čuřil čuřil komentáře u knih

Pláž Pláž Alex Garland

Měl jsem štěstí, že jsem jí první četl. Kniha se mi zamlouvala, ale z filmu jsem byl zkalmaný.

24.10.2012 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Já dám jen 3***. Myslím si, že předchozí díly s tímto detektivem přeci jen byly zajímavější. A nebylo v nich zapotřebí toliko násilí, hrubosti... Nicméně od tohoto autora jsou detektívky s komisařem M. Servazem povedené. A určitě si přečtu i další díl.

12.03.2024 3 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Pěkná knížka, povedené sonety. Zase něco jiného.

26.10.2023 4 z 5

Netrpěliví motýli Netrpěliví motýli Josef Kainar

Od pana Kainara jsem dlouho nic nečetl, naposled na škole a z donucení. Nyní ale musím říct a uznat, že jeho básně jsou opravdu povznášející, povedené.

29.12.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Byla to taková akční čtivá kniha. Plno akce, přestřelek... Ale zase v této době, kdy je válka za "kopcem", no. Nicméně jako dobrá svižná kniha se to dá. Určitě zkusím posléze další z řady série.

22.08.2022 3 z 5

Balady a romance, Zpěvy páteční Balady a romance, Zpěvy páteční Jan Neruda

Určitě to bylo to povedenější co jsem z básní četl. Lépe však vyzněla sbírka Písně kosmické.

04.12.2019 3 z 5

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Nádherné verše.

21.10.2019 5 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Povedená knížka, četlo se to dobře.

10.06.2019 3 z 5

O lásce O lásce William Shakespeare

"Obilí nesklízí, kdo seje trávu,
a každý v lásce má, jen co sám dal."

Pěkné.

16.04.2019 4 z 5

Pět sovětských novel Pět sovětských novel Jurij Kazakov

Po dlouhé době jsem se oprostil od kriminálek a bestselerů a byl jsem mile překvapen. Čekal jsem nějakou tvrdou propagandu dřívějšího uspořádání. Ale opravdu se spletl. Všechny povídky jsem přečetl bez problému, jen u Adama s Evou jsem se tak říkajc zasek. Avšak zejména první a poslední z povídek to napravili a se četli samy. V té 1 jsem si vzpomněl na to, jak u nás ve městě bývala zima, všude bylo takové to pošmourno, šedý špinavý sníh atd. V té poslední pak zase dominoval těžký život a úděl šoférů. Této knize dávám za 4 ač bych dal téměř za 5 a doporučuju tuto knížku.

03.12.2018 4 z 5

Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Martin H. Greenberg

Kdo je tam? - byla povídka kterou jsem si chtěl hlavně přečíst. Ale ani ostatní povídky nezůstaly nic dlužny.
Lístek do nebe, Metastáze či od Ray Bradburyho - Usnout při Armagedonu stálo za přečtení.

22.05.2018 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

08.03.2017 4 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Jó, na pana Vondrušku, tak na toho je spolehnutí. Opravdu povedená, čte se dobře - pohodová kniha.

18.01.2017 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Povedená, četla se dobře. V závěru sice i trochu trpká, když byla zavražděna panošova milá, ale jinak se četla dobře.

12.02.2016 4 z 5

Bohužel, já zůstávám na půli cesty. Nemohu jí ani zatratit ani doporučit.
Každý si z knihy určitě něco zajímavého vezme.
U mě je to spíše bez větších plusových hodnocení.

09.11.2015 2 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Já jsem byl ze začátku mile překvapen.Detektiv vrácející se do práce, převelen do nového oddělení, zabývající se odloženými případy. Dobré, příběh měl spád. V závěru mě ale knížka trochu zklamala. Bylo to na můj vkus takové "zmateně odkryté".
Takže je za tři hvězdy.

23.01.2014 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím se přiznat, že jsem spíše zklamaný z této knížky. Začátek je pro mě zdlouhavý až bych řekl nudný. Později se to přeci jen rozpohybuje. Až nakonec kdy pan Kopfrkingl zavraždí své blízké a omilostňuje se tím, že se jim snažil především pomoci, stojí zato přečtení. Zkusím se podívat na pana Hrušinského, který je prý ve filmu výborný a uvidíme. Ale bohužel knížka mě neuchvátila. Takže ode mě pouze za tři.

26.08.2013 3 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Přečetl jsem jí celou. Z loupežníka jsem byl v celku zklamaný. Ale RUR bylo velmi povedené.
No a Bílá nemoc mě vyloženě dostala. Vřele doporučuji.

20.03.2013 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Knížka se četla skoro sama. Strhující, zajímavé.

14.01.2013 4 z 5

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Dobrá a zajímavá kniha, jen v závěru není moc vhodná pro romantiky.

24.10.2012 4 z 5