danuska Online danuska komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nezazivne, ale ja neznasam take filozoficke knihy, aspon viem, ze sa mam Coelhovi vyhybat, nie je to nic pre mna.

11.01.2013 odpad!

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Tuto detektivku som citala pocas zakladnej skoly, nemohla som ju prestat citat.

Mimozemšťan a Malá čertica Mimozemšťan a Malá čertica Niňo Ďurech

Priserne neprehladne napisane, ani som to nedocitala, nuda.

11.01.2013 odpad!

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Kniha pre milovnikov maciek :)

Bola raz jedna trieda Bola raz jedna trieda Krista Bendová

Riekanky, ktore si stale pamatam.

Co tě nezabije... Co tě nezabije... Alison Craig

Take nijake, ani dobre ani zle.

11.01.2013 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Spomienka na detstvo.

11.01.2013 4 z 5

Všechno zlé je k něčemu dobré Všechno zlé je k něčemu dobré Katherine Center

Taka priemerna kniha, ani nejak extra zaujimava, ale zase nie uplne zla. Uz si ani nepamatam skoro o com bola, takze nejaky dojem nezanechala.

11.01.2013 3 z 5

Slzy otcov Slzy otcov Eva Bacigalová

Velmi ma to nezaujalo, pracovnikov UPSVAR tato kniha maximalne glorifikuje, pritom dobre vieme, ako si robia svoju pracu. Teda mne sa nechce verit, az na jednom urade su komplet vsetci taki odovzdani svojej praci a riskuju pomaly aj svoj zivot. V knihe su nepresnosti, najprv sa v nej pise, ze rozpravacka sa narodila zaciatkom juna a na konci, ze je v znameni skorpion...naozaj sa taketo veci nedaju ustriehnut?

10.01.2013 1 z 5

Spoveď šialenej matky Spoveď šialenej matky Jill Smokler

Kniha je zabavna, aj ked ku koncu mi to az take zabavne neprislo, skor smutne. Neviem, ci je vsetko v knihe realne, ale ak hej, tak je to naozaj strasne :(Preklad katastrofa, prekladatelka si nedala ani tu namahu, aby si zistila, ze Taylor Swift je zena (pise o nej v muzskom rode), a ine perly.

31.12.2012 4 z 5

Bola to len láska Bola to len láska Tamara Heribanová

Nuda, strasne nezazivna kniha, ma len 109 stran a ja som ju citala viac ako 3 mesiace. Pribeh o nicom, pripominalo mi to knihy Ivy Kucerovej, same klise opisy dokonalych muzov a zien, aspon co sa financii tyka. Tamara Heribanova je sympaticka baba, ale pisanie jej velmi nejde.

30.12.2012 1 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Super kniha, ma sice vyse 600 stran, ale je zaujimava a putava, nie je to nejaky povrchny pribeh. Mne sa pacila, a dufam, ze sa dostanem aj pokracovaniam. Jedine, co mi vadilo, ze autorka napisala, ze Madari su Slovania. Mohla to aspon prekladatelka opravit, lebo je to blamaz.

30.12.2012 5 z 5

Neuvěřitelné Neuvěřitelné Sara Shepard

Super, napinave, bez pravopisnych chyb, precitane za jeden den.

07.12.2012 5 z 5

Pravdivý příběh lži Pravdivý příběh lži Hana Lasicová

Zo zaciatku sa mi zdalo, ze to bude zaujimave, ale bolo to nudne, a neprehladne.

03.12.2012 2 z 5

Návod na prežitie pre bejby + Hneď to bude, Anjelik Návod na prežitie pre bejby + Hneď to bude, Anjelik Igor Bukovský

Vynikajuca kniha, napisana prijemnym originalnym stylom, vela sa z nej da dozvediet.

03.12.2012 5 z 5

Diagnóza: rodina - Všade je niečo. V tejto rodine je všetko! Diagnóza: rodina - Všade je niečo. V tejto rodine je všetko! Hana Lasicová

Kniha ako celok nie je zla, ale keby tam neboli vselijake opisy, tak by bola sviznejsia a zaujimavejsia. Je zbytocne natiahnuta na vyse 300 stran.

02.12.2012 3 z 5

Čo môžu muži môžem aj ja Čo môžu muži môžem aj ja Silvia Antalíková

Tema mi nebola blizka, skor mi vadil neskutocny chlad hlavnej hrdinky. Nechapem take zeny, ale tato dieta nechcela, takze ten pristup sa dal ocakavat. Ale ja som cakala, ze sa zmeni, zmakkne...

24.11.2012 2 z 5

Zamilovaní až po uši Zamilovaní až po uši Heather Webber

Pribeh ma velmi nezaujal, hlavne ta cast o laske ma nudila, az otravovala.A nepochopila som, preco prekladatel prelozil meno hlavnej postavy, to Lucka ma uplne vytacalo.

22.11.2012 2 z 5

Ralphov večierok Ralphov večierok Lisa Jewell

Perfektna kniha, velmi zabavna a putava.

17.11.2012 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Na to, aku ma tato kniha reklamu, tak nie je nic extra. Klasicky pribeh, nic nove, co by prekvapilo, resp. urobilo tuto knihu vynimocnou. A zase plno pravopisnych chyb priserny preklad...najlepsia na celej knihe je obalka.

12.11.2012 2 z 5