bumble bumble komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Rozhodně důstojné pokračování prvního dílu. Nic neubralo na zajímavosti a plného očekávání, jak všechno dopadne. Ilan se přes své mladí snaží zorientovat, kdy na jedné straně stojí (nenáviděný, ale zároveň pro Ilan přátelský) kapitán a na druhé její vlastní porobený lid. 25ku má ráda, ale.... Ale to už všichni, co to četli nebo poslouchali vědí. A Ti, co ještě ne, tak to rozhodně stojí za to. Přeneste se do fantasy světa.

26.12.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět něco neuvěřitelného, brutálního a šíleného. Ale do toho člověk asi jde, když sahá po knihách Cartera.
Musím se přiznat, že v každé knize si říkám, že už to snad nemůže být horší. Ale... ono to jde, ono jde ještě přitvrdit a dostat Vás do úplného transu. Jak vůbec někdo něco takového může dělat? Jak někdo může pozůstalé takhle psychicky týrat a trýznit? Co ho k tomu vede?
To vše v této knize najdeme a budu se opakovat, ale Carter je určitě jeden z těch, který Vám to naservíruje tak, že budete žasnout a v těle se Vám bude vařit krev.

12.12.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Každý má asi nějakou představu, jak se tam žije. Po přečtení příběhů uprchlíků jsem však pochopil, že je to ještě o několik procent horší a děsivější a pro mnohé z nás až neuvěřitelné.

20.07.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Opravdu špička. Bavil jsem se prakticky od začátku do konce. Oveho dodržování předpisů a nařízení je tak šílené až humorné, že ho za to musí mít člověk rád. A i to, že se za takovým morousem může skrývat veliké srdce.

Marťan Marťan Andy Weir

Film jsem neviděl a ani nevím, jestli si ho budu pouštět. Kniha je tak napínává a zajímavá, že mám pocit, že by mi tento zážitek film zkazil.
Jistě, jsou tam momenty, kdy si říkám, že je Marťan nadčlověk, když všechno tak přesně a dokonale umí spočítat a ví si prakticky se vším rady. Ale mělo to takový spád, že to měl člověk přečteno dřív, než by to mohl zpochybnit.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velice pěkná kniha. I mezi Němci se našli slušní a hlavně normální lidé.
Válka je prostě špatná a nikomu, nejen malé dívence, by se nic takového stávat nemělo. Ano, kniha mě chytla u srdce. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Abych řekl pravdu, tak po dočtení této knihy tak nějak nevím, co napsat. Vím, je to fantasy a tudíž skoro všechno možné, ale nebylo toho už trochu moc? Není to už trochu hodně překombinované?
Problém YA fantasy kolikrát bývá, že dítě (teenager) je mnohem chytřejší než dospělí. Ilan tak rozhodně, i přes své nesporné dary, působí. Pro mě je tento díl zklamání a asi si říkám, že méně je někdy více.

01.01.2024 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Když si chci odpočinout a přečíst si něco, co je lidské a plné citu, sáhnu pro knihu od tohoto autora.
Britt-Marie je opět výtečně napsaná a rozhodně nezklamala. Stejně jako u Oveho, tak i zde jde o ženu, která je na první pohled akurátní a přehnaně pořádkumilovná, ale svojí láskou a upřímností si nakloní všechny dospělé i děti na svoji stranu. Kniha se čte sama a i když není dlouhá, obsahem je obrovská. A asi si jedlou sodu a prášek do pečiva vždy spojím s Britt-Marií :-)

04.06.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Až překvapivě dobré.
Na začátku jsem si říkal, jak tohle bude pokračovat, co se dá tady vymyslet? Ale ano, ono to šlo a rozhodně to odsýpalo. Někdy mi naivita mladých trochu zarážela, ale být v takové situaci, kdo ví, jak by se člověk zachoval sám.
Vše směřovalo k velmi zajímavému závěru a podtrhlo to jinak velmi zdařilou knihu.

05.04.2024 4 z 5

Ano, bylo to bláznivé a velmi dobře se to četlo. Pravda, na 100 letého staříka slušný výkon. Rozhodně doporučuji. Parádní oddechovka.

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Autor se i ve třetím díle držel "modu operandi", kdy nalezená mrtvola v letadle byla jen podružná součást vyprávění o životě Fina v kapele, která formovala jeho osobnost a nesmazatelně se zapsala do jeho srdce.
A stejně tak podobně, jako v předchozích dílech (kde byla skvostně popsaná krajina a barvitě vylíčená nádherná příroda), se s koncem knihy schylovalo k rozuzlení celého případu a završení celé série.
Musím říct, že jsem si to opravdu užil a už teď vím, že tato trilogie určitě nebude má poslední od tohoto autora.

28.09.2023 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

U této knihy jsem dlouho neváhal, jestli dát pět hvězd. To je panečku rodinka. Jeden lepší než druhý. Postupně se člověk začte do děje a je těžké knihu odložit. Napětí a zvratů je zde požehnaně.
Už sahám po "Páté oběti".

20.07.2023

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Jo tak to jo. Byla to moje první kniha od Cartera a ..... no, spadla mi čelist. Byly chvíle, kdy jsem si musel dát oraz. Zrůdností zde v knize najdeme dost a dost. Od té doby už čtu postupně a popořadě a musím říct, že ve své kategorii bude těžké hledat lepší. Naprostá špica.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Mé rozpaky už takové nejsou, i když zde stále bylo mraky jmen a postav a zorientovat se byl docela kumšt. Rozhodně byl tento díl zatím nejlepší a více než detektivka to byl pořádný psychothriller. Josie podle všeho měla opravdu šílené dětství a rozhodně jí není co závidět.
Jsem rád, že jsem to s Josie nevzdal a věřím, že další díl bude přinejmenším tak dobrý, jako tento.

24.06.2024 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Když se člověk pustí do čtení takovéto knihy, je jasné, o čem to bude a nemůže, opravdu nemůže, se divit, že James Bond je proti Šedému muži, jen takové slaboučké a křehké ořezávátko :-).
Věděl jsem do čeho jdu a proto jsem si to užil. Akce střídala akci a to až do úplného konce. Závěr a vyvrcholení knihy.... to bych ale už prozradil moc, to si jistě rádi přečtete nebo poslechnete.

24.01.2024 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jestli jsem v prvním díle nevěděl, co napsat, tak nyní na tom nejsem o moc lépe. Asi se nedokážu dostatečně soustředit nebo mi toho nějak moc uniká. Kdo má celý případ na starosti? Kdo je hlavním vyšetřovatelem? Emily Baxterová je k smíchu a spolu s dalšími se vždy do něčeho přimotá, kde jim jde o život nebo o něj rovnou přijdou. Opět se toho v tomto díle uděje mnoho. Mnoho mrtvých a i když to vyšetřují jak v New Yorku tak v Londýně, tak prakticky stojí na místě a nikam se to moc neposouvá. Wolf si jen tak zmizí a vlastně ho ani nikdo moc nehledá. Je to hodně zvláštní kniha (nebo série?). Je tu ještě poslední kniha..... Ale tu už opravdu nedám.

08.01.2024 2 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

No, co na to říct. Nechci, aby můj příspěvek vyzněl jako jen kritika, protože řekněme první 4 díly byly snad bych řekl i super, ale teď... Wau se tedy opravdu nekonalo. Lisbeth a Mikael mě bavili, ale myslím, že je dobře, že už to skončilo. Lisbeth byla jak 150 cm Thor, Spiderman a Iroman v sukních, která je tedy sice průstřelná, zato nesmrtelná :-).
Musím se však přiznat, že obdivuji práci investigativních novinářů, jako zde byl Mikael, protože to musí být svým způsobem šílenci , hrající si se svým životem. Odhalení některých ožehavých témat, co má kolikrát za následek zkrachování a zničení mnoha životů, jistě není snadné. Novinář si musí být jistý, že mu kolikrát o život skutečně půjde.
Přes to všechno nelituji, že jsem (i přes 2 autory) věnoval této sérii dostatek času a myslím, že jsem si to užil.

07.12.2023 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Možná to nebylo tak brilantní jako první 3 díly, ale za mě určitě důstojné pokračování "Milenia". Postavy jsou totožné (i když jich poměrně dost přibylo) a já jsem si to užil. Vyšetřování vraždy počítačového génia a následné spojení autistického chlapce s Lisbeth a ochraňujícího Mikaela bylo parádní a rozhodně se pustím i do dalších dílů.

27.11.2023 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Trpím. Toto je konec knihy? Otočil jsem ji ve snaze najít chybějící stránky :-( U "Opičáka" byly prakticky jenom dvě linky, tady jich je mnohem víc a někdy až trochu zamotané. Člověk se musí hodně soustředit, aby vše pobral. Ale jinak vynikající kniha plná napětí, zvratů, děsu a očekávání.

24.07.2023 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Hodně velká oddychovka. A asi i díky tomu, jsem si celkem oblíbil autora. Nevěděl jsem, do čeho jdu, ale postupem se do toho člověk začte a s úsměvem se dostane až na závěr.