bookcase bookcase komentáře u knih

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Eva Tvrdá

Mám ráda knížky Evy Tvrdé a ani tato není výjimkou.

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

Adventní jednohubka k čaji. Potěšil Jiří Hájíček, tarantinovsky pobavila Irena Obermannová.

Šťastné a veselé... Šťastné a veselé... * antologie

Spíš smutně laděné, melancholické povídky. Ale i smutek k Vánocům patří.

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Bavilo mě to, mám ráda dobu kdy se odehrává a líbilo se mi spojení Draculy s vražděním.

28.11.2021 4 z 5

Nedotknutelný: Příběh zloděje z Indie Nedotknutelný: Příběh zloděje z Indie Monika Wurm

Čte se moc dobře, autorka umí zaujmout, ale taky bych krátila.

Cvičebnice tvůrčího psaní Cvičebnice tvůrčího psaní Alžběta Bublanová

Cvičebnice tvůrčího psaní skvělou volbou, jak písmena ovládnout. Zkuste to taky, je to zábava, relax a dobrý způsob, jak nenechat mozek usnout.

22.11.2021 5 z 5

Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Ondřej Koželuh

Kantor ideál! Takového pana učitele bych přála sobě, svým synům a všem dětem na světě. :) Moc se mi jeho deník líbil, lehký, s nadhledem, humorem a pochopením pro děti.

21.11.2021 5 z 5

Nečekaný návrat Josephine Foxové Nečekaný návrat Josephine Foxové Claire Gradidge

Líbilo se mi, bylo to, jako by to společně psaly Kate Morton a Agatha Christie. Taky jsem občas tápala v těch propletených pasážích, ale jinak super.

21.11.2021 4 z 5

Kde je moje kuřátko? Kde je moje kuřátko? Sylvie Doláková

Krásné a hravé obrázky, textu tak akorát pro malé prcky, bohaté využití při dalších hrách s knížkou. Povedené.

18.11.2021 5 z 5

Drobky v peřinách Drobky v peřinách Marie Maderová

Pohlazení na duši, příjemné připomenutí starých časů a tradic. V dnešní době balzám na nervy.

14.11.2021 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Skvostné komorní drama orámované španělskou chřipkou. Místy až mrazí, jak se to podobá dnešní době.

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Skvěle a důmyslně poskládané é osudy různých lidí, kteří jsou svým způsobem propojeni. Je to o tom, jak jednu situaci vidí různí lidé jinak. O nedorozumění, vině, odpuštění.

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Ještě lepší než autorčina první kniha. Překvapila i dojala k slzám.

Paříž tě nikdy neopustí Paříž tě nikdy neopustí Ellen Feldman

Komorní příběh, líbil se mi, zas trochu jinak pojatá druhá světová válka.

09.11.2021 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Za mě spokojenost. Dostala jsem, co jsem čekala - romantiku, vášeň a intriky, erotiky bylo tak akorát - já ji v knihách moc nemusím, ale tady byla podána docela vkusně a nepřebíjela děj.

07.11.2021 4 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Zajímavá knížka, něco mezi detektivkou a psychothrillerem, hodně se to točilo kolem pocitů Profesorky a jejího pohledu na vše. Botanika byla zajímavým prvkem příběhu,

06.11.2021 4 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Příběh mě dostal a hodně dojal. Na styl psaní jsem si zvykla hned, neměla jsem problém.

02.11.2021 5 z 5

Z čeho je den Z čeho je den Dominika Prejdová

Tak to se mi hodně zamlouvalo - zajímavý námět - jak žijí patchworkové rodiny, oblíbila jsem si i nepříliš snadný autorčin styl psaní. Hutný text, který mi utíkal hodně rychle, četl se mi dobře, i když se musí dávat pozor, v ději se dost skáče.

31.10.2021 5 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Velmi osobní pohled na nemoc, kterou většina lidí spíš podceňuje. Zajímavé a poučné, nápomocné pro ty, kteří s tím bojují a nebo se chtějí něco bližšího dozvědět.

30.10.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Milé čtení, prodchnuto láskou k rodině a jídlu. Příjemná záležitost.

30.10.2021 5 z 5