bookcase bookcase komentáře u knih

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Brilantní thriller, napínavý od první do poslední stránky.

03.04.2012 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Docela se mi to líbilo. A kdo je tím pronásledovatelem, to jsem netušila do poslední chvíle.

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

Stačí jedno volné odpoledne a je to přečtené. I když se opakoval námět z prvního dílu, dalo se to přečíst. Takové odlehčení :)

Druhý život Druhý život Jindřiška Hromádková

Na knihu jsem se těšila, zaujalo mě téma, které jsem viděla zpracované ve filmu s Terezou Brodskou, která podala mimořádný výkon. Ale musím říct ,že jsem se zklamala. Nesedl mi styl, kterým byla napsána, bohužel. Nedočetla jsem.

29.03.2012 3 z 5

Když velcí byli kluci Když velcí byli kluci Hana Doskočilová

Skvělou formou zpracované životopisy slavných "kluků" - umělců, vědců, cestovatelů..před lety jsem ji používala k besedám pro děti na toto téma, takže Chaplina, Komenského a Andersena umím zpaměti :). Teď s ní přišel ze školy syn, velmi nadšený, takže jsme ji četli večer před spaním .Můžu doporučit!

29.03.2012 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

četla jsem před delší dobou dopodrobna si ji už nevybavím:). Líbila se mi, nechybělo napětí.

Broučci Broučci Jan Karafiát

srdeční záležitost. Knížka i deska namluvená panem Högerem. Jak já se vždycky třásla strachy, když Brouček mamince zhasil komín. A měla jsem chuť na zapraženou polívku a hovět si. Paráda!!!

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Výborné!!! Horror jak má být. Bála jsem se na těch správných místech :)

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Naprosto úchvatný thriller, přečetla jsem ho za jeden den.

27.03.2012 5 z 5

Rodinná hrobka Rodinná hrobka Katarina Mazetti

Moc jsem se na ni těšila, nebyla jsem vůbec zklamaná. Pokračování osudu Bennyho a Desirée se povedlo a byla bych ráda, kdyby autorka napsala ještě i třetí díl :).

19.03.2012 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Kniha, ze které jsem byla opravdu hotová. A ani se mi nechce číst nic jiného. Nechala ve mě velký dojem.

13.03.2012 5 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Moderně zpracovaný klasický příběh Jany Eyrové. I když je zasazen do současné doby, nechybí mu jistá starosvětskost a půvab časů dávno minulých. Líbilo se mi.

11.03.2012 5 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Po delší době nová Eva Urbaníková, líbila se mi :). A přímo si říká o pokračování.

15.02.2012 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Knížka mě dostala do kolen. Námět, jeho zpracování...A ten konec...i když jsem tušila, že to tak dopadne.

14.02.2012 5 z 5

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

Trošku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak to stálo za to. Prolínání minulosti a současnosti, dávná tajemství a trochu tajemna. Paráda!!!

10.02.2012 5 z 5

Mal to byť pekný život Mal to byť pekný život Andrea Coddington

Zprvu opravdu čtení o splněném americkém snu, úchvatném NY, kam by se chtěl podívat asi každý z nás, ale v poslední třetině se vše mění.....čtivé, vtipné i zoufalé zároveň.

08.02.2012 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Detektivka, kterou jsem nemohla odložit, protože byla šíleně napínavá.

07.02.2012 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Zase jedna severská krimi, kdy se mi nechtělo dělat nic jiného než číst, číst, číst. Fascinující, úžasné, napínavé jak kšandy. Doporučuju.

06.02.2012 5 z 5

Bez dcéry som neodišla Bez dcéry som neodišla Timea Keresztényi

Kniha, která mě chytla a nepustila, i když jsem při čtení leckdy kroutila hlavou a říkala jsem si, že se evropské baby prostě nepoučí. Už po pár stránkách jsem věděla, že autorčin vysněný muž je notorický lhář a sukničkář a nechápala jsem, že ona - inteligentní studovaná žena - se nechá takhle zblbnout :). Každopádně strhující výpověď, líbilo se mi, že autorka moc dobře věděla, že se nechala zblbnout a dokázala si to přiznat.

03.02.2012 5 z 5

Horká stopa Horká stopa Kateřina Janouchová

Zvláštní, ale výborný psychoromán střihnutý thrillerem. Chvílemi mě mrazilo v zádech.

03.02.2012 5 z 5