Danago Danago komentáře u knih

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Když chci mít jistotu , že si přečtu dobrou knížku , neomylně sáhnu po knize od Harlana Cobena.
Opět skvělý příběh. Knížku jsem zhltla za jeden den odpočinku po noční službě. Rozhodně se u ní nedalo usnout . Napínavé od samého začátku , bez hluchých míst. Tento autor nezklame .

13.04.2017 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Nádherná knížka , naprosto mě dostala . Skvěle napsaný příběh , nové téma.
Jubilee má alergii na lidský dotyk. Stačí jen dotyk, aby zemřela. Nevšední příběh nejen o lásce dvou lidí Jubilee a Erika vás chytí za srdce a nepustí až do poslední strany .
Knížku jsem doslova slovo od slova prožívala. Něco takového jsem při četbě dlouho nezažila.
Krásná obálka je bonus navíc.

13.04.2017 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Knížka má opravdu převapivý námět , napínavý děj a opravdu nečekaný konec. Je to spíše psycholigický román. Knížka je napsaná hodně anglickým stylem, ten mě bohužel moc nesedí a trochu hůř se mi čte, i přes to se mi knížka moc líbila. Věta : "Nic není takové, jak se na první pohled zdálo." knihu přesně vystihuje.....

11.04.2017 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Skvělá kniha. Děj mě pohlitil od samého začátku a už mě nepustil. Závěr byl naprosto překvapující. Velice čtivá a napínavá knížka.

10.04.2017 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Další moc pěkná knížka od české autorky Jaroslavy Černé. Téma ztráty paměti a její znovunalezení , velice krásně zpracované v českém prostředí v období přechodu naší republiky od socialismu k demokracii , toto období je v knize perfektně využito. Skvělá kniha, velice dobře nasaná. Hodně moudrých myšlenek. Spousta emocí. Knížka mě moc mile překvapila. Za sebe ji doporučuji všem , kdo se rád zamyslí nad životem. Knížka je opravdu velice čtivá a příběh je moc krásný.

09.04.2017 5 z 5

Naprostý cizinec Naprostý cizinec Kay Schubach

Je hrozné ,co se může stát a kam to nechala hrdinka (autorka) zajít, jednalo o pravdivý příběh.
Žena, která nemá povahu nechat se takto týrat, toto asi nemůže nikdy pochopit.
Knížku jsem přečetla za odpoledne , čte se dobře a rychle. Ale hrdinku já prostě nepochopím.

07.04.2017 2 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Tak toto ne. Nemohla jsem se přinutit knihu dočíst. Styl je pro mě naprosto nečtivý. Téma mě nedokázalo zaujmout. Film jsem neviděla ani nemám chuť jej vidět. Knížka má nádhernou vazbu, obálku a fotky.....

07.04.2017 1 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se čte velice dobře. Ale bohužel mám knížky od Táňi Keleové-Vasilkové přečteny všechny (co vyšly v češtině ) a styl je pořád stejný , knížka mě nijak nenadchla. Děj je příliš předvídatelný. I když je knížka moc pěkná a bude se určitě líbit , tak pro mě to není , už jsem se ve čtení posunula jinam.

07.04.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Já jsem se skvěle bavila. Jsem nadšená.
Nahlédnout do zákulisí a do života herců se mi moc líbilo.
Jsou to velice dobré fejetony, kterým nechybí pointa .
Dověděla jsem se , jaké to je být herečkou-introvertkou a bojovat při výkonu práce sáma se sebou.
U knihy se pobaví i pánové.

06.04.2017 5 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Kniha je čtivá, emotivní a napínavá.
Amandu jsem od začátku obdivovala a chápala její nadšení pro cestování, procestovala desítky nebezpečných zemí a postupně se vypracovala z naivní holky až po zpravodajku z bojových oblastí. Bohužel vybírala si ty nenebezpečnější země a oblasti. Amanda byla převědčená, že jí nemůže nic stát. Ale to se jí záhy vymstí a ona se stane objetí únosu a věznění v Somálsku.
Příběh je velice drsný a emotivní o to víc , že se jedná o autobiografii. Amanda si toho prožila vícnež dost. Já bych ji neodsuzovala , že si za to mohla sama, z knihy je cítit, že se pro cestování prostě narodila a nebezpečí si nepřipouštěla.

04.04.2017 3 z 5

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Příběh je o budování lidského snu. Je to sci-fi , které je to podložené vědou , člověk tak nějak doufá , že to by se to mohlo uskutečnit.
Knížka je určitě ideální hlavně pro muže a vědecky založené ženy, není to žádná romantická oddychovka.

04.04.2017 2 z 5

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Detektivka odehrávající se v Africe , v Nairobi, tak to jsem četla poprve. Knížka byla exotická. V příběhu vidíme jaké jsou poměry v Keni se složitou kmenovou strukturou. Četla jsem jiný typ knížek z Keni ( Bílá Masajka) , takže jsem trošku byla připravená, ale přece jen toto bylo něco trochu jiného. Knížka je opravdu netradiční a hodně zajímavá. Přečetla jsem jí jedním dechem. Za mě skvělá
knížka .
Masajský příběh o Medozvěstce je krásný .

02.04.2017 5 z 5

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

Četla jsem první knížku Šťastní a veselé a byla jsem nadšená.
U druhé knížky jsem se vůbec nezklamala. Velice pěkně napsaná oddechovka. Knížka se moc dobře četla , všechno do sebe pěkně zapadalo. Já vsama vím, že život může připravit různá překvapení.

02.04.2017 5 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny Sharon M. Kava

Opět čtivá a napínavá knížka. Ale první díl Absolutní zlo líbilo o hodně víc , ale přesto stála za přečtení.

30.03.2017 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Opravdu velice dobře napsaná detektivka. Zápletka je skvělá a po celou dobu napínavá. Knížka je super čtivá bez hluchých a zavádějících míst . Příběh sice skončil docela otevřeně, ale já se hned pustím do druhého dílu. Za mě můžu jen doporučit .

27.03.2017 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Žijeme s rozhodnutími, která učiníme......Tomu se říká statečnost. Žít s následky svých vlastních chyb. Velice silný ,smutný a dojemný příběh, který se čte jedním dechem. Patří mezi to nejlepší , co jsem četla .

26.03.2017 5 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Knížka začala dobře, ale tam kam se po čase zápletka dostala, bylo hodně drsné a tento směr já nemám v oblibě. Opravdu se nedá nic blíže napsat. Za mě jsou i lepší knížky. Ale věřím, že spoustě čtenářů se knížka líbit bude.

25.03.2017 2 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

První knížku jsem přečetla s přinucením, tuto odkládám po 100 stranách, je to opravdu pro mě škoda času.

24.03.2017 1 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Za mě opravdu NE.
Kniha mě nechytila, nebavila. Připadá mi vhodná spíše pro mladší čtenáře YA. Pro mě děj nebyl zajímavý , do postav jsem s nedokázala vžít. Jediné, co jsem si odnesla je, že by se to s veřejným svěřováním světu nemělo tolik přehánět . Pohled na myšlení psychopata, byl zajímavý. Ale já jsem se do čtení musela nutit.

24.03.2017 1 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Velice zajímavý příběh . Myslím, že jsem nic podobného nikdy nečetla.
Margaret zapisuje paměti umírající slavné spisovatelky Vidy Winterové. V knize je tajemství, rodinné drama a láska. . Kniha je tajuplná až do překvapivého konce. Pokud máte chuť na trochu tajemný, ponurý a romantický příběh je tohle dobrá volba.

23.03.2017 4 z 5