Booky84 Online Booky84 komentáře u knih

Nevěry Habsburků - Dynastie ve víru vášní Nevěry Habsburků - Dynastie ve víru vášní Robert Seydel

Zajímavé a pikantní čtení. Nevěrám se vlastně není co divit, když většina sňatků je domluvená z politických důvodů a lásku je někdy nutné hledat jinde. Škoda, že politika vítězí nad láskou...

Uvedu ještě část citace ze zadní části knihy: "Pohled klíčovou dírkou do habsburských ložnic nám prozrazuje, že v manželských postelích se toho moc neodehrávalo. O to čilejší však byli Habsburkové v cizích revírech. A to po celá staletí."

16.02.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Po několika letech jsem si opět přečetla záhadný a krásný příběh o malém princi. Nevzpomínám si, že bych knihu četla poprvé jako dítě, ale až někdy v pubertě na střední škole a opakovaně se k ní ráda vracím. Přiznám se, že ani netuším, co mě ke knize tolik táhne, ale pokaždé jsem po jejím přečtení klidná a v pohodě a jako kdyby starosti byly pryč. Určitě se ještě setkáme při dalším čtení, malý princi...

16.02.2023

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Krásné čtení a další příjemné setkání s doktory a jejich pacienty. Každá kniha z této série je takové milé pohlazení po duši a vykouzlí úsměv na tváři a přinese pohodu.

15.02.2023 5 z 5

Mají v nebi skleničky? Mají v nebi skleničky? Martina Preissová

Milé, čtivé a svým způsobem roztomilé vyprávění, které začíná smutně, ale končí s nadějí. Moc se mi líbil právě ten dětský pohled na různé životní situace a to jak děti vnímají věci prostě jinak než dospělí.

14.02.2023 4 z 5

Moje milá, dobrá přítelkyně! Moje milá, dobrá přítelkyně! Brigitte Hamann

Je zvláštní číst korespondenci někoho, kdo skutečně žil a takto mu nahlížet do soukromý a jeho myšlenek, ovšem čtení je to zajímavé.

12.02.2023 4 z 5

Lásky a sňatky Habsburků Lásky a sňatky Habsburků Gabriele Praschl-Bichler

Zajímavá kniha s krátkými kapitolami a nejvíce jsem ocenila rodokmeny, díky kterým jsem se krásně orientovala a několik fotek je příjemný bonus.

12.02.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Nádherné ilustrované vydání, díky kterému je čtení ještě větším zážitkem. I jen barva stran dokáže vyvolat pocity. Dobby je roztomilý a fénix mě zaujal ještě více, akorát těch pavouků bylo opravdu hodně. :-)

12.02.2023 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po ilustrované verzi a kniha je prostě stále úžasná, čtivá, napínavá jako při prvním čtení a ilustrace můj pocit ještě umocňují.

05.02.2023 5 z 5

Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Eva Martínková

Zajímavé čtení o Bílých paních z různých hradů či zámků i měst. Kapitoly nejsou dlouhé a na začátku každé je opravdu stručná historie daného místa a na konci zase různé recepty a některé vypadají zajímavě.

05.02.2023 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Krásná, čtivá a milá oddechovka. Ráda jsem si přečetla další dobrodružství sestřiček, které mě vtáhlo a pustilo až s poslední větou knihy. Jsem moc zvědavá, jaké osudy hrdinky ještě čekají.

04.02.2023 5 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Opět krásné a lehké čtení. Začátek se vrací časově trochu zpět, ale to ani nevadí. Líbí se mi vykreslení vzájemných vztahů a do toho vkládaný kus historie.

01.02.2023 5 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Čekala jsem vtipné příběhy, ale bohužel evidentně nejsem ta správná cílová osoba - smích se totiž nedostavil, spíše pocit trapnosti. Prostě neustálý fekální humor, opilectví a blití mě skutečně neoslovilo.

29.01.2023 2 z 5

Západočeské pověsti Západočeské pověsti František Lev

Zajímavé čtení o mém rodném kraji a jeho okolí a jako doplnění hezké ilustrace.

29.01.2023 4 z 5

Tragédie slavných Tragédie slavných Libor Budinský

Opět zajímavé čtení, i když vlastně smutné.

29.01.2023 4 z 5

20 výjimečných dívek, které změnily svět 20 výjimečných dívek, které změnily svět Rosalba Troiano

Nádherná publikace nejen pro děti, ale i dospělé. Poučné čtení s krásnými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

28.01.2023 5 z 5

Francouzské pohádky Francouzské pohádky Václav Cibula

Krásné, čtivé a poučné pohádky, přesně takhle to má být a tak se mi to líbí.

„Kdo říká, že pohádky mají číst pouze děti? Děti především, děti v každém případě. Ale běda člověku, který už všechny své pohádky přečetl!“

28.01.2023 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Pohodová, čtivá a lehce vtipná kniha ze života. Jako nenáročná oddechovka ideální.

27.01.2023 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Úžasné a originální zpracování skvělé klasiky české poezie. Komiksové zpracování ještě více umocní knižní zážitek. Rozhodně doporučuji.

27.01.2023 5 z 5

4 pirátské příběhy 4 pirátské příběhy Jaroslav Němeček

Opět skvělé příběhy oblíbeného Čtyřlístku. Škoda, že jsou v této edici vždy jen čtyři. Nejvíce se mi líbil příběh Piráti vesmíru, protože jsou různé druhy pirátů.

26.01.2023 5 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Nádherná a čtivá fantasy s krásnou obálkou. Od knihy jsem se vůbec nemohla odtrhnout, děj plyne lehce a hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a moc jsem se těšila na každé jejich setkání. Knihu rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

26.01.2023 5 z 5