dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Za mě velmi povedený začátek série, do které jsem se po dlouhé době konečně pustila. Musím říci, že Frost je velký sympaťák a jako vyšetřovatel mi velmi sedí. Kniha se mi četla dobře a i když jsem pachatele úplně netrefila, tak jsem si čtení užívala každou chvilkou. Určitě se těším na pokračování této série.

31.07.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Budu se stále opakovat, ale Marsonsová je pro mě opravdu jednou z nejoblíbenějších autorek. Její styl psaní mi sedí a především díky krátkým kapitolám se kniha čte úplně sama. Tentokrát i námět knihy byl velmi zajímavý a dvě vyšetřovací linky dodají celému příběhu to správné napětí :-) Výjimečně jsem odhadla i jednoho pachatele, u toho druhého jsem byla vedle jak ta jedle. Každopádně se velmi těším na další dva díly, i když vím, že budou na delší dobu poslední...

19.04.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Můj bože! To bylo teda něco. Poslední kniha ze série byla naprosto geniální. Celou dobu jsem byla napnutá jak to vlastně dopadne. Strhující a napínavý příběh od začátku do konce. Postava Eriky už není jen neřízená střela, konečně se začíná chovat tak, jak by měla a nedělá ukvapené a šílené závěry. Děj byl propracovaný, má spád a lituji, že kniha neměla více stran, protože se četla opravdu krásně a za jeden den jsem ji přečetla jedním dechem. Roberte díky a budu doufat, že se dočkáme ještě dalšího pokračování.. :)

19.09.2018 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak tohle byla jedna velká paráda a za mě musím říci, že se Dokonalá tma řadí na první místo z celé série. Autorka velmi mile překvapila, když nás tentokrát nechala hádat samotného pachatele. Celkové rozklíčování samotného případu bylo naprosto brilantní a já opravdu jásám. Tenhle díl měl všechno, co má správná detektivka mít. Skvělou zápletku, děj plný emocí i zvratů a dokonalé rozuzlení. Super, skvělý, tohle bylo prostě dokonalý!! Jen tedy musím říci, že autorka se rozhodla pěkně zamotat osudy hlavních i vedlejších hrdinů a mám takové tušení, že příští díl bude jedna velká emoční jízda. Takže nachystat kapesníky a hurá do zatím posledního pokračování.

28.10.2023 5 z 5

Martin Moravec je skvělý novinář a spisovatel, který se rozhodl sepsat rozhovory se zajímavými osobnostmi. Tentokrát si pro svůj rozhovor vybral Josefa Mareše, který je nejznámější český kriminalista a bývalý šéf pražské mordparty.

Během vyprávění se vrátíme do minulosti a dozvíme se nejzásadnější milníky z Marešova života. V knize je spousty zábavných momentů, ale na druhou stranu se nám zde okrývá tvrdá práce policistů a nejednou jsou zbořeny mýty, které známe z televizních seriálů a knih. Díky tomu, že Mareš se podílel na seriálu Případy 1. oddělení nebo Devadesátky, mnohé případy jsem si tak spojila a dokreslila si samotný příběh.

Na druhou stranu od knihy nečekejte, že se zde dopodrobna dozvíte řešení jednotlivých případů, to určitě ne. Ale nakousnou se zde různá témata a o zajímavosti ze života policisty zde není nouze. Kniha je velmi dobře zpracovaná, otázky jsou velmi jasně pokládány a odpovědi jsou stručné, takže se nemusíte bát zdlouhavého vypravování. A i když jsem knihu četla poměrně delší dobu, moc jsem si to užila, protože mnohé věci pro mě byly opravdu zajímavé a člověk se i nad tím zamyslel.

Ve zkratce bych jen řekla, nevěřte všemu, co vidíte v televizi, protože mnohdy je realita úplně jiná :-)

30.09.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Já absolutně nechápu, proč jsem s touto sérií, tak strašně dlouho otálela! Josie jsem si zamilovala na první dobrou a i když je trošku splašená a zběsilá, tak jsem s ní celý příběh naprosto prožívala a byla jím pohlcená. Postupně se nám také odkrývají kostlivci, které má Josie zavřené ve skříni a těším se na další díly, kdy se opět dozvíme něco nového. Autorka píše velmi čtivě, příběh je svižný, žádné zbytečné nebo zdlouhavé tlachání o ničem. A díky krátkým kapitolám se začtete tak, že během chvíle zjistíte, že máte knihu za sebou a nutně potřebujete další díl!

06.08.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Kniha se mi dostala do ruky více méně náhodou. Velmi se mi totiž líbila obálka a řekla jsem si, že do ní půjdu :-) Každopádně to co se mi dostalo, mě totálně odrovnalo. Celá knížka a její příběh mi několikrát zlomil srdce. Chvíli jsem se na jedné straně smála a vzápětí se mi kutálely slzy po tvářích. Celý příběh byl neskutečně silný a opravdu mě to pohltilo od samého začátku až do konce.

28.04.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Bože můj!! Já nemám slov. Naprosto dokonalá kniha a konečně thriller, jak má být. Přečetla jsem během jednoho dne, protože to prostě nešlo odložit. Dokonale vykreslený děj i postavy. Kniha se čte úplně sama, žádné zbytečné odbíhání od tématu nebo zabíhání do zbytečných detailů. Upřímně, na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu a budu jí mít v hlavě ještě dlouhou dobu! Skvělý, prostě pecka!!

17.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

B. A. Paris je bezkonkurenčně jedna z nejlepších ženský autorek, co jsem kdy četla. To co ona dokáže napsat, je prostě neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože jsem se od ní absolutně nemohla odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, abych u knihy brečela. Autorka si v této knize dala velmi záležet, aby popsala jednotlivé postavy a dala důraz na jejich vlastnosti a povahy . Kniha měla spád, člověk četla a ani mu nepřišlo, že je skoro na konci knihy. Naprosto úžasný čtenářský zážitek. Jen mě překvapuje, že tato kniha byla poměrně málo propagována, protože já jsem na ní narazila více méně náhodou.. Knihu řadím mezi nejlepší knihy, které jsem v roce 2020 četla. :)

27.12.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Teda, tahle knížka se mnou tedy dobře zamávala. Nevím proč, ale úplně jsem se vcítila do kůže té ženy a chvílemi mi běhal mráz po zádech, když jsem knihu četla. Děj měl spád a kniha se četla opravdu báječně a jedním dechem. Určitě si od autorky přečtu i druhou knihu a doufám, že bude stejně skvělá, jako byla tahle. Určitě doporučuji a věřím, že se vám také bude líbit :)

08.10.2018 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Ze začátku to vypadalo na další velmi slibný díl. Případ mě pohltil od samého začátku, začetla jsem se a vůbec jsem knihu nechtěla odložit. Jenže pak zase přišlo tolik zlomových situací, kdy jsem se začala ztrácet v ději i postavách a místo toho, abych dostávala odpovědi jsem měla spíš samé další otazníky. Tentokrát bych řekla, že si autor u tohoto dílu nedal úplně záležet na tom, aby vše dovysvětlil a aby vše zapadlo na své místo. Spousty otázek zůstalo nedořešených a otevřených, v některých částech děje se jen velmi těžko orientovalo. Ale i tak pořád nemohu knize odepřít čtivost, kdy i přes její rozsah otáčíte jednu stranu za druhou a nemůžete se dočkat, až tuhle záhadu společně s Davidem rozlousknete. Celkově mám sérii s Davidem Rakerem moc ráda, ale občas bych ocenila, kdyby autor nemotal do příběhu tolik postav, protože člověk má pak tendenci se hodně často ztrácet a musí se vracet k tomu, kdo je vlastně kdo.

3,5*

17.03.2024 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Jak se s každým dílem raduji, že je to lepší a lepší, tentokrát musím říci, že tohle je jeden ze slabších dílů této série. Kniha byla čtivá, ale něco tomu všemu prostě chybělo. Odhalit pachatele tentokrát nebylo úplně tak komplikované a celkově mi tady chyběl takový ten wow efekt, u kterého si sednete na zadek s otevřenou pusou. Upřímně kostlivci ze skříně Jossie mě už malinko začínají nudit a doufám, že po tomto díle zůstane její minulost více uzavřena a bude se moci soustředit na budoucnost s Noahem, který stojí po jejím boku! Další díl, který nás čeká už za pár týdnů si určitě s radostí přečtu, protože Lisa Regan patří mezi mé oblíbené autorky, a po jejích knihách vždy ráda sáhnu. :-)

11.02.2024 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Další parádní díl plný napětí a samého tajemství. Mě se u téhle série strašně moc líbí, jak hlavní vyšetřovatel nepatří k policii. Z toho důvodu jsou jeho metody pátrání takové nekonvenční, ale důležité je, že se vždy dostane tam, kam potřebuje. Autor si s námi tentokrát pěkně pohrál a naservíroval nám různá vodítka k samotnému pachateli. A i když druhý díl zatím pořád vede, i tak to bylo skvělé a pořád uvěřitelnější než první díl. Jsem ráda, že David nám trošku dozrává a už to není taková neřízená střela :-)

24.11.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Opravdu dechberoucí thriller, který mě dostal do kolen. Recenze na tuto knihu se píše velmi těžko, jelikož při větším rozepisování bych se bohužel dostala ke spousty spoilerům. Každopádně Helen se v tomhle díle absolutně s ničím nemaže a od první stránky do toho šlape naplno. Tenhle díl neměl žádná hluchá místa a i když se dalo celkem dobře poznat, o co tady půjde, bylo to naprosto skvělé. Hned několikrát jsem měla slzy v očích a samotný závěr mě dostal úplně do kolen. Vzhledem k tomu, že to je zatím poslední díl této série, o to víc mi to asi bylo všechno líto, protože Luc i Ava mi přirostli k srdci a loučení s touto sérií je pro mě celkem těžké. Každopádně je krásně vidět, jak se autorka zlepšovala. První část série byla taková rozpačitá, kdy se některé díly moc nepovedly. Ale v samém závěru se autorka vybičovala k tomu nejlepšímu a já opravdu smekám a tleskám. Byl to opravdu skvělý, emoční a čtenářský zážitek, který mohu všem jedině doporučit!

24.11.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Další skvělý díl a tentokrát musím autorku pochválit, že jsme pachatele měli šanci odhalit. Protože většinou to je tak, že pachatele nám buď autorka řekne hned na začátku anebo se tam pachatel zjeví odnikud. Naštěstí tentokrát tomu bylo jinak a já si pátrání mohla užít naplno. Co se týká dějové linky Luc a Ava, asi úplně nemám, co bych k tomu tak dodala. Chvílemi mi už neskutečně leze na nervy, jak kolem sebe krouží, ale na druhou stranu moje romantická duše doufá :D Jinak kniha je opět napsaná ve svižném tempu, nechybí nám tady ani falešné stopy a závěrečný motiv byl přinejmenším zajímavý. Je pravda, že některé scény byly mírně nechutné, ale na druhou stranu, Helen umí i přitvrdit. Takže ve finále jsem byla spokojená a už se opět těším na další díl :-)

24.09.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tohle byla jedna velká emoční jízda, kdy po celou dobu čtení přemýšlíte, na čí stranu se vlastně postavíte. Kniha jako taková by nebyla tak skvělá, kdyby její součástí nebyly dopisy, které se Kenna rozhodla v rámci svojí terapie psát. Pokaždé, když jsem si už myslela, že to víc nejde, jsem po přečtení dalšího dopisu měla srdce na milion kousků. Samotný závěr knihy jsem dočítala v záplavě slz, které jsem absolutně nedokázala udržet. Bylo to krásné, ale zároveň strašně bolavé. A i když zatím od autorky nemám ani zdaleka přečtené všechny knihy, už teď vím, že tohle bude jedna z nejlepších.

30.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jak už všichni ví, pro Bryndzu mám slabost. Miluji všechny jeho knihy a tady tomu nebylo jinak. Kniha byla neskutečně čtivá, líbí se mi, že autor píše krátké kapitoly, které vám příjemně plynou pod rukama. Musím říci, že příběh mě hodně pohltil a místy mě opravdu dostal, protože jsou věci, které se mi jako mamince čtou velmi těžko. Takže práce s emocemi tady byly naprosto dokonalé. Je pravdou, že tentokrát tam byly trošku malé nejasnosti a klidně bych ocenila, kdyby na konci bylo ještě pár stran :-) Každopádně kniha se čte dobře a i když tentokrát asi většinu z nás napadne, odkud vítr vane, stejně to prostě nedokážete odložit, dokud to nedočtete :-)

05.07.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

S Lottie a jejím týmem se setkáváme již po šesté a já opět jásám. Skvělý díl plný zvratů, napětí a nepředvídatelných situací. Jsem ráda, že jsem s touhle sérií začala, protože čtení každého dílu si opravdu užívám. Líbí se mi, že autorka píše krátké kapitoly, díky kterým čtení ubíhá neskutečně rychlým tempem. Jen bych si moc přála, aby Lottie konečně našla ve svém životě trochu toho pomyslného klidu, protože její rodina si vytrpěla na můj vkus až příliš. Každopádně už se těším na léto, kdy na nás čeká sedmý díl :-)

30.04.2023 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Pokračování této série bylo naprosto famózní. Za mě tedy i o něco lepší, než předchozí díl. Líbí se mi, že i když celou dobu vlastně víte, kdo je vrahem, tak vlastně nevíte vůbec nic :-) Způsob jakým bylo vedeno vyšetřování se mi moc líbil a jsem ráda, že jsem dobře trefila, že ne vše je tak, jak to na první pohled vypadá :-) Více rozepisovat nebudu, abych neprozradila z děje více, než je třeba. Každopádně tuhle sérii s Frostem a jeho kočičím parťákem určitě doporučuji a těším se, až se pustím do třetího dílu.

17.08.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Knihy od Gibney jsou pro mě sázkou na jistotu. Tentokrát téma této knihy nebylo vůbec jednoduché a při čtení mi běhal mráz po zádech. Já velmi oceňuji styl psaní této autorky, protože příběh vždy tak perfektně ubíhá a nemá žádná hluchá místa. Závěr knihy jsem zhltla jako malinu, protože to prostě nešlo odložit :-) Do dalších dílů doufám, že dostane více prostoru Lottie a její osobní život. Už bych jí přála trošku toho klidu a rodinného zázemí, protože ani tentokrát se příběh neobešel bez osobního dramatu. :-)

11.08.2022 5 z 5