danuska danuska komentáře u knih

Zlatá kreditka Zlatá kreditka Ivana Klein

Nudne, klise, o nicom. Skoda papiera.

09.11.2012 odpad!

Kruté leto Kruté leto Alyson Noël

Taky priemerny pribeh o sedemnastrocnej Colby, ktora sa vsak sprava skor ako keby mala trinast. Kniha vhodna skor pre mlade dievcata, pre starsie je to nuda.

25.10.2012 2 z 5

Zlodeji bozkov Zlodeji bozkov Martina Monošová

Pribeh, na ktory sa vzapati zabudne, prilis vela postav, pravopisnych chyb. Hlavna hrdinka, naivka, a cely pribeh taky nejaky divny, ako keby nie z dnesneho sveta.

21.10.2012 2 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Citala som uz aj lepsie a hlavne zabavnejsie knihy od Kinselly. Tato kniha ma az tak velmi neoslovila.

18.10.2012 2 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Napinave, dobre sa to cita

12.10.2012 5 z 5

Všetko v poriadku Všetko v poriadku Monika Macháčková

Oddychove citanie o vztahovom trojuholniku, z ktoreho je napokon stvoruholnik.

20.09.2012 2 z 5

Pravda o Melody Brownovej Pravda o Melody Brownovej Lisa Jewell

Velmi pekny pribeh, dojimavy, az smutny. Hlavna postava Melody je skutocne obdivuhodna osoba, ktora hlada cestu k svojej minulosti. Necakala som to, ale jedna z najlepsich knih, co som citala.

14.09.2012 5 z 5

Rozvod Rozvod Sára Navarová

Ani dobre, ale ani uplne zle. Hlavna postava Denisa zaziva peklo po tom, co pred muzom spomenie rozvod. Na jednej strane ju strach uplne ochromuje, ale to jej vobec nebrani, aby sa vyspala s cudzincom. Divne. A este zvlastnejsie, ze tak strasne sa boji svojho muza, ze ho pozve na Vianoce? Svokra je na jej strane, a ku koncu knihy jej zrazu nadava?
Neviem, co je toto za dnesnych autorov, co si po sebe ani neprecitaju, co uz napisali skor, aby sa vyhli takymto trapasom?

12.09.2012 2 z 5

Prachy pani Schwarzovej Prachy pani Schwarzovej Karin Krausová

Nebolo to take nudne ako predchadzajuce 2 knihy, ale zase strasne prehnane, absolutne neuveritelne. A tie hluposti popisane, ze baleriny na nizkom podpatku, alebo ze elektronicky podpis sa vybavuje v banke...katastrofa. Naozaj si slovenske autorky nemozu veci overit? A tie trapne znacky v celej knihe...najviac ma pobavilo, ze Fiorangelo, znacka, ktoru poznaju len chudery na Slovensku, lebo v zahranici neexistuje. Vidno, ze autorka sa vobec nevyzna, proste pise len o tom, co niekde zacula. Trapne klise o chudobnej dievcinke, ktora tuzi po peniazoch.

09.09.2012 2 z 5

Milenec Milenec Marika Eisler Studeničová

Citat sa to da, ale skor by sa mi to hodilo niekam do casopisu, ako na knihu. Autorka ma sklamala, jej predchadzajuca kniha Tazko je zit lahko bola uzasna, ale toto...

08.09.2012 1 z 5

Jedného pekného dňa Jedného pekného dňa Silvia Havelková

Kniha sa mi pacila, vidno ze autorka vie pisat o roznych veciach. Co mi vsak vadilo, boli chyby v knihe, dokonca zamenene postavy ku koncu...nikto to vo vydavatelstve pred vydanim necita? Ako sa toto moze stat? Kazdopadne zatial najlepsia kniha z edicie Pribehy z kabelky. Hlavna postava mi bola sympaticka, aj ked trosku naivna bola.

06.09.2012 4 z 5

Nádej stratených duší Nádej stratených duší Slávka Koleničová

Oddychovy pribeh, dobre sa to cita, keby tam neboli gramaticke chyby, bolo by to lepsie.

01.09.2012 3 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Kniha je velmi prijemna, aj vtipna, strasny je vsak jej preklad (Alica Cincarova nech uz nic nepreklada) a gramaticke chyby. Tolko chyb v jednej knihe by som cakala pri nejakom zacinajucom vydavatelstve, a nie pri Ikare, je to velka hanba.

30.08.2012 5 z 5

Urobila by som to zas Urobila by som to zas MK Chloe

Kniha na oddychove citanie, o praci letusky sa cital vela nedozvie. Co mi prekazalo je, ze Abu Dhabi je skomolene a to iste aj aerolinky Etihad, nechapem preco.

30.08.2012 2 z 5

Donevidenia Donevidenia Timea Keresztényi

Velmi vela chyb, autorka splieta fakty o ktorych zjavne nic nevie, napr. hniezdo zachrany v case komunizmu a ine perly...bez tychto preslapov by to bolo dobre.

09.08.2012 3 z 5

Cudzie vzťahy Cudzie vzťahy Adriana Macháčová

Autorka pise v podstate stale dokola na tu istu temu, a to milenecky trojuholnik. V tomto pripade je tento trojuholnik len tak na okraj, do popredia je tu dany vztah Tamary a jej divneho muza Petra. Celkom nepochopitelne sa necha Tamara zatiahnut do vztahu a neskor aj do manzelstva s muzom, ktoreho ani nelubi, ani sa jej nepaci, ba dokonca nim opovrhuje. Peter je cudny despota, ktory nevie co chce. Do toho vsetkeho sa montuje Tamarina matka, uplne neznesitelna zena. Kniha sa cita lahko, aj ked dej je podla mna velmi nerealny.

06.08.2012 3 z 5

Pretiahnutý čas Pretiahnutý čas Alica Hýravá

Hlavná postava mi vadila, hlada vazny vztah, toho praveho, ale neustale sa vrha hned po zoznameni s muzom do postele, a cuduje sa, ze ju nema za nic. Muzi predsa nechcu lahku zenu na vztah, to pri tej svojej inteligencii, ktorou sa ohana celu knihu, nepochopila? Vsetci ju chcu, vsetci po nej tuzia, kazdy jeden jej hovori, aka je krasna a inteligentna, ale nikto ju nechce na dlho, alebo len nejaky psychopat. A ta jej hviezdna kariera, so strednou skolou :) Typicka village girl ohurena Bratislavou, fakt na smiech. Tolko k obsahu, inak sa to citat da, aj ked mi to prislo ako nejaka rekapitulacia x nepodarenych vztahov. Necudujem sa, ze chce ostat v anonymite.

04.08.2012 2 z 5

Nájdem si ťa v Ríme Nájdem si ťa v Ríme Tatiana Brezinská Čuperková

Oddychove citanie, idealne na dovolenku. Pribeh sa mi zda uplne nerealny, predovsetkym cast, kde sa pise o Lucovi.

29.07.2012 3 z 5

Nepozvaný hosť Nepozvaný hosť Madeleine Wickham

Oddychova kniha, dobre sa cita, ale je v nej plno chyb.

22.06.2012 3 z 5

Veci, o ktorých viete pomerne málo Veci, o ktorých viete pomerne málo Adela Banášová

Dvaja blaznivi speakri z kultoveho radia a ich bizarne vymysly.

22.06.2012 5 z 5