Danago Danago komentáře u knih

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Bohužel tato knížka mě tak moc nenadchla ani mě moc nebavila.

10.05.2017 2 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Toto bylo opravdu super čtení. Knížka napínavá , strhující. Konec naprosté překvapení a moc dobře uzavřený.

09.05.2017 5 z 5

Útěk do Mombasy Útěk do Mombasy Dana Šimková

Dana Šimková je začínající mladá autorka, kterou znám osobně. Vše si nejdříve dobře nastuduje a potom se pustí do propracované knížky.
Knížka Útěk do Mombasy je o mnoho lepší něž Uvěznění. Takže se autorka s každou další knížkou vyvíjí . Prostředí Keni je velmi atraktivní, je zde krásně popsané. Jsem moc ráda, že jsem knihu Uvěznění četla jako první , protože knihy na sebe hodně navazují a některé souvislosti by mi unikaly.

04.05.2017 3 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Zajímavý příběh. Anotace přesně odpovídá..... Pro mě to , ale bylo hodně náročné čtení, těžké, složité málo čtivé. Zápletka tak nějak nevěrohodná....

02.05.2017 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

No je to tak, dejte si pozor a neprozraďte konec, je šokující a možná nenadchne každého. Kniha se jeví jako psychothriller, ale konec ji hodí někam jinam. Aspoň podle mě, no názor si musí udělat každý sám. Četlo se to dobře a napětí tam je dost veliké . Na konci zůstanete s otevřenou pusou . Rozhodně stojí za přečtení.

02.05.2017 5 z 5

Uvězněni Uvězněni Dana Šimková

První knížka autorky Dany Šimkové.
Chvílemi mi přišla trochu nereálná a naivní. Postavy se v jeskyni chovaly jako na adrenalinovém zájezdu, dlouho byly až moc v pohodě. Výklady Jany o nickamínku , stalagmitech , plazivkách apod…. mi připadaly jako „nenásilné" poučení čtenáře o speleologii . Vše začíná být více napínavé v poslední třetině knihy, kdy se připojují záchranáři. Názor si musí udělat každý sám.

30.04.2017 2 z 5

První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? Mitch Albom

Knížku jsem četla bez dechu od začátku do konce. Od M. Alboma je toto má první knížka a naprosto mě překvapila, určitě se podívám po nějaké jeho další .
Neuvěřitelně zajímavé téma, moc krásně podané příběhy obyčejných lidí,překvapivá zápletka, a pro mě naprosto neočekávaný konec.
Ještě dlouho po přečtení ve mně zůstanou emoce, které příběh vyvolal.
Stručná historie vynálezu telefonu a příběh A.G.Bella, prolínající se příběhem pěkný bonus navíc.

29.04.2017 5 z 5

Výměna manželek Výměna manželek Kate Long

Výměna manželek otřese naprosto nečekaně životem právě tam , kde se to nejméně očekává, ale takový je život.
Knížka mě velice mile překvapila , od začátku mě vtáhla do děje a neodložila jsem ji až do konce. V příběhu jsou dokonale vykreslené postavy je naprosto uvěřitelý, žádná pohádka, žádná sladká romantika. Knížka má spád je velice dobře a čtivě napsaná. Knížka je smutná, ale já jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

27.04.2017 4 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Pohled na strasti války ze strany obyčejných Němců , kteří neměli na výběr. Myslím, že v této knize nejde o to , aby nám byli hlavní hrdinové sympatičtí. Sledovala jsem jejich osudy se zájmem. Příběh je skvěle vykreslený, krutý a realistický. Jde o velice ojedinělou knihu, já jsem se s tímto pohledem na válku ještě nesetkala. Rozhodně za přečtení stála .

26.04.2017 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Tato knížka je rozhodně o moc lepší než byla Dobrovolnice. Velice dobře se četla, to se jí nemůže upřít. Přesto pro mě to byla opět spíše pohádka z Keni. Román pro ženy a dívky. Téma slibovalo drsnější příběh, ale ten se nekonal.

26.04.2017 4 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Knížka tvrdě popisuje systém japonských firem. Je to nemilosrdná sonda pracovního života v Japonsku , svázaného nepochopitenými psanými i nepsanými pravidly .
Naštěstí to hlavní hrdinka dokázala ustát s nadhledem a humorem. Knížku by si měl přečíst každý, kdo se cítí ve svém zaměstnání zahlcen absurdnostmi :)

25.04.2017 4 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Tak toto bych já označila jako dívčí román. Knížka je velice slabá , naivní,nepropracovaná do hloubky, pro mě málo uvěřitelná.
Téma z Keni o únosech dětí by mohlo být zajímavé, silné a drsné a to jsem od příběhu i čekala.....
Rozhodně knížka není pro dospělého čtenáře, který už něco přečetl.
Nevím jaké jsou další knížky od autorky, možná ještě něco zkusím, ale toto opravdu nebyla knížka pro mě.
Knížka je čtivá a krásně provedená, jak oddělením jednotlivých kapitol, tak obálkou a dá se přečíst za večer .

25.04.2017 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Není to moje první knížka d autorky, ale předchozí jsem četla tak neskutečně dávno, že jako by byla první....
Měla jsem z ní strach a dlouho jsem ji odkládala, názory jsou na ni opravdu velice různorodé. Myslela jsem si , že to nebude zrovna čtení pro mě. Ale to jsem se spletla , knížka mě naprosto pohltila ,byla jsem napnutá celou dobu a knížku jsem přečetla jedním dechem. Líbily semi obě dějové linky stejně. Hned se podívám po dalších knížkách od této autorky.

19.04.2017 5 z 5

Matčin stín Matčin stín Diane Chamberlain

Celá série Kiss River byla nádherná, ale třetí a poslední díl je rozhodně nejlepší. Určitě pro mě bylo fajn, že jsem si knížky přečetla tak jak jdou po sobě, i když si myslím, že se dají číst i jednotlivě . Knížka je velice dobře napsaná má v sobě napětí i romantiku a je i velice dojemná. Za sebe rozhodně můžu doporučit.

18.04.2017 5 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Lisa Gardner je moje oblíbená spisovatelka, ale bohužel tato knížka mě moc nenadchla. Námět byl velice zajímavý, ale bohužel zpracování mě dost nudilo, špatně se mi to četlo. A bohužel pro mě byl děj hodně předvídatelný, takže jsem na konci nebyla překvapená což mě dost mrzí.

18.04.2017 3 z 5

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Kniha je druhým příběhem z trojdílné série. Pokračování je velmi volné, jedná se o další samostatný příběh v němž se objevují postavy z prvního dílu , ale hlavní hrdinka a zápletka je nová. Knížku lze číst bez problémů i bez přečtení prvního dílu. Vše důležité je zde nenásilně vysvětleno . Knížka je opět velice poutavě napsaná autorka nezklamala .

17.04.2017 5 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Velmi čtivý romám pro ženy. Kmížka je pěkná a hned se vrhnu na další díl.

16.04.2017 4 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Přečetla jsem knihu, potom jsem přečetla historickou poznámku a to mě přimělo znovu vzít knížku a přečíst si ji jinýma očima.....
Jeto velice petická knížka. Proto ten kdo nemá rád poezii, ať tuto knížku nečte, bude zklamaný. Čtyři kousky chleba je takové zvláštní lyrické dílo. Ale není pro každého.

15.04.2017 2 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Skvěle podaný životní román, inspirovaný skutečnými událostmi. Knížka se četla sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Strhující příběh, který se stal u nás v ČR. Bylo mně smutno, s hlavní hrdinkou jsem vše prožívala , i když jsem ji někdy nedokázala pochopit. Ale knížka je opravdu skvěle napsaná a já ji všem můžu jen doporučit.

15.04.2017 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Zajímavý příběh s detektivní zápletkou. Popis nájemníků a jejich životů byl dobře propracovaný . Knížha se moc dobře čte. Ostravšina je super, snad i správně , ale to nemůžu posoudit :) Uzavřený konec hodně čtenářů potěší :) Za mě opravdu skvělá knížka .

14.04.2017 5 z 5