dencazrnu Online dencazrnu komentáře u knih

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle byla naprosto skvělá letní oddechovka plná bláznivého humoru. Hlavní hrdinka je ztřeštěná koza, která dělá jednu blbinu za druhou, ale mě to bylo naprosto jedno. Příběh byl napsaný lehce, stránky utíkaly jedna za druhou a já se u toho doopravdy bavila. Všichni víme, že už je to celkem klišé on bohatý, ona chudá, ale v této knize si to všechno tak dokonale sedlo, že jsem to absolutně neřešila. Musím říci, že autorka má opravdu smysl pro humor a erotických scén se rozhodně nebojí. Jen teda kláda chlapa snů byla opravdu nadpozemská :-D A za sebe musím říci, že bych se nezlobila, kdybychom se dočkali volného pokračování, kdy by hlavní postavou byl Cam, který byl velký sympaťák :-)

10.09.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Další setkání s Lottie a její partou. A opět to byla neskutečná jízda plná napětí. Ze začátku jsem měla lehce problém se zorientovat v postavách, ale jak se příběh postupně rozjížděl, bylo mi vše jasnější a tentokrát jsem i dokázala správě trefit pachatele. Avšak co přišlo na samém konci knihy mi opět rozbilo srdce na milion malých kousků. Někdy si tak říkám, kolik toho taková žena ještě dokáže snést. Lottie musí bojovat o své místo v rodině, o lásku Boyda, ustát vlastního démona jménem alkohol a tlak v práci tomu všemu rozhodně nepřidá. Tak strašně bych Lottie přála najít klid a štěstí. A to co jsem podvědomě očekávala celou knihu se i bohužel vyplnilo. Já doufám, že nakonec vše zvládne a že i na ní čeká ten správný happy end.

16.08.2023 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Já musím za sebe říci, že jsem si první díl této série naprosto zamilovala a dokonale užila. To jiskření mezi hlavní dvojicí bylo naprosto dokonalé a autorka dokázala s jednoduchostí a elegancí napsat krásný a poutavý příběh, který mě bavil od samého začátku. Bylo to vtipné, svěží a neotřelé. Konečně jsme se dočkali i toho, že hlavní hrdinka není jen naivní trumbera, ale sebevědomá žena, která se umí se životem pěkně poprat a rozhodně nečeká, že jí všechno spadne do klína. Jsem ráda, že jsem si mohla užít dějovou linku a nebyla jsem nucena číst jen bláznivý a zvrhlý sex. Velmi se těším, jaké budou ostatní díly, do kterých se určitě pustím... :-)

14.06.2023 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Prostředí Wall Street mě neskutečně bavilo a tohle vypadá na velmi slibný začátek této nové série. Jsem ráda, že po dlouhé době nebyla kniha zaplněná jen bizarním sexem na všech možných místech, ale konečně jsme se také dočkali nějakého děje :-) Celá kniha je vlastně jeden velký flirt, kdy na nás čekají i vtipné momenty, u kterých se čtenář pobaví. Opravdu se mi líbila chemie mezi hlavními postavami a těším se, že v dalších dílech se seznámíme i s dalšími členy této bláznivé party.

Je fakt, že závěr knihy je už takovou klasikou. Na druhou stranu, co všechno se dá ještě v rámci tohoto žánru vymyslet, abychom my, čtenáři byli překvapení? :-)

30.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Za mě opět další neskutečný díl. Je pravdou, že tentokrát kniha nebyla tolik nervy drásající a neměla jsem pocit, že nemůžu dýchat, jako tomu bylo v předchozích dílech. I tak jsem si knihu strašně moc užila, protože měla všechno, co já požaduji. Skvělou zápletku, jasnou dějovou linku, ve které se čtenář neztrácí a ani na emoce se nezapomnělo. Líbí se mi, že Marsonsová vždy ukáže něco ze života všech vyšetřovatelů, ale nikdy to není na úkor děje. Příběh příjemně plyne a díky krátkým kapitolám máte během chvíle polovinu knihy přečtenou. Celkově tedy jsem byla maximálne špokojená, čtení jsem si užila a přiznám se bez mučení - i na slzy došlo. Prostě krimi, jak má být. A já už samou nedočkavostí vyhlížím další díly, které snad budou brzy! :-)

11.04.2023 5 z 5

Moje tak trochu fingovaná svatba je druhým dílem z nové série od Penelope Bloom a opět jsem se u knihy bavila. Je to vtipné, budete se smát a čtení si užívat. Je pravda, že děj je jednoduchý, od začátku je vám jasné, jak tohle dopadne, ale přesto vás to nutí číst dál. Při čtení této knihy jsem si trošku vzpomněla na knihu Jeho banán a Její třešničky - hodný a zlobivý brácha :-D.. Každopádně jsem ale ráda, že Penelope si drží svojí laťku a těším se na třetí díl, který vyjde již brzy :-)

18.12.2022 4 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Musím říci, že mě opět kniha chytila za srdce. Je to krásný a milý příběh o životě, lásce, přátelství, ale i bolesti a zklamání. Když jsem knihu četla, tak přibližně v polovině jsem tak nějak odhadla, jak to asi dopadne a i když to čekáte, stejně vás to dostane, ať chcete nebo ne.. Pokud budou další knihy od této autorky, určitě si je zase ráda přečtu, protože v dnešní době je dobré, že si můžeme přečíst něco tak krásného, jako je tato kniha. A co také oceňuji, je ta krásná a barevná obálka. :-)

12.12.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Za mě velmi dobře napsaná detektivka s brilantní a zajímavou zápletkou. Ze začátku jsem měla z knihy maličko obavy, protože přeci jen 576 stran je dost, ale nemůžu říci, že bych se u knihy nudila. Je pravdou, že některé pasáže byly poklidnější, ale vzápětí vždy přišel zvrat, který to vyvážil. U této detektivky jsme se hodně dozvěděli i o hlavních postavách, což nebývá úplně zvykem. Samotné vyšetřování by stačilo třeba na polovinu celé knihy, ale každopádně já jsem si to užívala po celou dobu knihy a rozhodně nelituji ani jedné přečtené strany :-) Jsem velmi zvědavá na pokračování této série, protože dvojice Vincent a Mina mi ve finále neskutečně přirostla k srdci ( i když na začátku jsem měla s jejich úchylkami docela problém :-D )

16.07.2022 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Závěrečný díl série byl za mě určitě mnohem více povedený, než ten předchozí. Druhý díl ze série mi přišel maličko zbytečný, ale tady jsem konečně zase viděla nějaký "pohyb vpřed" :-) Celkově tahle kniha měla spád a cítila jsem, že se tam pořád něco děje. Suma sumárum, příjemné oddychové čtení, které klidně mohu doporučit dál :-)

10.07.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Upřímně jsem vůbec nečekala, že knihu přečtu takhle rychle :-) Jack Logan je skvělý sympaťák a vyšetřování s ním mě bavilo celou dobu. Je to trošku svéráz a některé jeho metody možná nejsou úplně podle pravidel, ale to je to, co mě na něm tak bavilo. Příběh byl moc dobře vymyšlený, chvílemi jsem se i trošku bála. Jednu hvězdičku ale strhávám za ten konec, protože mi to přišlo takové rychlé a během pár stra, příběh vyřešení. Každopádně doufám, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat, protože v zahraničí je už vydaných dalších 13 dílů :-)

01.05.2022 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Opět další a skvělý napínavý thriller, který vás opravdu nadchne. Jen tedy u tohoto dílu jsem musela dávat pozor, co a kdo a s kým, protože tentokrát mi přišlo, že se člověk mohl v ději trošku ztratit. Ale celkově hodnotím opět plným počtem hvězd, protože kniha má opravdu své kvality a stojí to za přečtení. Rodina Lottie se nám zase o něco více představí a poodhalí se nám další střípky z minulosti. Jen tedy ještě malá poznámka, bože proč každá druhá postava musí mít sklony k alkoholismu nebo narkotikům? :D No nic, každopádně prostě knížka skvělá a šup na další pokračování.

12.09.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku. Autorku čtu velmi ráda a každá z knih mě bavila. Líbilo se mi, že příběh byl propletený, ale na druhou stranu jednoduchý a snadno pochopitelný. Velmi mne bavilo, že na začátku knihy si myslíte, že ten to určitě byl, ale ve skutečnosti je pravda úplně jinde. Za mě super a těším se na další knihy :-)

26.12.2020 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tentokrát dávám Kate 4 hvězdičky :-) Děj byl zajímavý, bavil mě, ale přeci jen, od Roberta jsem četla i o kousek lepší knihy :) Konec knihy jsem klasicky dočítala s bušícím srdcem a čekala jsem, jak to vlastně všechno bude. Vraha jsem trošku odhadovala, ale jistá jsem si nebyla... Každopádně mě kniha určitě nezklamala a já už se neskutečně těším na další díly! Doufám, že bude brzy. A také doufám, že se jednou vrátíme k Erice, protože ta mi pořád moc chybí!! :)

13.12.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Musím říci, že na sérii s Fabianem mám rozporuplné názory. Po přečtení prvního dílu jsem byla nadšená, pak však přišel Devátý hrob a s ním i velké zklamání. U knihy Osmnáct pod nulou se mé hodnocení opět zvedá. Je fakt, že si pořád nemohu zvyknout na více dějových linek a neskutečné množství postav. Já v tom mám prostě bordel a musím se často vracet o pár stránek, abych si urovnala v hlavě, kdo je kdo. Na druhou stranu cca od poloviny knihy jsem se přistihla, že místy téměř nedýchám a srdce mi buší jako splašené. Závěr knihy byl opět trošku uspěchaný, myslím, že o pár stran více by neuškodilo. A autor si krásně nachystal půdu pro Motiv X, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit... :-)

07.11.2020 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak za mě jednoznačně nejlepší kniha od této dvojice. Od první stránky jsem byla napnutá a místy jsem skoro nedýchala, jak jsem příběh prožívala. Po odložení knihy mi běhal úplně mráz po zádech, kdy jsem měla strach si dojít i na záchod. Je pravda, že místy "životnost" některých postav byla opravdu nesmrtelná, ale i tak dávám plný počet hvězdiček. Vraha jsem až do poslední chvíle neodhadla, tak možná i proto jsem byla z knihy tak nadšená. Teď se jen otřepat ze Stalkera a hurá na Lovce králíků! :-)

21.09.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a musím říci, že velmi povedená. Kniha byla čtivá, zajímavý a propletený děj, jen ten konec mohl být trošku vymazlenější..Do budoucna určitě zkusím i další knihy :-)

30.08.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha mě velmi bavila a má velmi zajímavý námět. Měla spád, napětí a do poslední chvíle jsem čekala, kdo to vlastně bude. Závěr knihy byl famózní. Po dlouhé době jsem zase četla knihu, která mě bavila od začátku do konce. Jediné, co mi děsně lezlo na nervy byl nejvyšší šéf vyšetřovatel. Jako já mít takového nadřízeného, tak mu to hodím na hlavu a dávám výpověď :D Ale jinak fakt paráda a nemám, co bych knize vytkla :)

14.04.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Prví díl z nové série a já musím říci, že super. Je pravda, že Erika mi chybí a pořád doufám, že se dočkáme dalšího pokračování, ale Kate má taky něco do sebe. Robert na to šel pěkně z ostra a nebral si servítky. Musím říci, že vyšetřování Kate mě bavilo a knihu jsem měla přečteno během pár dní :) tento autor prostě umí zaujmout a k jeho knihám se určitě znovu vrátím. Tak že v závěru, vítej Kate a budu se těšit na další pokračování :)

20.12.2019 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Páni, tak tahle kniha mne doslova pohltila. Je to moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i další knihy. Děj měl spád, vše tak rychle ubíhalo a já hltala každičkou stránku. A musím říci, že závěr knihy mne doopravdy dojal, takže bravo a těším se na další knihy :)

22.11.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha celkem ušla, ale na druhou stranu už jsem četla lepší thrillery. Celé to na mě mělo dojem, že se autorky snažily za každou cenu šokovat, ale někdy méně je více. Chvílemi byl děj zbytečně překombinovaný až složitý. Ale jako taková oddechovka se to dá přečíst. Ale je fakt, že znovu si už jí asi nepřečtu :)

28.07.2019 3 z 5