Briv Briv komentáře u knih

Ukrajinské Karpaty, Poloniny, Lesní Karpaty (turistický a trekový průvodce) Ukrajinské Karpaty, Poloniny, Lesní Karpaty (turistický a trekový průvodce) kolektiv autorů

S manželem jsme na Zakarpatí už byli potřetí, ale jeho dcerku jsme tam brali prvně, takže průvodce jsem měla hlavně kvůli informacím o zajímavých místech. Tento se mi hodně líbil, vyhovovalo mi i řazení informací v něm.
My jsme přechody polonin tentokrát nešli, ale trasy jsou tam velice pěkně popsané.

19.08.2018 5 z 5

Drážďany Drážďany Gerhard Bruschke

Toto je velmi povedený průvodce. Město je v něm pěkně rozdělené do sekcí, spousta obrázků a fotek míst, kam by se měl člověk podívat a informací je tak akorát. Dozvěděla jsem se o Drážďanech, co jsem potřebovala a nebyla jsem informacemi ani zavalena. Je opravdu dobře zpracovaný, doporučuji.

28.06.2018 5 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Tentokrát Peter zamířil na venkov. Londýn je fajn, ale změnu vítám. Kniha mě baví od samého začátku a mám pocit, že jsem téhle sérii fakt propadla. Na scénu se vrací Beverly, což je příjemné okořenění. Každopádně jsem si myslela, že četba o jednorožcích pro mě skončila v dětství a ono ne :). No a ty konce - než se dozvím odpovědi, tak vyvstanou další otázky.
Akorát mě děsně štve, že vždycky tak dlouho čekám na další díl a když to konečně přijde, tak to přelouskám za chvíli :).

08.04.2018 5 z 5

Oběd v Paříži Oběd v Paříži Elizabeth Bard

Francii jsme celou projížděli před několika lety na svatební cestě. Země mě naprosto učarovala a samozřejmě i její jídlo. O této knížce už nějakou dobu vím a teď když jsem byla nemocná jsem si na ni vzpomněla. Četba to byla velmi příjemná, nic náročného. Věřím, že soužití lidí dvou různých národností může být velmi složité. Elizabeth mě však bavila, protože se k tomu postavila čelem. Recepty se mi hodně líbily. Určitě stojí za to, nějaký vyzkoušet.

07.04.2018 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Několik knih od Rollinse už mám přečtených a tak jsem se s chutí pustila do téhle. Nebyla úplně špatná, ale prostě mě nenadchla. Připadala mi přehnaná a docela uměle dotažená, snad spisovatel pořádně nevěděl, jak ten konec zaonačit. Neseděli mi tam ani američtí vojáci, kteří si nedokázali s přírodou vůbec poradit. Jako kdyby nikdy na nic netrénovali. Ale kdo to bude brát jako oddechovku, u které si člověk krásně vyčistí mozek, tomu se to může líbit.

20.03.2018 4 z 5

Praha babka měst Praha babka měst Alena Ježková

Velice dlouho jsme si ji chtěla přečíst, ale pořád byla v knihovně vypůjčená. Konečně jsem se k ní dostala a po přečtení si přeji uchovat všechny informace v hlavně (což mi samozřejmě nevyjde). Knížka je to výborně psaná, poutavá a k mé radosti není přehnaně odborná. Rozdělení kapitol je sympatické a pověsti dýchají tajemnem. Na závěr jsou přiblíženy umělecké slohy, čeští panovníci i řeholní řády, což mi pomohlo mnohé osvětlit. Už se moc těším, až půjdu po Praze a budu za dnešními dokonalými fasádami "vidět" minulost a tajemství, které mají.

Po přečtení mi manžel prozradil, že když viděl mé nadšení, tak mi ji objednal domů! :)

13.08.2017

První První Kiera Cass

Když od toho člověk nic moc extra nečeká, tak se to dá. Je to tak krásně naivní:)... Možná až moc.

13.05.2017 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Výjimečně budu mít krátký komentář, protože bych se opakovala v tom, co jsem napsala u prvního dílu. Rollins prostě umí, takže jdu na poslední díl:).

05.05.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nesbø umí překvapit. Ten konec jsem vůbec nečekala. Napadalo mě v průběhu čtení spousta scénářů, ale tento popravdě ne.
Krev na sněhu je moje druhá kniha od Nesba, jako první jsem četla Syna a připadala mi trochu podobná. Ráda se pustím i do druhého dílu.

25.03.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Když přemýšlím, jaké napsat hodnocení, tak se musím usmívat. Knížka je totiž evidentně psaná pro určitou věkovou kategorii, do které nezapadám.
Vtip je v tom, že já obvykle vůbec nevyhledávám "sladké" knihy, tahle mi ale byla doporučena, tak jsem se do ní pustila a to dokonce s určitým odstupem.
Ano, kniha je to velmi romantická, naivní až pohádková s první láskou, prvním zklamáním a trochu pozlátková a to je na ni to krásné. Najednou jsem totiž zjistila, že ji mám celou přečtenou a přemýšlím, kdy pojedu pro další díl do knihovny. Vtáhla mě to svého světa a já mám chuť se tam znovu vydat :).

18.03.2017 4 z 5

Čarovný les Čarovný les Johanna Basford

Omalovánky od téhle autorky mě dostaly. Tak dlouho jsem po nich pokukovala, až jsem jedny prostě musela mít. No ale jak vybrat jen jedny?? Nakonec vyhrál Čarovný les a rozhodně neříkám, že je poslední... Kdysi jsem hodně malovala, ale na to už nemám tolik času - omalovánky mi to ale dokonale nahrazují. Děkuji za ně.

25.01.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Asi mě "zlomil" romantický, vánoční čas, že jsem se do téhle knihy dala. Je to opravdu jednoduché, předvídatelné zimní romantické čtení. Nečekala jsem od toho žádné zázraky. Reklam je tam ale tolik, co jinde nenajdu ani v tisícistránkové knize. No co už, když byly ty Vánoce... Znovu to ale číst nebudu.

25.01.2017 3 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Moje nevlastní dcerka má povinnou četbu k maturitě, tak jsem si řekla, že to zkusím taky, jelikož k mé maturitě jsem v tomhle nebyla zrovna pořádná.
Divadelní hry zrovna moc nevyhledávám, ale tahle knížka - stará a s rozpadajícími stránkami, se mi nakonec celkem zalíbila. Řecké báje jsem měla vždy v oblibě a v tomto podání byl dobrý i překlad. Kniha má v sobě docela dost silných myšlenek, které jsou i dnes pořád aktuální .

18.01.2017

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Když mi bylo asi 13, tak mi ji půjčila babička k přečtení, co na ni budu říkat. Opravdu jen půjčila - byl to její poklad, byla ve slovenštině a vždy si ji četla na Vánoce nebo v zimě za mrazivých zasněžených nocích. Já, byť už v pubertě, jsem k ní přistupovala téměř s úctou a bázní. Četla jsem ji tehdy taky v zimě a měla pro mě neskutečné kouzlo. Moc si ji už dnes nepamatuji, ale cítila jsem z ní opravdovost života, vážnost, i krutost. A ta příroda, jak jsem si ji představila...

04.01.2017 5 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Uznávám, že je to zajímavá knížka i pro dospělé. Pěkné téma, číst o tom jak to vidí vietnamský kluk žijící v Praze. Moc se mi líbil jeho styl vyprávění.

14.07.2016 4 z 5

Straky na vrbě Straky na vrbě Josef Lada

Laskavé a humorné čtení. Knížka mi byla milým společníkem na víkend. Smála jsem se, když jsem četla, jak p. Lada, šel do místní hospody pro radu, jaká střecha by byla nejlepší na jeho dům. To u nás na vesnici byly některé rady podobné:).

02.03.2016 3 z 5

Jedenácté přikázání / Plameny lásky / Stín v písčinách / Dělej, že ji nevidíš Jedenácté přikázání / Plameny lásky / Stín v písčinách / Dělej, že ji nevidíš Jeffrey Archer

Z této čtveřice jsem v knize četla Plameny Lásky a Stín v písčinách.
Ostatní dvě jsem četla přímo knihy (ne zde zkrácené verze).

Plameny lásky: Pro mě absolutně nezajímavá, nudná, sice jsem dočetla, ale byla to pro mě ztráta času. Po dočtení jsem si říkala: "Cože?" Za jednu hvězdu.

Stín v písčinách: Takový průměr, téma nebylo špatné, možná kdyby bylo trochu lépe zpracováno, mohlo by z toho být i celkem zajímavé čtení. Nenadchla neurazila. Za tři hvězdy.

13.02.2016 2 z 5

Jedenácté přikázání Jedenácté přikázání Jeffrey Archer

Přečteno docela rychle, nenadchla, neurazila, v podstatě ve všem průměr.

13.02.2016 3 z 5

Osamocení 12 Osamocení 12 Arsen Revazov

Namátkou si ji vypůjčil manžel a já po ni sáhla, protože už jsem neměla co číst. Nečekala jsem od ní nějaký zázrak, a zřejmě právě díky tomu mě zaujala. Změnila bych v ní pouze části, kde je rozebírán historický Egypt, ty na mě byly zdlouhavější. Docela mě v knize bavil pohled rusa na věc i to, že v Rusku s trochou úsilí jde opravdu vše:) Jako oddechovka, je to fajn.

04.02.2016 4 z 5

Hezký víkend Hezký víkend Jon Davis

Číst se to dá, mě kniha až tak vtipná nepřišla a docela mi vadila jeho "čeština", prostě mi to "trhalo" oči.

04.02.2016 2 z 5