danuska Online danuska komentáře u knih

Matylda Matylda Roald Dahl

Uzasny pribeh, krasne napisane. Odporucam kazdemu.

09.06.2013 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Perfektna detektivka, vobec som nevedela, kto je vrah.

09.06.2013 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Pribeh az tak nezaujal, ale je to stara klasika, az do konca som netusila, kto je vrah.

05.06.2013 3 z 5

Misia Eva, prísne tajné Misia Eva, prísne tajné Tamara Heribanová

Vynikajuca kniha pre deti, dobre napisane, ziadne chyby, k tomu pekne ilustracie. Urcite odporucam.

31.05.2013 5 z 5

Zabiť otca Zabiť otca Amélie Nothomb

Celkom zaujimavy pribeh, ale nic co by ma nejako velmi zaujalo.

30.05.2013 3 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Kniha zobrazuje Japoncov, aki su. Pre nas ludi z Europy je to sok, aj ked uz kazdy co to pocul, aki su zvlastni. Nejako velmi ma to nebavilo, ale aspon som sa dozvedela nieco nove.

29.05.2013 3 z 5

Stalo sa to v Paríži Stalo sa to v Paríži Molly Hopkins

Cakala som ovela viac, ale nudne to bolo.

27.05.2013 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Lepsie ako prva cast, ale tiez strasne vela zbytocnych pasazi. Ak by tam autorka nevlozila tu napinavejsiu cast, bolo by to uplny des.

22.05.2013 2 z 5

Bílé zuby Bílé zuby Zadie Smith

Tuto knihu mam doma uz strasne dlho, pred 8 rokmi som ju zacala citat, a nikdy som ju nedocitala. Pre mna nudne.

18.05.2013 2 z 5

Vreckový slovník pre zaľúbených Vreckový slovník pre zaľúbených Xiaolu Guo

Sklamanie, nudilo ma to.

10.05.2013 3 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Kniha je perfektna, skutocne dobre rady, ktore funguju. Velmi zaujimave je najma porovnanie vychovy deti v USA a vo Francuzsku (skor v celej EU). Mnoho veci ma prekvapilo, najma v USA. Zial slovensky preklad uz standardne otrasny, same pravopisne chyby a preklepy, pouzitie slova bizarDny, miesto bizarny...katastrofa

04.05.2013 5 z 5

Divé maky Divé maky Erika Ridziová

Nerealny pribeh, taka motanica, vela hluposti, ktore si stacilo preverit. Autorka nahustila do pribehu vsetky mozne katastrofy, zbytocne prehnane.

02.05.2013 odpad!

Az take zabavne to zase nebolo, ale v pohode, sem tam sa na tom zasmiat dalo.

30.04.2013 3 z 5

Predajná láska Predajná láska Ružena Scherhauferová

Pribeh o cloveku, ktory napriek pokrocilemu veku, absolutne nevie co chce, a najradsej by "sedel na dvoch stolickach", ale akurat tak padne medzi ne. Kniha sa dobre cita, je to zaujimavy pribeh, ale je v nej popisanych vela nezmyslov, ktore si autora lahko mohla najprv zistit.

23.04.2013 3 z 5

Polibek Polibek Jacqueline Wilson

Toto bola moja druha precitana kniha od tejto autorky, ale bolo to skor sklamanie. Velmi ma nebavila, dlhe nudne pasaze, opisy imaginarneho sveta hlavnych hrdinov, velmi lahko predvidatelna.

20.04.2013 3 z 5

Klamár Klamár Tatiana Brezinská Čuperková

Najhorsia kniha od tejto autorky. Strasna nuda.

19.04.2013 odpad!

A uprac ten bordel dolu pod schodmi! A uprac ten bordel dolu pod schodmi! Christina Hopkinson

Tema knihy je taka netypicka starostlivost o domacnost, a popri tom sa riesia vztahy. Niekedy sa cita dobre, inokedy nudi.

08.04.2013 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tuto knihu som nemala v plane citat, kedze v nej malo byt sado maso, ale ked som potom videla tolko pozitivnych ohlasov, nedalo mi to, a pozicala som si ju z kniznice. Cita sa to velmi rychlo, asi aj kvoli mailovej komunikacii, ktorej je v knihe dost, a urcite aj kvoli dialogom. Bavil ma mozno ten zaciatok, sexualne sceny ma nudili, na konci som ich preskakovala, zdalo sa mi to stale dokola to iste. Kludne by to mohlo mat len 300 stran, nic by sa nestalo. Preklad hrozny, stacilo mi uz len to, ze niekto prelozi Inc. ako s.r.o., sem tam preklep, alebo slovo v cestine. Na knihe je zvlastne aj to, ze vsetky postavy su velmi pozitivne, vsetci su pekni a velmi mili. A Christian je priam stelesnena dokonalost, najkrajsi na planete, kazdeho ocari...Ana je mimo, aby mlada baba nemala mail, kym ho nestretne...Myslim, ze toto skor nadchne ludi bez sexualnych skusenosti, alebo beznadejnych romantikov.

30.03.2013 2 z 5

Imidž šelmy Imidž šelmy Ester Anaswah (p)

Kniha sa cita rychlo, ako takmer vsetky z Evitapressu, ale inak je to teda zlatanina. Taky sloh zo strednej skoly. Autorka zmiesala vsetky mozne zapletky, asi chcela sokovat. 3/4 knihy je prakticky o nicom, a potom vsetko natlacila na par poslednych stran, strasne nasilu. Hlavna postava opat chudera, ktoru tyra muz, vsetko sa vsak na dobre obrati...Na jednej strane je to naivka, co dvom chudakom skoci na lep, ale o par stran dalej uz o nej vieme, ze vie odhadnut ludi...tak co teda? Kus hnoja ju pripravi o dieta, ale ona s nim zije dalej...Neverim, ze ide o skutocny pribeh, je to asi skor kvoli lepsej predajnosti.

26.03.2013 2 z 5

Mrcha Hollywood Mrcha Hollywood Ján Bryndza

Jedine pozitivum vidim v pribehu, ze je to nieco nove, mozno pre niekoho zaujimave. Inak, je v knihe vela chyb, a mam pocit, ze autor uz nevie poriadne po slovensky, lebo niektore zvraty boli velmi zvlastne, ako keby kostrbato prelozene z anglictiny. Tiez si myslim, ze autor Jan, nie je o nic lepsi ako ludia, ktorych ohovara, tiez by za prachy a slavu urobil hocico, uz len to, ako "pretrpi" vsetky maniere tych ludi, kludne byva s dvoma psychopatmi, ved preco by ich nevyuzil. A to, aky je ohureny z luxusu, a vsade uviedol, kolko co stalo, co ma kto na sebe, a samozrejme nezabudol ani na seba (napr. ako bol cely v Prada)...no typicky malomestiak. A to ako sa neustale chvali tym, aky je velmi talentovany stylista, na smiech.

24.03.2013 2 z 5