Carol96 Carol96 komentáře u knih

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Opět si musím stát za tím, že samostatně je to podprůměrná kniha s průměrným příběhem. V porovnání se seriálem je to propadák.

24.07.2017 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí větší části seriálu. Musím bohužel říct, že seriál byl mnohem lepší než kniha. Možná, kdybych knihu a její pokračování četla před shlédnutím seriálu, byla by má reakce pozitivnější.
Jinak jako fantasy příběh to není úplně špatné. Čte se to velice rychle, protože je to psané pro mladší lidi.
Hodnotila bych tedy jako lehký podprůměr, ale úplná katastofa to není.

24.07.2017 2 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Průměrná kniha ze sekce memoárů - nenadchne ani neurazí ...

10.07.2017 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Sice jsem knihu přečetla celkem rychle, protože je napsané velice čtivě, ale příběh mě vůbec nezaujal a moc mě to nebavilo.

Za mě NENE :(

10.07.2017 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluji sérii H.P. je to neskutečný a neuvěřitelný příběh!!

10.07.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha s velmi silným skutečným příběhem!!

Osvícení Osvícení Stephen King

Toto je kniha, která mě přivedla ke čtení. Poprvé jsem si jí přečetla asi v 9. třídě, jako referát, a byla jsem unesená.
Od té doby jsem přečetla hodně knížek od mistra Kinga a také mám velkou sbírku jeho knížek doma.

Úplně nevím, co bych o ní řekla ... je to prostě od Kinga!!

Doporučuji na 250%!!

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Knihu jsem přečetla za pár dní. Děj byl velice zajímavý a do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah.

Jinak je kniha napsána svižným tempem, takže se čte velice dobře.

Pro mě velké překvapení!

10.07.2017 3 z 5

Tri tragédie Tri tragédie William Shakespeare

Klasika, co jiného dodat :)

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

První kniha, kterou jsem od autora přečetla.

Příběh je neskutečně smutný. Přečetla jsem jí také asi během dvou dnů - nevím, jestli to bylo tím příběhem ... nebo tím, jak byla je kniha napsána. Ale musím říct, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a od začátku jsem se chtěla dozvědět, jak příběh skončí.

Doporučuji asi všem!!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem si koupila z toho důvodu, že mě zaujala obálka i anotace.

Poté, co jsem se do knihy začetla, jsem moc nadšená nebyla. Začátek byl strašně vleklý a zdlouhavý. Také mi moc nevyhovovalo, jak se děj vyprávěl z pohledu více osob a stále se přeskakovala - občas jsem se do toho trošku zamotala. Ke konci mě kniha chytla - jen byla škoda, že ten konec měl strašně rychlý spád.

Sice jsem dala 4/5, ale myslím si, že kdybych si knihu přečetla ještě jednou, tak bych asi své hodnocení možná opravila a dal 3/5. Ale asi bych si jí už znovu nepřečetla, i když je v mé knihovně (proto jsem jí poslala dál) ...

Doporučuji, ale není to asi pro každého

Memento Memento Radek John

Memento byla druhá knížka o drogové závislosti, kterou jsem četla.
Musím říct, že příběh mě velice zasáhl. Je to dobré varování pro kohokoli, kdo by chtěl drogy zkusit. Je to sice psáno ještě v době komunismu a nějaké věci se od té doby změnily, ale účinky drog se nemění - podle mě je tu velmi dobře vyobrazené varování, jak to asi dopadne nebo probíhá, když se člověk kamarádí s drogami ...

Doporučuji všem, koho tato tématy zajímá a těm, kteří by drogy chtěli zkusit!

10.07.2017 3 z 5

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

Když jsem zjistila, že má vyjít další díl Harryho Pottera, byla jsem strašně natěšená, protože jsem četla všechny knihy ze série. Poté co jsem si přečetla anotaci a zjistila, že se to má odehrávat už za Harryho dospělosti, docela jsem z toho byla skeptická.
Ale mé předčasné pocity byly špatné.
Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a byla jsem docela mile překvapená. Sice není na takové úrovni, jako celá série, ale i tak ji hodnotím velice kladně.
A samozřejmě ji doporučuji těm, kteří mají Harry Pottera rádi!!

10.07.2017 4 z 5

Knížka mě bavila asi od začátku do konce. Měla jsem jí přečtenou asi za dvě odpoledne, což už o něčem vypovídá.
Je psaná velice svižně a nejsou tam nějaké zbytečně zdlouhavé pasáže, které by tam ani být nemusely.
Viděla jsem film dříve něž knížku, tak jsem byla docela zvědavá, jak moc si budou podobné. Musím říct, že se tedy v nějakých částech docela dost film lišil. Nicméně oboje bylo velice povedené, ale kniha se mi asi líbila více.
Doporučuji!!