsem se těšila hodně a nezklamala.

05.05.2013 5 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Stará dobrá Anglie, staré rody a jejich tajemství. Pozoruhodné čtení, které působí, jako by nebylo napsáno v současnosti.

03.05.2013 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Trošinku zklamání. Moc postav a podrobného děje, ze začátku jsem se hodně ztrácela. Pak to chytlo spád a švih a děj byl hodně překvapivý.

02.05.2013 4 z 5