čuřil čuřil komentáře u knih

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Také jsem byl mile překvapen. Kupovali jsme synovi. A jak již zmiňovali jiní přede mnou, tak i já to vidím jako novodobé dobrodružství od p. Foglara a výpravy po temných Stínadlech. Určitě se poohlédnu posléze po dalších dílech, jak se bude dobrodružství mladých hrdinů vyvíjet ...?

14.02.2024 4 z 5

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

Zatím se mi tento díl líbil nejvíce. Plné akcí, dalších postav a opět se zjevil i pan Miller.
Opravdu se mi tato kniha četla zatím nejlépe. Filmovou - seriálovou verzi jsem ještě neviděl, tak se nechám, "doufám" že mile překvapit.

19.09.2022 4 z 5

Právo na smrt Právo na smrt Rex Stout

Taková pohodová detektivka. Moje první setkáni s detektívem Wolfe. Ale určitě né poslední.

07.03.2022 3 z 5

Hyde Park Civilizace 2 Hyde Park Civilizace 2 Gabriela Cihlářová

Sleduju pana Stacha a jeho rozhovory na ČT. Tady jsem se začetl a bylo to pohodové.

26.02.2021 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila. Jenže celý ten příběh zhatil závěr. Hlavní hrdinka byla po celou dobu pachateli za zády. Během chvíle ale jest vyřešeno vše. Dopaden pachatel jednoho případu, úplatný policista. A ještě se vyřeší problém i v rodině včetně syna. Není potřeba, aby když je to kriminálka končilo hromadným mordem, ale přec...

16.11.2020 3 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Ze začátku jsem se nechytal. Moc se mi to nezdálo. Od zhruba poloviny se to ale tak nějak zvrtlo ku lepšímu. Vyvrcholení knihy bylo sice takové krátké a rychlé ale zajímavé.
Bohužel ale víc jak na tři * to za mě nebylo.

06.02.2020 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Nebyl to úplně ten pravý Lincoln. Děj byl takový zdlouhavý, ale vyvrcholení bylo překvapivé a povedlo se. Určitě jsem o tomto supervyšetřovateli četl lepší díla. Ale k přečtení to určitě je.

14.08.2018 3 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Jsem více méně spokojen. Příběh vcelku navázal na první film. Zápletka se povedla a akce bylo taky dost. Četla se dobře, takže dobrý.

14.09.2016 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Povedená knížka. Četli jsme jí s dcerou a té se líbila. Zejména pak Ufňukaná Uršula a pavouci v lese. Parta kolem Harryho je prostě oblíbená, a jak dcera řekla, že chce ve čtení dalších dílů pokračovat, tak vzhůru na třetí díl. Doporučujeme.

05.01.2016 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Všechny díly trilogie Pána prstenů jsou skvělé, takže i tato závěrečná je výborná.
Mohu jen doporučit.

21.10.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Souhlasím s většinou, tedy že kniha je povedená a dobře se četla. Zápletka, napětí, akce je strhující a s otazníkem na konci. Prostě se povedla.

05.02.2015 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Od paní Klevisové je to již několikátá kniha. Opět nezklamala. Zase zajímavé prostředí, zápletka. Určitě budu u této spisovatelky pokračovat.

02.01.2024 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Po Trhlině jsem čekal asi i něco jiného. Ale jakmile jsem v příběhu narazil na určitou věc (podobnou jako v Trhlině) tušil jsem, že bude kniha směřovat opět k destrukci všeho. A to se i potvrdilo. Zkusím třeba Tmu, či Strach a snad to bude lepší. Bohužel jen za **...

16.08.2021 2 z 5

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Překvapila mě. Opravdu povedená scifi. Začátek byl mírný, ale postupně děj nabíral na obrátkách. Byl jsem fakt překvapen, jak lze i bez popisu a detailů vyprávět takovýto příběh. Doporučuju.

02.08.2021 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Ani čihi, ani hota. Sic dávám za 4, přesto jsem tak na půl.
Knížka byla určitě zajímavá a co se týče mě jako fanda vědecko-fantastických románů, určitě příjemně překvapila. Trochu nejasný byl pro mě jeho zjevený, nový kolega spolucestovatel. Druhá část však již z tohoto pohledu záživná nebyla. Ale zase to byla taková sonda do vnitřního boje 1 českého kosmonauta, jeho touha po návratu a boje o svou lásku, a nakonec i spravedlnost.

13.03.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Četl jsem od autora Norské dřevo a byl jsem mile překvapen. Tato kniha s krásnou ilustrací mě sice moc nenadchla, ale byla spíš takovým oddechem s poměrně smutným koncem.

01.09.2017 3 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Statný ten rytíř Smil, o svém soudku s dírkou snil.
Avšak jednou děva útlá v pase ukázala mu,
jednou a navždy svoji dvoranu.

Dlouho jsem se tak nepobavil, já musím smeknout před panem Vrchlickým. Není to sice úplně slušné počteníčko, ale stojí to zato.

28.06.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nejsem sice nadšen ze skoro nezničitelného Sonnyho. Ale jsem mile překvapen, dlouho jsem od Nesba nic nečetl. Povedla se a mě se líbila. Byl to jiný příběh, než obvykle alkoholem bystrý Harry řeší případ za případem. Tady inspektor Kefas řeší případ taky po svém leč pro něj né úplně s dobrým koncem. Ale určitě si jí přečtěte, je to vydařená kniha.

09.05.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Slíbil jsem dceři, že jí s panem Pottrem pomůžu a budu ho číst s ní. Trvalo to sice dlouho, ale podařilo se. Hodnotit by měla ona a té se knížka líbila. Já už jí četl, takže žádné překvapení. Povedená knížka.

17.02.2015 4 z 5

Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Ota Pavel

Přiznám se, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četl. Vyprávění, osudy, příroda všechno se panu Pavlovi podařilo pěkně vylíčit. Všem vřele doporučuju.

06.03.2014 5 z 5