Briv Briv komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Nutně jsem potřebovala "provětrat" hlavu, ničím ji nezatížit a to ani knihou, nad kterou bych musela nějak moc přemýšlet. Sáhla jsem po této knížce a ačkoliv to není můj vyhledávaný žánr, nesplňuji ani věkovou kategorii pro koho je určená, tak svůj účel splnila. Ale ačkoliv jsem se na pokračování těšila, tak mě už tolik nebavila. Přijde mi to tak nějak pořád dokola. U knihy jsem si ale odpočala a o to šlo.

05.09.2018 3 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Velmi jsem se těšila na lékařské prostředí, ale v tomto případě mě Hailey zklamal. Četla jsem od něj jíž více knih a v podstatě se mi líbily všechny. Určitě uznávám, že spisovatel má velmi dobře nastudované prostředí a krásně mi přiblížil práci na patologii. Ovšem začátek mi přišel velmi rozvláčný a připadalo mi, že se tam nic zvláštního nedělo. Děj pro mě nabral obrátky v druhé polovině knihy.
Určitě na něj ale nezanevřu a ráda si přečtu i další knížky, co od něj ještě nemám přečtené.

16.03.2018 3 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Trošku strašidelnější kniha od Glukhovskeho. Celkem mě bavilo rozdělení knihy na děj probíhající v deníku a druhou část probíhající v Rusku. Krásně se to prolínalo a nedokážu říct, co mě bavilo víc. Moc jsem ji nečetla pozdě v noci, protože některé výjevy, které se v knize objevovaly byly celkem strašidelné:) Všechno by bylo fajn, až na ten konec. Proto dávám hvězdu dolů.

01.03.2018

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Ač tady vidím celkem vysoké hodnocení, tak mě Revizor až tak nenadchnul. Ruské jména se mi špatně četla a přiznávám se, že i špatně pamatovala. V knížce se ale orientovat dalo. Na druhou stranu, je to příjemně krátké dílo a pro maturanty určitě zajímavé. Pobavil mě stupňující se závěr. Ten se povedl.
P.S.: Jako by psal o dnešní době!

26.11.2017 3 z 5

Strážci pražských ulic Strážci pražských ulic Alena Ježková

Praha je opravdu mou srdeční záležitostí a s touto knížkou jsem se opět ocitla na těch nejkrásnějších ulicích, uličkách a zákoutích a chodila tam společně se spisovatelkou, která mi prozradila spoustu informací. Domovní znamení mě totiž zajímala a přitahovala vždy. Už se těším, až do Prahy zase přijedu a na tyhle místa, co dýchají historií, se podívám.

01.09.2017 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Pro mě byla knížka zklamáním. Četla jsem od autorky HP i další její knihy, ale tohle je pro mě bezesporu ze všech nejslabší dílo. Nedělalo mi problém se v postavách orientovat, jsou dokonce barvitě vykreslené, ale mám ráda spíše dějově bohaté čtivo, což se o první polovině knihy říct nedá. Dějové obrátky totiž přicházejí až v poslední třetině a to se mi tedy zdá málo. Kniha mě nenadchla a po dlouhé době se mi stalo, že mě napadlo že to ani nechci dočíst. Nakonec jsem dočetla, ale tohle není můj šálek kávy.

01.09.2017 2 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

S tím severským vzhledem máš pravdu! Mám to totiž stejně a teď jsi mě vyvedla z omylu:) Díky:)

01.09.2017 5 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Bene Aaronovitchi, tak ty jsi to rozjel! Fakt se mi tvoje série líbí. Peter Gant mě pořád baví i když přiznávám, že tento díl o trochu méně než předešlé, ale i tak to bylo fajn čtení. Mám radost, že se na scéně mihnul Zach a Varvara Sidorovna je fakt drsná. No a závěr? Ten mě opravdu dostal. Jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat.

16.08.2017 5 z 5

Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Hana Doskočilová

Mrzí mě, že se ke mě dostala až v mé dospělosti, ale je psaná opravdu dobře. Příběhy jsou velice pěkně popsané a vysvětlené. Před ilustracemi musím rovněž smeknout - tolik vtipných detailů.
Až budu mít děti, budu si ji s nimi určitě chtít znovu přečíst.
P.S.: Některé věci jsem nevěděla a až se trochu stydím, že jsem se je dozvěděla z knížky pro děti, ale říkám si, že lépe se je dozvědět takto než-li vůbec:)

15.07.2017 5 z 5

Banát Banát Ivo Dokoupil

Tohle jsou cesty prostorem i časem. Do Banátu se chystám podruhé a tato knížka je opravdu úžasná. Není jako ostatní průvodci, obsahuje totiž vše, co má průvodce obsahovat a navíc je zde spousta detailů ze života našich krajanů. Je vidět, že na ni lidi pracovali s láskou a to hlavně k místům, o kterých píšou. Navíc je kompaktní a vazba je sympatická. Doporučuji.

14.07.2017 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Přiznávám, že jsem očekávala, že kniha napsaná roku 1774 bude pro mě těžko zkousnutelná, hlavně kvůli dobové mluvě. Ovšem po pár stránkách jsem se do knížky vpravila a četla se mi překvapivě dobře. Werther je pro mě rozporuplná postava a nejvíc ze všech mi bylo líto Lotty. Vyrovnat se s posedlostí vůči její osobě, pro ni jistě muselo být těžké.

10.07.2017 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Celá trilogie je za mnou a pro tentokrát (výjimečně) je pro mě nejlepší třetí díl. Kniha mi připadala mnohem živěji napsaná než předešlé a opravdu mě bavila. Děj má spád a těšila jsem se na závěr, který byl pojat docela zajímavě. Vůbec bych se nedivila, kdyby Howey dopsal i čtvrtý díl. Přečetla bych si ho.

10.07.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Když potřebuji vypnout a nechat vše kolem sebe plynout je tento typ literatury ideální. "Nesklouzávám" k tomu často, ale teď mi to přišlo vhod:)

05.05.2017 4 z 5

Mýty a legendy amerického kontinentu Mýty a legendy amerického kontinentu Danièle Küss

Na tuhle knihu jsem skoro zapomněla. Četla jsem ji, když jsem ještě byla na základní škole a pamatuji si, že se mi moc líbila. Tehdy jsem měla období, kdy mě úplně fascinovali indiáni, ať už v Severní nebo Jižní Americe. Říkala jsem si, že Eldorádo přece musí někdo najít:).

23.02.2017 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Pro fanoušky Harryho Pottera další rozšíření obzorů. Knížka je to malá, milá a objasní pravidla, vznik a vývoj famfrpálu. Čte se opravdu velice rychle. Akorát chudáci Zlatonosky, těch mi bylo líto. Ale už nemám čas, jdu nažhavit koště a letím na turnaj. Nikomu ani muk, ať se to nedozví mudllové.

25.01.2017 3 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Tak tohle bylo dost dobré. Rollins prostě umí. Kniha mě polapila do svých temných louisianských vod a močálů a už jsem ji prostě musela dočíst. Téma mě bavilo opravdu hodně. Doporučuji.

14.11.2016 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Rozdíl mezi prvním a druhým dílem je asi takový, jako kdybych přešla z vyspělé prosperující stanice metra někam na kraj trasy, kde už všechno skomírá. Škoda, snad to zachrání třetí díl.

13.09.2016 3 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Příjemné, letní, oddechové čtení. Úplně tu Itálii vidím. Během četby, jsem měla pocit, že tam jedu s nimi. A moc děkuji za to, že v knížce byly i fotky.

23.07.2016 4 z 5

Lenka au-pair Lenka au-pair Martina Drijverová

Kdyby mi bylo okolo třinácti, tak by to bylo naprosto skvělé snít o tom, že se mi to taky přihodí:). Bylo pěkné se vžít do těchto pocitů. Jako oddechové čtení dobré.

14.07.2016 3 z 5

Gruzínština - konverzace Gruzínština - konverzace kolektiv autorů

Zaujala nás v obchodě a jelikož se chystáme na cestu do Gruzie na vlastní pěst, tak jsme za ni vděčni. Ještě nedávno na trhu nic takového nebylo. Snad poslouží dobře.

Po návratu z dovolené rozhodně doporučuji, hodila se nám mockrát. Díky!

29.05.2016 5 z 5