čuřil čuřil komentáře u knih

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Jó, na pana Vondrušku, tak na toho je spolehnutí. Opravdu povedená, čte se dobře - pohodová kniha.

18.01.2017 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Opět plný počet. Sice z toho co jsme schopni mrazí, ale tato kniha stojí zato - doporučuju!!!

29.12.2016 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Čekal jsem trošku více rozšířenou a propracovanější verzi oproti filmu, ale i tak to bylo povedené. Ale film byl první takže spíš vyhrála v hodnocení tentokráte filmová verze.

18.11.2016 4 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Nečetlo se to špatně. Povedené bylo zapojení a provázání s filmovou dvojkou. Ale mohlo to být více napínavé. Závěr je spíše akční předzvěst té zmiňované filmové2. Škoda, určitě se dalo přidat na dramatičnosti. Konec zůstal takový otevřený, tak snad zase příště. Z této trilogie bych to dle pořadí zařadil na druhé místo, za první díl.

02.11.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Je to něco mezi. Určitě jsem očekával víc. Bylo patrné, že trilogii napsal někdo jiný a doufal jsem v něco nového, dobrého. Úplně špatné to nebylo. Ale jak jsem psal, já si tajně přál něco ve stylu prvního dílu Milénia. No nevyšlo to, ale k přečtení to určitě je.

13.10.2016 3 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Tak tady bohužel, ale spíše zklamání a jen za 3. Jako fanoušek sci-fi a vetřelců musím říct, že předešlá kniha byla lepší. Zde sice bylo více akce, ale zápletka s únosem, postavou s telepatickými schopnostmi po své rodině - Ripleyové, no nevím. Uvidíme, co bude za třetí díl?

14.09.2016 3 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Jsem více méně spokojen. Příběh vcelku navázal na první film. Zápletka se povedla a akce bylo taky dost. Četla se dobře, takže dobrý.

14.09.2016 4 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Já se touto knihou vysloveně protrápil. Né že by mě vysloveně zklamala, ale ani nepřesvědčila. Příště snad od pana Irvinga to z mého pohledu bude lepčejší.

05.07.2016 3 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Dávám za 4.
Ale v recenzích uváděné srovnání s Marťanským Robinsonem je kapánek jinde, ne.
Já rád sci-fi, v úvodní pasáži a i část konce by se dalo. Při těch seskocích, přípravách ke skoku samotném a různé technologické vychytávky zařadit do této kategorie. Ale nevím co má pak společného s jednotkami SEAL, střelbou, automatickými zbraněmi, vraždami, honičkami a podobně.
Spíše by se dalo hodnotit jako nějaký nový JB 007.Děj jinak plynul vcelku rychle, někdy tedy bylo trochu krkolomné vypravování dvou dějů ve dvou jiných dimensích. Kniha podle mě není špatná, námět určitě povedený. Ala jak jsem psal již dříve, bohužel Marťan je jen jeden.

12.05.2016 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nemůžu si pomoci, ale já prostě Remargua můžu.
Nebylo to pro mě tak zdařilé jako 3 kamarádi nebo Černý obelisk. Ale knížka měla své poučení, opět sice smutné a né klasicky "optimistický" konec, ale bylo to povedené - dobré.

12.05.2016 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Já četl od tohoto autora zatím jen levharta a ten byl o kapánek lepší. Jinak tuto knížku řadím mezi více povedené detektivky.

29.03.2016 3 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Povedená, četla se dobře. V závěru sice i trochu trpká, když byla zavražděna panošova milá, ale jinak se četla dobře.

12.02.2016 4 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Čekal jsem něco podobného, jako první díl husitské epopeje. Ale jsem velmi mile překvapen. Nemělo to chybu. Napětí, pletichy, humor. Musím knížku pochválit.
Určitě nezůstane jediná, brzy se do další určitě začtu.

22.01.2016 4 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Vcelku se povedla. Sice to bylo jak na houpačce, začínáme nahoře,šupem dolů, za chvilku zas nahoru. Občas to bylo takové nečitelné a hned vše bylo vyřešeno, ale byla to za poslední dobu jedna z těch lepších detektívek.

19.01.2016 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Povedená knížka. Četli jsme jí s dcerou a té se líbila. Zejména pak Ufňukaná Uršula a pavouci v lese. Parta kolem Harryho je prostě oblíbená, a jak dcera řekla, že chce ve čtení dalších dílů pokračovat, tak vzhůru na třetí díl. Doporučujeme.

05.01.2016 4 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Ken McClure (p)

Průměr, nebo spíše zklamání - tedy 3. Začátek byl zajímavý a v celku i zápletka se zdála být zajímavá. Ale rozuzlení a závěr ve mně zanechal spíše rozpaky.

05.01.2016 3 z 5

Mír na Zemi Mír na Zemi Stanisław Lem

Četl jsem už i lepší sci-fi. Měl jsem z této knihy obavy, ale tak nějak jsem byl velmi mile překvapen.
Mě se kniha četla dobře, takže plus.

10.12.2015 4 z 5

Bohužel, já zůstávám na půli cesty. Nemohu jí ani zatratit ani doporučit.
Každý si z knihy určitě něco zajímavého vezme.
U mě je to spíše bez větších plusových hodnocení.

09.11.2015 2 z 5

Pásmo Pásmo Guillaume Apollinaire

Dlouho jsem žádné básně nečetl, naposledy od slezského barda, takže jsem to bral s obavou, ale musím uznat, že to stálo za to. Určitě tuto knížku doporučuji

30.10.2015 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Všechny díly trilogie Pána prstenů jsou skvělé, takže i tato závěrečná je výborná.
Mohu jen doporučit.

21.10.2015 5 z 5