Booky84 Booky84 komentáře u knih

Zachraňte Lidušku! Zachraňte Lidušku! Jaroslav Němeček

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů téhle skvělé čtveřice, jako dítě jsem ho měla v jiném vydání, u kterého byl ještě jeden příběh a oba jsem je četla stále dokola. Liduška i její syn Pepíček jsou moc roztomilý a vyprávění o nich se mi stále moc líbí.

05.05.2023 5 z 5

Cesta do středu Země (komiks) Cesta do středu Země (komiks) Lewis Helfand

Pěkné a zdařilé komiksové zpracování. Příběh je zajímavý a napínavý. Opět taková knižní jednohubka, ale já je mám poslední dobou ráda.

05.05.2023 5 z 5

Čtyřlístek: Muž z budoucnosti Čtyřlístek: Muž z budoucnosti Ljuba Štíplová

Krásný příběh ze středověku s velmi zajímavým rozuzlením. Milá nostalgie a vzpomínka na dětství a na moji oblíbenou čtyřku. Jejich dobrodružství mě baví i v dospělosti.

04.05.2023 5 z 5

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

Příjemné a pohodové čtení. Líbí se mi rozdělení na dvě dějové linky - minulost doktora Fingala a součastnost ostatních postav. Doufám, že v dalších dílech se dozvíme ještě více o minulosti doktora Fingala a jeho první ženy Deirdry. Ovšem i v součastnosti se dějí zajímavé věci, např. se dočteme i něco z minulosti Kitty. Tahle série je ideální pro knižní relaxaci.

04.05.2023 4 z 5

Disney - Maličké pohádky - Simba Disney - Maličké pohádky - Simba kolektiv autorů

Dvě pěkné pohádky a tentokrát i s bonusem a tím je poučení, ze kterého mohou čerpat děti i dospělí. Krásné ilustrace jsou samozřejmostí.

02.05.2023 5 z 5

Mickey Mickey Walt Disney

Dvě krásné pohádky nejen pro děti s nádhernými ilustracemi. Taky bych chtěla hledat duhu s jednorožcem.

02.05.2023 5 z 5

Zajatci oceánu Zajatci oceánu Ljuba Štíplová

Krásné příběhy a prožití dobrodružství oblíbené čtveřice - Zajatci oceánu se četli krásně, mám ráda vodní zážitky. V příběhu Stroj na počasí nebyla nouze o překvapení a stejně tak i ve vyprávění Sedmero klíčů.

01.05.2023 5 z 5

Don Quijote I (komiks) Don Quijote I (komiks) LLoyd S. Wagner

Celkem zdařilé komiksové zpracování. Krátké a výstižné, až je mi toho rytíře trochu líto nebo mu spíš závidím bláznovství a fantazii?

Autor Miguel de Cervantes jednou prohlásil, že Dona Quijota stvořil tak, aby "se líbil dětem, mladí ho mohli číst, dospělí mu porozuměli a staří ho mohli patřičně ocenit".

28.04.2023 4 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Lance Stahlberg

Další čtivý komiks známého díla. A ikdyž jsem věděla, co mě čeká stejně jsem doufala v jiný konec. Lidská posedlos bohužel nezná hranic a tohle je prostě smutné vyprávění.

26.04.2023 4 z 5

Disney - Maličké pohádky - Medvídek Pú Disney - Maličké pohádky - Medvídek Pú kolektiv autorů

Tohle bylo tak milé a laskavé pohlazení po duši, přesně to jsem dnes odpoledne potřebovala. Pú i jeho přátelé jsou prostě kouzelní knižní společníci. Zároveň kniha obsahuje i krásné ilustrace.

25.04.2023 5 z 5

Muži kolem Sisi Muži kolem Sisi Sigrid-Maria Größing

Další ze zajímavých knih o Sisi, tentokrát nejen o ní. V knize se setkáme s následujícími muži: otec vévoda Maxmilián Bavorský, manžel František Josef, syn Rudolf, bratranec Ludvík II. Bavorský, jezdec Bay Middleton, uherský hrabě Guyla Andrássy, vrah Luigi Lucheni - s těmi všemi jsem se již několikrát v knihách setkala. Překvapivé pro mě bylo jméno Fritz Pacher List von Theinburg, přišlo mi, že už jsem se s ním setkaka. Jakmile jsem začala číst kapitolu o něm, tak jsem si vzpomněla a tohle vyprávění se mi opravdu líbilo a to hlavně díky obsaženým dopisům. Velmi příjemná publikace.

24.04.2023 4 z 5

Frankenstein (komiks) Frankenstein (komiks) LLoyd S. Wagner

Frankensteina mám ráda, ale tenhle komiks mě bohužel příliš nezaujal a vlastně mi přišel celkově takový ošklivý.

24.04.2023 3 z 5

20 000 mil pod mořem (komiks) 20 000 mil pod mořem (komiks) Dan Rafter

Žít v ponorce hluboko v moři by nemuselo být špatné na nějakou dobu, ale nikoliv navždy a ještě s hodně zvláštním kapitánem. Je příjemné si přečíst komiksové zpracování takovéto klasiky, ale hlavní postavy mě nějak neuchvátili a škoda toho otevřeného konce.

23.04.2023 4 z 5

Věčné příběhy Čtyřlístku z let 1990 - 1992 Věčné příběhy Čtyřlístku z let 1990 - 1992 Ljuba Štíplová

Další milé a čtivé příběhy téhle nesmrtelné čtyřky. Čtenář díky nim během chvilky prožije úžasná dobrodružství - např. v pravěku, středověku nebo bruslení v létě na zamrzlém rybníce. :-)

23.04.2023 5 z 5

Čaroděj ze země Oz (komiks) Čaroděj ze země Oz (komiks) Roland Mann

Krásné dobrodružné a pohádkové vyprávění o cestování a síle přátelství. Velmi povedené komiksové zpracování, moc se mi líbil Hastroš a psík Toto.

23.04.2023 5 z 5

Romeo a Julie (komiks) Romeo a Julie (komiks) William Shakespeare

Krásné, smutné a nadčasové dílo, tentokrát v komiksové podobě a bylo to příjemné čtení.

22.04.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Skvělá a čtivá detektivka s originálním začátkem. Troufalost vraha je veliká, když svůj čin ohlásí dopředu a sousedská zvědavost se tím rozhoří a všichni čekají, co se bude dít. Slečna Marplová je úžasná, jak si poskládá jednotlivé dílky dohromady a vše pak pěkně zapadne a čtenář jen nevěřícně kroutí hlavou nad autorčiným umem.

22.04.2023 5 z 5

Marie Valérie - Deník nejmilejší dcery císařovny Alžběty Rakouské Marie Valérie - Deník nejmilejší dcery císařovny Alžběty Rakouské Martha Schad

Zajímavé a neobvyklé čtení vedené formou deníkových zápisků. Ze mě je to zase jiný pohled na historii. Kniha obsahuje i mnou oblíbené rodokmeny, časovou osu a bohatou obrazovou dokumentaci.

17.04.2023 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Krásné čtení, při kterém se opět nejde odtrhnout a stránky letí rychlým tempem. Až se mi tajil dech z obavy o postavy vzhledem k tomu, že se děj přesunul do období 2. světové války. Za těch pět předchozích knih jsem si přeci jen našla oblíbené postavy, ale i v tomto díle se objevily nové, které jsem si také hned oblíbila. Tahle série je prostě velmi povedená a stojí za přečtení.

17.04.2023 5 z 5

Alenka v říši divů (komiks) Alenka v říši divů (komiks) Lewis Helfand

Příjemné, leč krátké čtení, ovšem s hezkými ilustracemi.

15.04.2023 4 z 5