DasaN DasaN komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Trochu mi přišlo, že si autorka snaží vytřískat z toho co nejvíc, ale už to působí dost obehraně a kýčovitě.

12.05.2019 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha je jako oddechovka fajn, žádné náročné čtení to ale není.

07.02.2019 3 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Ačkoliv mám Pýchu a předsudek mám ráda, tak toto se opravdu nepovedlo. Autorka se snaží tak napodobit slavný román a přitom chce být moderní, až to působí dost křečovitě.

23.10.2018 2 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha na mě neudělala takový dojem jaký jsem si představovala. Nápad dvou alternativ je zajímavý, ale dalo by se z něj vykřesat více. Jinak kniha se čte dobře, takže jako oddechovka na léto je fajn.

02.08.2018 3 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Kniha má zajímavý námět, který mohl být více rozpracovaný, ale jinak je to příjemná oddechovka.

19.06.2018 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Kniha je dost rozsáhlá, tak na ní člověk musí mít náladu, ale nakonec to stojí za to. Téma, kterým se kniha zabývá je velice zajímavé a díky němu je příběh tak napínavý a chytlavý.

30.11.2017 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Tak tahle kniha se fakt povedla. Zajímavý čtivý příběh se nečekaným rozuzlením. Akorát se mi zdálo, že ten konec je tak rychle odbytý.

04.11.2017 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Kniha není špatná, ale něco mi v ní prostě chybí. Celkově se čte dobře a má originální zápletku, ale čekala jsem, že bude více rozvinutá část odehrávající se za druhé světové války.

29.10.2017 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Kniha má zajímavé téma, čekala jsem trochu něco jiného (hlavně podle toho, jak se kniha prezentuje). Děj je napínavý a celkově je příběh pěkný, ale nebylo to úplně ono...

01.10.2017 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Zajímavá kniha, pěkně se čte. Občas mi přišlo, že některé situace působí dost nepravděpodobně. Sice to není kniha ke které bych se opakovaně vracela, ale určitě stojí za přečtení.

01.10.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Zajímavá duchařská kniha se čte dobře, zvlášť ty napínavé momenty. Příběh je zasazený do období, které duchařinou přímo čiší, to je rozhodně dobrá volba.

01.09.2017 4 z 5

Cabernet sauvignon a jahodový dortík Cabernet sauvignon a jahodový dortík Nathalie Roy

Charlotte je vtipná, ale stále se chová nedospěle. To co udělala P-O mi přišlo docela sprostý, jen protože Max pískne....

20.08.2017 2 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Musím říct, že mě ta kniha překvapila nejen pro příběh samotný, ale i pro její myšlenku. Kniha je neobvyklá, ale přitom má takové zvláštní kouzlo.

11.08.2017 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Svět viděný očima člověka, který je upoutaný na lůžko a je velmi smutný. Krása této knihy je to, že po jejím přečtení si člověk uvědomí, jak dokáže být život pomíjivý.

07.08.2017 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha má pěkný námět a dobře se čte, ale když jí porovnám s ostatními knihami Jodi Picoult, tak patří mezi ty slabší.

03.08.2017 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Pěkný odpočinkový příběh o studiu a životě sestřiček, což se moc příjemně čte, zvlášť když jsem z oboru. Už se těším na další pokračování.

13.07.2017 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Taková oddechovka ve které je od každého trochu od romantiky i po smutné momenty.

05.04.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

No od prvního dílu se Luisa dost změnila a tak nějak zahořkla a hlavně se stále nemůže vyrovnat s Willovou smrtí , ale nakonec se z toho vyklubal pěkný příběh o hledání nové cesty. Kniha se mi moc líbila, jen mi zpočátku dělalo problémy zvyknout si na novou Luisu.

17.01.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Popravdě si nějak na tuto knihu nemůžu vytvořit přesný názor. Kniha se čte celkem dobře, příběh není špatný, ale na mě asi moc neskutečný.

28.12.2016 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Předčítač je poutavý příběh se zajímavým tématem... co k tomu dodat :-) V porovnáním s filmem je kniha lepší, ale film se kupodivu také celkem povedl.

16.11.2016 5 z 5