Boruvka.cerna Boruvka.cerna komentáře u knih

(SPOILER) Bylo to … silné. Jako by opravdu Chandler byl Matthew. Bylo mi ho kolikrat líto a také jeho okolí a ženy, se kterými se stýkal a pak se s nimi rozcházel. Je škoda, že se už zdálo, že je na dobré cestě a osud mu nachystal něco jiného(nebo ketamin…?).
Nikdy jsem se nezajímala o pozadí natáčení, ale zde jsem k tomu aspoň trochu “přičichla, což beru jako pozitivní. Ovšem drogy a alkohol tedy ve velkém stylu, divím se, že ho nechali takto natáčet- šlo to poznat? Asi si musím pustit pár dílů Přátel…
Jako herce ho budu mít ráda pořád, jako člověka si ho cením ještě o chlup víc za to, že se snažil pořád bojovat. Démoni jsou krutí soupeři. A mrzí mě, že už prohrál.

28.08.2024 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

(SPOILER) Bylo to….. fajn. Jen spíše bych to dala jako béčkový film. Klasický trojúhelník, doplněný o další žárlivku. Na toto téma bylo už několik filmů a příběhů. Malá Avery - nezdá se mi, že by žádný lékař nepřišel na to, jak moc je jiná a nevnímá správně pocity jiných a realitu jako takovou. Pěkné čtení ke kafíčku, nic náročného. Jsem milovník detektivek, proto je pro mne kniha fajn, ale nic, co bych si chtěla přečíst znovu nebo na to zajít do kina.

06.07.2024 4 z 5

Nenávist Nenávist David Lagercrantz

Taková pohodová detektivka k odpolední kávičce. Děj krásně gradoval. Autor si nechal otevřená vrátka na další zvraty. Jediné, co moc nemusím, je Rekkeho závislost na lécích. Ale chápu, že géniové mají i své stinné stránky. Každopádně další díl si ráda přečtu.

03.06.2024 4 z 5

Jak se zbavit plenek Jak se zbavit plenek Vanda Schreierová

Čekala jsem o dost víc…

23.08.2022 3 z 5

Černá rusalka Černá rusalka Martin Müller

Za mě velmi zdařilá kniha. Čeští autoři mě většinou nenadchli, ovšem tato kniha dokáže člověka vtáhnout do děje. Děj má spád, člověk se těší na každou kapitolu. Ze začátku mi vadilo příliš mnoho použité personifikace, ale ono to k této knize tak nějak patří. Úplný závěr by mohl být bez posledního odstavce, ale sto lidí, sto chutí. Určitě doporučuji k přečtení a doufám, že autor už pracuje na další knize :)

17.06.2022 5 z 5

Sbírka pohádek pro 5leté děti Sbírka pohádek pro 5leté děti kolektiv autorů

Pohádky krásné, ilustrace také. Líbí se mi, že tam jsou i pro mne zatím neznámé pohádky. Na konci standardně pár básniček.
Hvězdičku jsem ale musela ubrat za (opět) špatnou korekturu. Jsou tam překlepy, chybí interpunkce. Tyto chyby by v knihách pro děti neměly být.

20.05.2024 4 z 5

Sbírka pohádek pro 3leté děti Sbírka pohádek pro 3leté děti kolektiv autorů

V porovnání s knihou pro 2 leté děti od stejného nakladatele velké zklamání. Špatný překlad, někdy se to ani nerýmuje, editor si nedal moc práce - chybějící písmenka, uvozovky u přímých řečí, aj. Špatně se to čte - hlavně počítání a 5 káčátek. Děti bavila, ale méně než kniha pro 2leté. Kdyby si s knihou editor/nakladatel více pohrál, měla by lepší hodnocení.

21.01.2024 2 z 5

Sbírka pohádek pro 2leté děti Sbírka pohádek pro 2leté děti kolektiv autorů

Pohádky i básničky tak akorát dlouhé, snadno zapamatovatelné. Určitě doporučuji! Musela jsem číst 2x denně celou knihu, tak moc bavila

21.01.2024 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Toto byla první kniha autorky, nevěděla jsem tedy kdo je kdo - což je asi v předchozích knihách - a bylo to náročné se zorientovat v postavách. Nevyhovuje mi ani to nerozdělování do kapitol. Příběh zajímavý, ale nenadchnul mě.

23.06.2022 2 z 5