cérka cérka komentáře u knih

Valašská dědina Držková: Pokus o vlastivědný náčrt typické valašské osady Valašská dědina Držková: Pokus o vlastivědný náčrt typické valašské osady Františka Jančíková Minaříková

Ve středu 17.února 2016 v 17 hod představí první vydání této unikátní knihy z roku 1936 v Krajské Knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. Knihu přiblíží PhDr. Karel Pavlištík, CSc., PhDr. Alena Prudká z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Ing. Jan Chudárek a Lubomír Marušák ml, zástupce obce Držková, kteří se o vydání zasloužili.

28.01.2016

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Tak u druhého dílu jsem nabyla dojmu, že vlastně čtu román z divokého západu :-). Děj je napínavý, dobrodružný, ale některé pasáže jsou na můj vkus zbytečně zdlouhavé a nepředvídatelné. Třetí díl si určitě přečtu, nemám ráda otevřené konce :-)

16.06.2017 4 z 5

Evropské panovnické rody Evropské panovnické rody Martina Winkelhofer

Asi každá malá holčička chtěla být v dětství princeznou, aspoň na maškarním bále :-). Po přečtení této knihy už nechci :-), raději budu onou půvabnou muchomůrkou za kterou mě maminka vystrojila.
Narodit se do panovnického rodu a splnit svou dynastickou povinnost nebyla žádná výhra a ač žili celé rody v přepychu, štěstí, láska a rodinná pohoda byla velkou vzácností. Kniha mě moc bavila a doporučuji ji všem milovníkům historie a bulváru :-)

06.02.2017 5 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Dlouho jsem knihu odkládala, jednou dokonce odložila. Musela jsem se začíst a začít chápat souvislosti, stejně jako hlavní hrdinky. Ono tajemství jsem tak trochu tušila, děj byl až do samého konce napínaví a mně nezbývá než knihu ocenit čtyřmi hvězdami.

27.12.2016 4 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Čekala jsem romantiku ve stylu Panství Dowton a konala se červená knihovna současnosti. A to já moc nemusím. Každopádně, u knihy jsem si odpočinula. Sem tam jsem nějakou stránku přeskočila a zda si přečtu další díly ukáže čas.

25.11.2016 3 z 5

Za zdmi paláce Za zdmi paláce Cay Garcia

Kniha mě upoutala zářivě modrou obálkou a anotací. Moc jsem se těšila jak si počtu o životě princezen a jejich osobních asistentek. Mé prvotní nadšení, ale velmi brzy opadlo.
Autorka bohužel spoustu věcí jen nakousla, spoustu nevysvětlila vůbec a pořád dokola řešila jen své volné páteční dny a osobní problémy. Tři hvězdičky dávám za kočky, o které se tak hezky starala, jinak je to na dvě :-(

04.10.2016 3 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Má třetí dovolenková. Řekla bych, nebylo to špatné, zároveň ani ničím výjimečné.

26.07.2016 3 z 5

Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Snídaně u Florentýny: Dopolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Kuchařka nejen pro dcery. Podle ní dokáže uvařit i můj syn a manžel.

11.01.2016 5 z 5

Předčasná úmrtí zapsaná do dějin Předčasná úmrtí zapsaná do dějin Tomáš Čechtický

Byli všichni slavní a známí. Někteří ve své době, někteří napořád a zemřeli předčasně. Škoda.
Při čtení si ovšem uvědomíte, že to byl asi opravdu jejich osud, splnili své poslání, vydali ze sebe vše, zklamali se v blízkých, v době...., už dál nemohli, nechtěli? Kdo ví.

27.01.2017 5 z 5