Burák Burák komentáře u knih

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Nedočteno. I když jsem se na knížku těšila, žánr mi sedne a dle recenzí a anotace jsem věděla, co mám asi čekat, nedostala jsem se ani do půlky. Škoda.

16.03.2015

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jak už se tady psalo, je to hodně oddychové. Je príma, že děj prostě plyne a nemusíte se nijak soustředit. Některé obraty a narážky jsou opravdu vtipné, ale je vidět, že autor se snaží o legraci v každé druhé větě, a to už je (alespoň na mě) moc.
Námět je ale rozhodně zajímavý a líbí se mi i zasazení do porevolučních devadesátek.
Druhý díl si asi nepřečtu, ale velmi(!) nenáročným čtenářům bych knížku doporučit mohla.

01.03.2015 2 z 5

Postelová tajemství mistrů kuchařů Postelová tajemství mistrů kuchařů Irvine Welsh

K Welshovi jsem se vrátila po skoro deseti letech, v pubertě byl pro mě téměř modla - zvláště Trainspotting, Acid House a Lepidlo jsou knihy co mi vyloženě zasáhly do života. Nevím, čím to, jestli jsem skutečně už "úplně někde jinde", nebo to bylo jen špatnou shodou okolností, ale do Postelových tajemství se mi začíst nepodařilo a knihu jsem odložila ještě před polovinou. Mrzí mě to, protože podle recenzí v tisku i doporučeních zde na webu to měla být dobrá volba. Zkusím se k ní vrátit zas za nějaký čas.

27.12.2014

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Původně jsem si chtěla v knihovně půjčit od Nichollse Jeden den, ale byla půjčená, tak jsem z nouze sáhla po Otázce za deset. A víte co? Bylo to skvělé. Přesně se mi ztrefila do vkusu i do nálady. I když je to žánrově úplně jinde.
Knížka je moc čtivá a opravdu vtipná - ale zas ne žádná veselá řachanda.
I když se děj odehrává v 80. letech, téma je nadčasové a že neznáte dobový společenský a politický kontext, nijak nevadí.
Hodně se mi nabízí srovnání s Kdo chytá v žitě. Ta sice pro mě stále zůstává naprostou jedničkou, ale Nicholls z toho určitě vychází se ctí.
Těším se na jeho další literární počiny.Někde jsem taky četla, že podle knížky vznikl před pár lety i film, tak se taky pokusím dohledat.
Za mě 90 % a přidávám do Doporučených.

22.10.2014 5 z 5

Nová pražská strašidla Nová pražská strašidla Jan Nejedlý

Čekala jsem něco vy stylu pokračování Pražských pověstí od Popelky Biliánové, akorát v modernějším a trochu mainstreamovějším provedení. Tohle ale byla parodie. Navíc hodně nepovedená a místy velmi trapná.
Shrnutí: Pokud vám není 12, je to škoda času. Jedna hvězda (15 %).

29.12.2013 1 z 5