Briv Briv komentáře u knih

Heidi a její nové příběhy Heidi a její nové příběhy Marie-José Maury

Ty ilustrace - naprosto úžasné. Kniha je velice pěkně psaná. Otevřít ji, listovat v ní a začíst se znamená pro mě návrat do dětství.

17.03.2016 5 z 5

Malý atlas mého srdce Malý atlas mého srdce František Nepil

Pěkná, oddechová, milá knížka, procestovala jsem taky spoustu míst a ve spoustě případů se v knížce vidím:)

04.02.2016 5 z 5

Říkal jsi ti amo Říkal jsi ti amo Eva Rýznerová

Četla jsem knihu s podobným tématem (Léto v řecké taverně) a ta mi připadala daleko lepší. Recepty OK, ale ten děj - neděj... Nezaujalo mě to a kniha mi připadá jako kopírování od jiných spisovatelů.

04.02.2016 2 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Bohužel v tomto případě mám pocit, že když autorka zjistila, že její knihy mají uspěch, tak honem napsala ještě tohle...Připadá mi jaksi navíc.

04.02.2016 3 z 5

Úplná prázdnota Úplná prázdnota Iveta Vochalová

Knihy s drogovou tématikou jsem četla celkem tři a tato byla první. (poté Memento a My děti ze stanice ZOO.) Četla jsem je v pubertě. Zpětně uznávám, že tato byla ze všech třech nejlepší. Naprosto mě vtáhla do děje, měla jsem pocit, že se odehrává hned vedle mě a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. V průběhu dalších několika let jsem ji četla ještě několikrát, když pár lidí v mém okolí začalo s užíváním drog. Nevím, jestli to můžu takto říct, ale měla jsem tehdy pocit, že aspoň trochu dokážu pochopit, co je to závislost (stejně to ale pochopit nelze...) Rozhodně ji doporučuji přečíst si. Člověku to otevře jiný, bohužel ne pěkný nový obzor...Je ale potřeba, aby lidé měli i o tomto nějaké povědomí, hlavně dříve, než do něčeho můžou spadnout.

11.01.2016 5 z 5

Prázdniny s Oskarem Prázdniny s Oskarem Eva Maceková

* Zajímavá knížka, půjčovala jsem ji z knihovny na doporučení a synka v necelých 4 letech docela bavila i zajímala. Na rozdíl ode mě se mu hodně líbily ilustrace, ale úkoly jsme si užili oba dva. Myslím, že je spíše pro starší děti, ale nevadí, jsem ráda za tip.

10.01.2023 4 z 5

Uč se tvary s kouzelným kolečkem Uč se tvary s kouzelným kolečkem kolektiv autorů

* Půjčovala jsem ji z knihovny, ale to už byl náš kluk na to spíš větší (3,5 roku), všechny tvary naprosto dokonale znal, takže jej knížka za chvilku přestala bavit. Věřím ale, že kdybych mu ji půjčila dříve, tak mu určitě hodně dá, ilustrace jsou moc pěkné, tvary se podle ní dají dobře učit, kouzelné kolečko dokáže velmi dobře zabavit a navíc knížka velmi dobře motivuje k tomu, že budete i doma hledat podobné tvary.

21.10.2022 5 z 5

Tajemství naší zahrady Tajemství naší zahrady Carron Brown

* Zaujalo mě hlavně zpracování knihy - prosvětlování stránek baterkou, ale obsahově byla kniha docela chudá, našeho kloučka (3,5 let) určitě nejvíc bavila práce se světlem, ale nebýt toho, tak si myslím, že by jej moc nezaujala. Je pravda, že o zahradu a přírodu se hodně zajímá, takže dost věcí ví a tady jej nic nového nepřekvapilo. Zkusíme si půjčit ještě lidské tělo.

21.10.2022 3 z 5

Velké stroje Velké stroje Eduardo Trujillo

* Tuto knihu o strojích dostal náš syn od babičky a dědy a byl z ní doslova unešený. Mě tolik neoslovily obrázky, ale on vydrží poslouchat ve třech letech i docela náročný text a pak ho neskutečně baví plnit hledací úkoly. Myslím, že je určena určitě starším dětem, ale jeho moc baví a je tam tedy i docela dost pojmů ve světě velkých nákladních aut, které jsem neznala, takže za to bod navíc :). Syn hodnotí plným počtem *.

15.10.2022 4 z 5

Sluníčko s krajkou Sluníčko s krajkou Radovan Holub

* To je další knížka, kterou měl jako kluk můj manžel a nyní ji má nás syn. Hlavně se mu líbí, že je rozkládací a je to příběh o muchomůrce - teď na podzim se totálně zamiloval do sběru a hledaní hub. Mě příběh až tak nenadchl. Děj je docela rozvláčný, některé části moc nedávají smysl a vůbec mi to přijde celé takové divné.

15.10.2022 3 z 5

Velká kniha zahradničení pro děti Velká kniha zahradničení pro děti Virginie Aladjidi

Původně jsem ji půjčovala v knihovně pro syna, ale nakonec u něj zvítězila jiná. Tahle knížka obsahuje rozhodně docela dost základních informací i pro dospělé, kteří právě začínají se zahradničením:). Je pěkně členěná podle ročních období a kde jsou i tipy, co kdy dělat. Jediné, co bych vytkla je nepřesnost kresby třeba u bylinek a dalších kytek, protože podle toho moc poznat nejdou a rovněž i barevné spektrum bych rozšířila. Chápu, že to byl asi záměr, ale někdy stránky působily jako jeden velký chaos.

04.10.2022 4 z 5

Ale já to tak chci! Ale já to tak chci! Beata Ostrowicka

Knížka nás moc nezaujala, poslaní knížky je pro děti jasné, ale ta forma se mi nezdá úplně šťastná.

03.10.2022 3 z 5

Zuza v zahradách Zuza v zahradách Jana Šrámková

Půjčila jsem ji v knihovně pro synka, prohlídla jsem ji, přečetla ale upřímně mě moc nezaujala. Ilustrace jsou docela zajímavé i sdělení knížky je hezké, ale určitě mi chyběl konec příběhu.

03.10.2022 4 z 5

Jdeme k doktorovi Jdeme k doktorovi Marion Cocklico

* Než měl náš klouček tříletou prohlídku u lékaře, tak jsme si dost povídali o tom, co se tam bude dít. Pak jsem si vzpomněla na tuto knížku a utíkala pro ni do knihovny. Byl to naprosto boží nápad, hodně pomohla, syn věděl, "co se na něj chystá" a určitě ho to hodně uklidnilo. Zatím totiž moc nemocný nebyl a ani nevím jestli si doktora pamatuje z povinných prohlídek:). V knížce je vše krásně zobrazeno, navíc jsou tam jako bonus rady odborníku. Určitě oba doporučujeme a dáváme 5 *.

01.10.2022 5 z 5

Jak to žije v přístavu Jak to žije v přístavu Rebecca Finn

* Tuto knížku jsme půjčovali z knihovny před naší první cestou letadlem s tříletým synem do Španělska na pobřeží Costa Blanca. Moc ho bavila, už v letadle si ji nadšeně prohlížel a když jsme potkali nějaký maják, rybí trh, bójky, racky atd., tak je vždycky chtěl najít i v knize. Je velmi povedená na to základní seznámení s přístavy, jaké jsou a co tam můžeme všechno najít. Určitě doporučujeme a udílíme 5*.

01.10.2022 5 z 5

Jak to žije v servisu Jak to žije v servisu Rebecca Finn

* Knížky ze série - "Jak to žije" máme s naším tříletým synem všichni moc rádi, ale zrovna Jak to žije v servisu jej až tak nezaujala. Myslím, že je to tím, že v té době jsme měli doma nově knížky ze série "Už vím proč" a ty oba naprosto milujeme. Takže po "Servisu", až tolik nesahal, ale bavila nás. Dostat se nám pod ruku o pár měsíců dříve, tak věřím, že jej bude bavit neskutečně.
Společně hodnotíme 4*.

01.10.2022 4 z 5

Co je to? - Obrázková kniha, na letišti, na nádraží, na stavbě, u požáru Co je to? - Obrázková kniha, na letišti, na nádraží, na stavbě, u požáru Roger de Klerk

* Náhodně vybraná v knihovně. Na každé stránce je detailně nakresleno jedno téma (požár, nádraží, stavba a letiště). Jsou to docela pěkné ilustrace, ale mě osobně vadil příliš velký rozměr knihy. Syna více zaujaly jiné knihy o dopravě a dopravních prostředcích i když k této se také vracel. Oba dáváme 4*.

Jedééém Jedééém Ester Stará

* Nápad na takovou knížku je skvělý, mouchu jsme hledali na každé stránce, ale nechytla ani mě ani tříletého syna, jako jiné knížky o dopravě. Nejsem vyznavač těchto ilustrací i když uznávám, že třeba rýmy byly docela povedené. Věřím ale, že své čtenáře si najde.
Dáváme společně 4*.

01.10.2022 4 z 5

Kdo hledá, najde 2: Dopravní prostředky Kdo hledá, najde 2: Dopravní prostředky kolektiv autorů

* Náš tříletý syn miluje dopravní prostředky, takže obálka knihy se mu moc líbila, ale jednou si knížku prohlédl a vůbec jej nezaujala a hledaní jej v tomto podání nebavilo vůbec a to má jinak velmi rád.
Přiznávám, že mě také nenadchla, známe mnohem lepší a nápaditější hledací knihy.
3 * dávám za obálku, která sice dokáže zaujmout a za výrazné barvy, jinak je to velmi opakující se a bez nápadu.

10.08.2022 3 z 5

Vše o hasičích Vše o hasičích Andrea Erne

* Tak takhle série je naprosto dokonalá. Hasiče jsme sice měli jen půjčené z knihovny, ale hned jsem věděla, že určitě nějaké knihy pořizovat budeme. Libí se mi celé zpracování - ilustrace i informace (i já jsem se dozvěděla něco nového), navíc to jde podat tak, že i malé dítě pochopí o co jde. Tuto jsme měli půjčenou když měl syn cca 2 roky, ale byl z ní jednoznačně nadšený, každý den si ji velmi rád prohlížel a to i sám. Vydržel u ní opravdu dlouho. Doporučuji a jdu se poohlédnout po těch, které objednám.

14.08.2021 5 z 5