Briv Briv komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Toto byla má první kniha od Nesba a ze začátku jsem z ní nebyla dvakrát nadšená. Musela jsem si zvykat, jakým způsobem je napsaná. Ale po tomto "seznámení" to šlo výborně. Hlavní postavy mě dostaly. Zaujalo mě to, jak se u postav prolínaly jejich kladné a záporné povahy i činnosti, které prováděly.
Před Martou klobouk dolů, že do toho šla. A za konec moc děkuju. Rozhodně si přečtu i další knihy od Nesba. Ví, jak na mě - lišák jeden:).

18.07.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Od spisovatele hororů a děsivých scén, jsem se dočkala knihy, která mě zasáhla na citlivém místě, což jen tak nějaký spisovatel nedokáže.
V knize jsou velice dobře popsány postavy i prostředí v kterém se děj odehrává. Bylo zajímavé číst o lidech, na které čeká smrt. Navíc tam byly okamžiky, kdy se mi úplně tajil dech.
Klobouk dolů, že kniha byla psaná na etapy a vzniklo takovéto dílo.
Prostě pecka. Prostě King.

30.05.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:). Nakonec mě k tomu přemluvil manžel, který už sám měl několik knih za sebou.

Osobně se mi to velmi líbilo, četla jsem to dříve než jsem viděla filmy a za to jsem byla ráda. Knihy mě opravdu dokázaly vtáhnout do děje, měla jsem pocit, že jsem přímo v knize s H.P. Četla jsem je někdy až do tří do rána, protože mi prostě nešlo přestat a to jsem vstávala ráno do práce:). Určitě doporučuji.
Tento díl je trochu temnější než první a to se mi hodně líbilo.

22.02.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Přečteno vše a celé to hodnotím jako povedené, pro mě velice čtivé, byla jsem přímo v ději, vtažená dovnitř a nešlo odejít dokud jsem nedočetla. Až je mi líto, že mám za sebou poslední díl. Po jeho přečtení jsem si musela od četby dát na chvíli pauzu, protože jsem se obávala, že mě nic moc nenadchne:). Rozhodně doporučuji přečíst si ho. Kdyby šlo dát hvězdiček ještě víc, tak je dám:)
A pokud se tyto knihy staly fenoménem a díky nim více dětí a dospělých začalo číst, tak jen víc takových knih!

20.01.2016 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Četla jsem ji už hodně dávno, než jsme jeli na dovolenou do Řecka, jsem se k ní znovu vrátila - je až neuvěřitelné, co všechno člověk zapomene:). Určitě by tato kniha měla patřit ke čtenářskému základu, stejně tak i jména řeckých bohů, jejich vztahy navzájem a příběhy spousty smrtelníků, které se v knížce vyskytnou.

11.01.2016 4 z 5

Vše co jezdí a létá Vše co jezdí a létá neznámý - neuveden

* Tuto knížku si vybral syn v knihovně, protože ho tam zaujala spousta dopravních prostředků. Knížka je určena spíše menším dětem, ale je možné, že na to mám trochu zkreslený pohled protože syn (4 roky) dopravu a vše kolem ní má hodně rád, takže toho i dost zná.
Každopádně knížka je to krásně ilustrovaná, členěná do několika kategorií dopravy a děti tam mají pokaždé hledací část.

01.04.2023 4 z 5

Tarbíci a Marabu Tarbíci a Marabu Martina Komárková

* Knížku jsem objevila díky internetovým stránkám - Celé Česko čte dětem a v tomto případě musím říct, že mě mnohem více baví večerníček. Ale aspoň nás knížka přivedla k tomu se na tyto pohádky podívat. Našeho syna to baví hodně, mě se to upřímně až tak nelíbí, ale baví mě to, že se tady děti seznámí s neobvyklými druhy zvířat.
Písničky jsou tam neskutečně chytlavé, ty syn miluje.

01.04.2023 4 z 5

Úžasné tělo Úžasné tělo Lon Lee

* Ve školce zrovna začali "probírat" lidské tělo, tak jsme si k tomu v knihovně hned půjčili knížku. Není tam zobrazeno o lidském těle to základní, je tam spíše spoustu zajímavostí, ale oba nás to bavilo a některé informace byly nové i pro mě. Pěkná knížka.

12.03.2023 4 z 5

Zima: Interaktivní mluvící kniha Zima: Interaktivní mluvící kniha Ilona Komárková

* Jak se blížila zima, tak jsem hledala v knihovně něco tematického, ale knížka nás ani jednoho moc nebavila. Připadala mi spíše pro úplně malé děti.

12.03.2023 4 z 5

Mořské pohádky Mořské pohádky kolektiv autorů

* Ač Albi tužku se synem milujeme, tak tato knížka nás ani jednoho moc nebavila. Určitě jsou jiné zpracované lépe.

24.01.2023 3 z 5

Kuchařka mladých svišťů Kuchařka mladých svišťů Walt Disney

Tak k této kuchařce mám velmi osobní vztah - dostala jsem ji za nejlepší prospěch na konci roku na ZŠ a byla to moje první kuchařka. Ráda jsem z ní zkoušela recepty, myslím, že na všechny ale nedošlo. Bohužel po stěhování už ji nemůžu najít.
Možná, že dnes už jsou dětské kuchařky o něčem jiném, ale ta pro mě byla nejlepší i proto, že jsem milovala mladé sviště a ostatní :)

22.01.2023 5 z 5

Zlaté hvězdy, Kronika velkého vítězství Zlaté hvězdy, Kronika velkého vítězství Pavel Bláha

U přečtené knihy s číslem 500, jsem si říkala, že chci aby byla pro mě něčím výjimečná. No a když teď naši junioři vyhráli stříbro, tak jsem si na tuhle knihu vzpomněla a došlo mi, že ji tady nemám zapsanou.
Když jsme vyhráli zlato v Naganu, tak jsem z toho byla naprosto hotová a pár dní jsem žila jen tím. Z našetřených peněz z prasátka jsem si utíkala koupit právě toto. Prostě jsem ji doma musela mít a četla jsem si v ní pořád. V dalších letech jsem si do ní při každém dalším MS v hokeji zakládala výstřižky z novin o nových sestavách týmů atd.
Posledních pár let jsem na ni úplně zapomněla a teď jsem si ji šla zase prohlédnout... Až mě to dojalo:)

20.01.2023 5 z 5

Domeček pro panenky (Nora) Domeček pro panenky (Nora) Henrik Ibsen

Už pár let se snažím dohnat povinnou četbu, co bývá u maturit a přiznám se, že jsem od této útlé knížky moc nečekala. Ale jak já jsem byla překvapená. Na to, jak je toto dílo staré, je neskutečně nadčasové. Knížka mě vtáhla do děje a četla se úplně sama i když jsou zde velice těžké životní otázky. Souhlasím s Jass.

19.01.2023 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tento díl mě opravdu hodně zaujal, bylo to pro mě velmi zajímavé téma, které mě nutilo k zamyšlení i v průběhu četby. Vždy, když jednu knihu dočtu, říkám si, že další už nemůže být lepší a ono je :).
Carl, Asad i Rose jsou pořád skvělí. Mám je hrozně ráda a moc jim fandím.
Za mě je Adler-Olsen nejlepší severský spisovatel. Jeho knihy se mi čtou doslova samy. Už teď se začínám děsit chvíle, až od něj všechno dočtu - co potom budu dělat? :)

06.02.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Je málo spisovatelů, kteří mě hned při čtení první knihy dokážou chytnout za srdce. Klobouk dolů, ale Ládíkovi se to povedlo. I když jsem knihu četla při cestě po Vietnamu, tak jsem se s ním dokázala dostat do Turecka i Izraele, poznávat místní lidi, popíjet s nimi čaj, ošetřovat si puchýře a jít a jít. Vzhledem k tomu, že moc ráda cestuji, tak mě bavil jeho pohled na svět i hlubší zamyšlení. Potěšil mě, že se nestyděl zmínit i "provozní přestávky", které potkají každého turistu, co rád objevuje:). Navíc má velmi osobité malůvky. Taky si myslím, že by bylo zajímavé přečíst si pohled na věc od jeho maminky:). Určitě se moc ráda pustím i do dalších jeho knih. Držím mu palce ať mu zůstane jeho úžasný pohled na svět a ujde ještě hodně kilometrů. Knížku můžu jen doporučit.

23.01.2018 5 z 5

Čekala jsem všechno možné, ale tohle fakt ne:). Nikdy bych nevěřila, že kniha o staříkovi, co vyleze z okna a zmizí, ve mě vyvolá tolik rozporuplných pocitů. Chvíli zábava, vtip, občas nuda, místy povytažené obočí, co to vlastně čtu a myslím to v dobrém. Doufám, že až budu slavit sté narozeniny, že to bude podobná pecka!

27.06.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Několik knih jsem od Nesba četla, ale žádná nebyla ze série s Harrym. Všechny ostatní mě moc upoutaly, tak jsem byla zvědavá, jak dopadne Netopýr.
Upřimně přiznávám, že jsem ze začátku knihy byla zklamaná, zdála se mi nezáživná a příliš zdlouhavá. Ovšem po čase jsem se přistihla, že od knihy už najednou nejde odejít. Takže první setkání s Harrym dopadlo na výbornou. Děj mě jako obvykle dostal, tolik nejasností (i tam, kde už to bylo nad hvězdy jasné) mě bavilo. Skvělé je, že hlavní postava není žádný dokonalý polda. Určitě si přečtu i další díly.

14.05.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dlouho jsem ji odolávala, ale tentokrát nebyl důvod se u ní bát slova bestseller, protože tahle kniha fakt je bestsellerem. Začátek byl sice rozvláčný, ale dostalo mě to do příběhu. Pak už to byl masakr. Pro mě knížka obsahuje vše co má. A nej je Lisbeth. Fakt drsná holka. Jdu se pustit do druhého dílu. Nerušit, už zase čtu:).

05.09.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Měla jsem ji u babičky a dědy v knihovničce. Knižka je to velice milá s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Trošku z ní sálá doba minulá, ale myslím, že na kráse ji to neubírá.

06.06.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Pro mě asi nejlepší díl. Válka začala. Voldemort povstal. Začíná mnohem větší temnota. Zlom.... Nic už nebude jako předtím. Kniha je perfektní a já se těším na další díl.

28.02.2016 5 z 5