daza.dt daza.dt komentáře u knih

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Kraťoučké milé povídky, čtou se velmi rychle. Než se nadějete, je konec knihy.

31.01.2018 4 z 5

Strážce duší 2 Strážce duší 2 Arnošt Vašíček

Krásná oddychovka, i druhý díl přečtete velmi rychle. Za moji osobu rozhodně 100%

20.11.2017 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tento díl se mi líbil daleko více než druhý. Děj krásně ubíhá, ani jsem si nevšimla a 1200 stránek bylo pryč (alespoň v mé e-knize). Obě dějové linky Jamie + Claire i Roger + Bree neměly hluchá místa. Uvidíme jak se toho chopí tvůrci seriálu. Za mě rozhodně velká spokojenost.

11.11.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Za moji osobu, není co vytknout, kniha mi přijde lepší než 2 série seriálu - tam byly trošku upraveny detaily oproti knize. Pro někoho možná moc politiky, obléhání a bitev, to mě zase až tak nevadilo.
Opět 100 % spokojenost.

29.08.2017 5 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Přiznám se, knihy tohoto druhu moc nečtu, takže nemohu moc hodnotit a porovnávat oproti jiným autorům a titulům. Ale četlo se to rychle, hezky bylo vykresleno uvažování a hlavně různá omezení v životě žen tehdejší doby. Milé, mělo to spád. Za mne spokojenost.

15.06.2017 5 z 5

Lásky královské Lásky královské Zuzana Francková

Z knihy jsem dost zklamaná, ale četla se rychle. Chápu, že se autorka nesnažila o nějakou odbornou literaturu, spíš o milou idylickou oddechovku, ale přesto, např. Záviš navštíví královnu Kunhutu - bez ohlášení, ona je sama v pokoji - bez doprovodu či jen dvorní dámy, Záviš si bez vyzvání a bez dovolení sedne na židli i když královna stojí. Navíc si na židli sedne obkročmo jako na koně a začne jí dosti moderním jazykem vyprávět jak jí miluje - "co se škádlívá, to je rádo mívá". Nebo hodnotí císaře Rudolfa slovy - on ví koho podmáznout? No nevím. Navíc Přemysl Otakar - jako chápavý, citlivý, komunikativní muž, chápající pocity své ženy a kterou rád pohoří a slídí si vzájemně své pocity. :)

Ale jako oddechovka dobrý

24.05.2017 3 z 5

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Opět milé pohlazení po duši od obou autorů. Už třetí knížka jsem od "Františka Pona" mohla přečíst. Knížky od těchto manželů se čtou úplně sami a škoda, že jsou tak tenké.

22.10.2016 5 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů James Patterson

Jsem velká fanynka Pattersona a Alexe Crosse. Ale musím přiznat, že třeba knihy (Sběratel polibků, Jack a Jill a nebo Provinilé manželky) mě zaujaly mnohem více. Ale jinak příjemné počtení.

11.09.2016 4 z 5

Monasterium Monasterium Andrea H. Japp

Na knihu jsem se těšila (tématika, doba, prostředí), ale byla pro mě spíše velkým zklamáním, rozvláčný začátek, pak to trošku spád, ale výsledné rozuzlení mě tedy naprosto zklamalo. Přišlo mě to až překombinované.

17.08.2016 2 z 5

Povodeň a já Povodeň a já Radka Kvačková

Neuvěřitelně pozitivně psaná kniha o takové strašné věci jako je povodeň. Pracuji za rohem bydliště autorky a místy děje knihy každý den procházím. Člověk se pak hnedka dívá na své okolí jinak. Díky této knize člověk neztratí víru, že jsou ještě dobří lidé, kteří pomohou a dá se to zvládnout. Děkuji

17.08.2016 5 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Přiznám se, nezvládla jsem dočíst - evidentně nejsem cílovka této spisovatelky. Zase obdivuji, že se tímto dá uživit. Hrůza.

17.08.2016 odpad!

Zajímavý pohled na věc, chvílemi mi to přijde až dost extrémní. Ale poučné.

18.05.2016 4 z 5

Expanze na Mars Expanze na Mars Alexandra Hrouzková

přečteno velmi rychle - knížka opravdu není rozsáhlá. Ale už nikdy více. Tiše doufám, že obsah nebyl 100% přepis zkušeností,ale literární fabulování

18.05.2016 odpad!

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

Taková dovolenková historická oddechovka. Holky z chudých poměrů to tenkrát rozhodně neměly snadné, ale tato dobová "Pretty woman" po řadě obtíží našla svého prince a vytěžila z toho maximum co mohla. Milá oddychovka.
Jak psala - rosalindaaa - tak drsné mi to teda nepřišlo vůbec.

18.09.2023 3 z 5

Opati Opati Pierre Michon

Žlutý obal v rámci čtenářské výzvy. Zajímavé téma, chvílemi obtížně čitelné, ale knížečka je to útlounká, tak to bylo tak hrozné.

18.09.2023 2 z 5

Satanovo vejce Satanovo vejce David Glockner

Thriller jehož jedna postava je restaurátor v Národním muzeu? Tomu prostě nejde odolat, hlavně pokud pracujete ve stejné instituci a pátráte, která postava z vašich kolegů byla inspirací. Upřímně - nepoznala jsem. :)
Téma zajímavá, jak již psali jiní - rozjezd sliboval hodně, ale pak už to bylo spíše trápení všech účastníků - čtenářů, postav a možná i autora.
Ale dočteno - již nikdy více, škoda.

18.09.2023 2 z 5

Intimní život Intimní život Cheryl T. Cohen Greene

Úžasně psaná kniha určitě báječnou ženou Cheryl T. Cohen Greene.
Mile psaný životní příběh a lidké vyprávění o zkušenostech s jednotlivými klienty. Po přečtení knihy jsem si našla i film, který byl na základě příběhu jednoho klienta natočený. (Sezení - Helen Hunt v hlavní roli - také doporučuji - je to úžasně mile lidské.)

Rozhodně doporučuji všem - donutí vás to přemýšlet o dost věcech, které by vás dříve nenapadly.

21.06.2023 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Jak už psali ostatní - toto dílko je sladké jako cukrová vata. Happy ende rozhodně zaručen, ale ten slizák na obálce je dost odrazující.

21.06.2023

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Téma této knihy mě velmi lákalo a autorka rozhodně nezklamala. Příběh je krásně vystavěný, čtivý a hnedka vás to vtáhne do děje. Navic jsem měla to štěstí a před pár lety jsem se na stejných místech jako hlavní hrdinka pohybovala, tak to byl ještě takový milý bonus navíc. Rozhodně doporučuji si i některá jména umělců zmíněných v knize dohledat - jejich osudy jsou též velmi zajímavé.

21.06.2023 5 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Velmi útlá knížka se dvěma povídkami, trošku mi to připomnělo edici Stopy hrůzy z 90. let. Rozhodně první povídka je 100% lepší než ta druhá. Rychlé čtení na dobrou noc nebo k odpolednímu čaji.

21.06.2023 3 z 5