Briv Briv komentáře u knih

Léto v řecké taverně Léto v řecké taverně Tom Stone

Četla jsem ji před odjezdem do Řecka, příjemná oddechová kniha plus recepty navíc. Dýchala příjemnou pohodou, která člověka ponoukala přestavit si večerní neutuchající ruch taverny a i vůně které se z ní linou. Pro mě to bylo na "předdovolenkové" naladění ideální.

04.02.2016 4 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Petra Braunová

Po jedničce přečtena i dvojka a mě osobně tato kniha moc nedala. Nepřipadala mi ani vtipná o což se spisovatelka trochu snažila, ale pro mě to vyšlo naprázdno. Nenadchla, neurazila, trochu nudila...

04.02.2016 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Kniha přečtena velice rychle, téma zajímavé, některé momenty v knížce vtipné, pro zasmání, celkový dojem - nenadchla neurazila, ale jako oddechové čtení může být.
Rozhodně muselo být pro spisovatelku zajímavé "otevřít" nové dveře do Evropy po revoluci.

04.02.2016 4 z 5

Kde zvířátka bydlí Kde zvířátka bydlí Jarmila Urbánková

* Tohle leporelo dostal syn cca v roce a půl od své prababičky a moc se mu líbí. Ilustrace jsou moc krásné i říkanky k obrázkům se povedly. Je nadčasové.

07.03.2021 5 z 5

Jak to žije na stavbě Jak to žije na stavbě Rebecca Finn

* Náš klouček začal cca v roce a půl milovat všechny možné nákladní a stavební auta, tak jsme mu pořídili i tuhle knížku s pohyblivými obrázky. (Doma měl starší po tátovi a jednu zvukovou - ta je favorit).
Jako první seznámení se stavbou - co se na ni všechno děje, je moc fajn. Líbí se mu, baví ho. Ilustrace jsou moc hezké. Svojtka vydává moc pěkné knihy pro děti.

04.03.2021 5 z 5

Zima - Obrázkové příběhy Zima - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

* To je tak perfektní knížka! Ilustrace je naprosto dokonalá. Začali jsme Zimou - syn ji dostal na Mikuláše v necelých dvou letech a téměř denně jsme si ji prohlíželi. Ještě moc nemluví, takže moc rád ukazuje, co mu říkám a všímá si i těch nejmenších detailů. Samotnou mě moc bavilo hledat detaily i příběhy osob, co jsou na konci knihy. Rozhodně budu postupně pořizovat celou sérii.

04.03.2021 5 z 5

Pískací kornoutek Pískací kornoutek Jiří Kahoun

Moc milé pohádky. Dostaly se ke mě přes doporučení jedné paní. Naprosto mě odrazovaly ilustrace, ty se mi nelíbí vůbec, ale čtení bylo docela zábavné.

24.02.2021 4 z 5

Co umějí stroje! Co umějí stroje! Pavel Šrut

* Knížka kterou měl jako malý kluk můj manžel, se teď dostala do rukou našemu synkovi a je z ní naprosto nadšeny. Už v necelém roce a půl nadšeně ukazoval všechny možné části na autech a bezpečně je od sebe rozezná. Ilustrace od pana Filcíka milujeme všichni.

16.01.2021 5 z 5

Vozidla - Poslouchej-prohlížej-poznávej Vozidla - Poslouchej-prohlížej-poznávej neznámý - neuveden

* Kupovala jsem ji synkovi když měl cca rok a čtvrt a naprosto si ji zamiloval. Téměř denně si ji prohlížíme, už sám mačká tlačítka (tyto jdou docela těžce) a rád ukazuje na různé věci v knížce a to i na nejmenší detaily. Ilustrace se mi moc líbí. Povedla se.

14.01.2021 5 z 5

Pozor! Pozor! Pozor! Pozor! Jerzy Ławicki

Na internetu jsem na leporelo viděla recenzi, že se zde děti krásně učí, jak se chovat v dopravě - přecházet přes cestu, kdy dát přednost atd. Přemýšlela jsem, že bych do budoucna knihu pořídila i synovi, ale moc mě nezaujaly kresby. Tím, že to nejsou "skutečná" zvířátka, ale hračky, tak někdy vypadají obrázky velmi nepřehledně. Ještě jsem nepátrala, ale věřím, že s touto tématikou najdu i lepší knihy. Ještě mám čas :)

12.07.2020 3 z 5

Veselá zahrádka Veselá zahrádka Jiří Suchý

* Někdo mi jej doporučil, tak jsem si leporelo nejprve půjčila v knihovně než jej koupím. Líbí se mi na něm akorát minimalistické kresby i když dvě jahody mi vždy připadaly jako rajčata. Překlepy mi tedy vadí dost. Ani mého syna moc nezaujalo párkrát si jej prohlédnul a upřednostňuje jiné. Nekoupila bych ho.

01.06.2020 3 z 5

Pravá vietnamská kuchyně Pravá vietnamská kuchyně Uyen Luu

Dostali jsme ji s manželem od jeho dcer na Vánoce. Vybraly velice dobře, protože Vietnam jsme před několika lety ve dvou celý projeli a do místní kuchyně se zamilovali. V knize je spousta receptů, tipů. Už se těším, až je postupně vyzkoušíme. Zatím jsme je hlavně pročítali a docela dost nás zaujaly, některé jsou naprosto autentické, jiným občas přidá spisovatelka kus své osobitosti.

19.01.2020 5 z 5

Zakarpatská Ukrajina - Poloniny, Lesní Karpaty Zakarpatská Ukrajina - Poloniny, Lesní Karpaty Otakar Brandos

Nejmenší průvodce po Zakarpatí, který jsme měli půjčený. S manželem jsme tam už byli potřetí, ale jeho dcerku jsme tam brali prvně, takže průvodce jsem měla hlavně kvůli informacím o zajímavých místech. Z tohoto jsem tedy až tak nečerpala.
Ovšem, pokud bychom šli přechody polonin, tak jsou tam trasy velice pěkně popsané a hlavně je průvodce malý a lehký na rozdíl od jiných, což bych u přechodů ocenila. Za to má ode mne hvězdu navíc.

18.08.2018 4 z 5

Vietnam Vietnam Damian Harper

Prvních pár dní jsme na něj zapomněli, ale vzhledem k tomu, že jsme cestovali po Vietnamu celý měsíc, tak jsme průvodce použili opravdu mockrát. Je přehledně zpracovaný, posloužil velmi dobře. I vazba knihy je udělaná kvalitně, protože naši cestu přežil v pořádku. Vzhledem k tomu, že je z roku 2014, tak v něm nebyly aktuální ceny, ale s tím jsme počítali. Pomohl nám - děkujeme.

08.01.2018 5 z 5

Peking Peking Damian Harper

Do naší cesty do Vietnamu se v Pekingu zastavíme jen na chvíli, ale průvodce jsme si i tak půjčili. Tady jsme našli všechny informace, které jsme potřebovali. Průvodce obsahuje celkem pěkné mapy, je šikovně rozdělený, není přeplněný historií a dočetli jsme se i o docela dost místech, které nejsou jen pro turisty, ale navštěvují je i místní.
Věřím, že kdybychom byli v Pekingu déle, posloužil by moc dobře.

22.11.2017 5 z 5

Peking Peking Eilís Quinn

Na naši cestě do Vietnamu se v Pekingu zastavíme jen na chvíli, takže jsme průvodce, až tak neřešili. Každopádně po srovnání s jinými si myslím, že tento je vhodný pro někoho, kdo se v Pekingu zdrží spíše na kratší domu a nemá ani chuť sám něco objevovat. Pokud vynechám hlavní památky, tak je zde doporučených dost míst o kterých si myslím, že jsou akorát na tahání peněz z Vaší kapsy. Přitom objevovat, to kam opravdu chodí místní je přece mnohem zajímavější.

22.11.2017 4 z 5

Vietnamština - konverzace Vietnamština - konverzace kolektiv autorů

Zaujala nás v obchodě a jelikož se chystáme na cestu do Vietnamu na vlastní pěst na měsíc, tak jsme za ni vděčni. Snad poslouží dobře.... Dám vědět, až se vrátíme.

Ač jsem ji použili vlastně jen párkrát, tak to bylo ve velmi důležitých momentech. Obzvlášť pokud se někdo chystá jet mimo turistické destinace, tak ji využije.

21.11.2017 5 z 5

Blázni z Velepes Blázni z Velepes Rudolf Čechura

Knihu jsem četla v létě a na tohle období se báječně hodila. Čtení to bylo vtipné a veselé. Odpočinula jsem si u toho, ale na druhou stranu nemám zájem číst další podobné knihy. Tahle jedna mi stačila. Měla jsem totiž pocit, že na moje gusto byla až moc jednotvárná. A pro mě byl stejně nejlepší Maxipes Fík.

21.08.2017 3 z 5

Budapešť do kapsy Budapešť do kapsy Steve Fallon

Tato kniha byla naším průvodcem po Budapešti. Našli jsme v ní vše potřebné pro naši návštěvu. Informací o historii bylo tak akorát, líbily se mi i doporučené trasy po městě i doplňující fotografie pomohly. A tentokrát jsme využili i doporučení na stravování, což je snad poprvé z průvodce.

13.08.2017 5 z 5

Maďarsko Maďarsko Steve Fallon

Pokud člověk cestuje po celém Maďarsku, najde zde ucelený obsah. My jsme jeli pouze do Budapešti a informace o hlavním městě mi připadaly chaotické.

13.08.2017 3 z 5