denniys denniys komentáře u knih

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Poslední díl je jedním z nejlepších dílů.. Conlan je trefa a myslím si, že se klidně mohl objevit o pár dílů dřív, mohla být sranda sledovat, jak a v co roste.. Erra také velmi překvapila, snadno jsem si ji oblíbila.. Se sérií Kate se spokojeně loučím, celkově jí dávám tak 70%

23.02.2021 4 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Po nějaké době jsem se vrátila ke Kate a musím uznat, že ta pauza prospěla, protože mě to zase bavilo.. Do knihy se vrátil humor, což je velký přínos pro příběh.. Tak a teď poslední díl..

21.02.2021 4 z 5

Pátrání Pátrání Eric Eliot Knight

Nastal čas rozloučit se s Valentinem.. Ani Pátrání nezklamalo, kniha je opět nacpaná akcí a vším, co z této série udělalo něco velmi zajímavého.. Někde jsem se dočetla, že snad existují další 4 díly, bohužel nebudou přeloženy..opravdu velká škoda, příběh není uzavřený, co se stalo s Ahn-khou, malým Bleakem, Alessou atd?? Vypadá to, že český čtenář se to nedozví...

02.02.2021 5 z 5

Vlk Vlk Eric Eliot Knight

Zajímavé..po nějaké době jsem si odběhla od fantasy a chtěla jsem pořádné postapo..svým způsobem jsem dostala, co jsem chtěla, ale mohlo toho být víc..očekávala bych lepší a hlavně širší popis událostí, jež následovaly po invazi - více informací o tom, jak se z lidí stala vlastně jen potrava, mohly být zmínky o tom, jak armády a vlády i státy padaly a byly zničeny...no, autor se více věnuje situaci až po Karském převratu a to mu jde..někdy si sice trochu protiřečí, ale nejsou to zásadní chyby..první polovina se četla hůř než druhá a jak se blížil konec, líbila se mi kniha víc a víc..

11.01.2021 4 z 5

Zlatoruká Zlatoruká Garth Nix

Pokračování tohoto krásného příběhu nezklamalo.. Jsem zvědavá zda a kdy budou další díly..jen prosím víc Fenky a Macka..V tomto díle se musí Sabriel a Lirael definitivně vypořádat se starým nepřítelem - Chlor s maskou, objevuje se nová silná hrdinka - Bjet a kniha začíná být cítit romantikou..čtyři hvězdičky si jen tak tak udržela

06.01.2021 4 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

První díl v této sérii, kterému ubírám hvězdičku..netuším, zda to je mnou nebo je tento díl opravdu slabší, ale tentokrát mě to moc nebavilo..zbylé díly dočtu, ale už s menším nadšením, doufám, že mě Kate zase překvapí..

14.12.2020 3 z 5

Královna Temnoty Královna Temnoty Anne Bishop

Poslednímu dílu přidávám hvězdičku, zaslouží si ji..nejlepší díl opravdu povedené série..byl to krásný příběh plný silných emocí..příběh dívky, která je živoucím snem všech, kteří žili a žijí..příběh o lásce, síle a vůli..jednoduše doporučuji

09.12.2020 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Kate už nepřekvapí ani nezklame..pořád stejně super čtivé..a konečně se ukázal Roland a ten mě teda sakra bavil..

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Zrovna tato kniha mě až tolik neoslovila..tak nějak všechno už někde bylo..bylo to milé počtení, dobrá relaxace, ale už zítra si ji nebudu pamatovat..a trochu nechápu o čem budou další díly a zda jsou vůbec potřeba..

04.12.2020 3 z 5

Dědička stínů Dědička stínů Anne Bishop

Stejně dobré jako předchozí díl..uvítala bych více kapitol s Daemonem, ale chápu, že vše má svůj čas.. Jaenelle začíná předvádět svůj potenciál a člověk jí upřímně fandí..s nadšením jdu na další pokračování tohoto příběhu..

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Kniha má poměrně chaotický začátek a je trochu těžší se zorientovat..není to tím, že by v ní bylo nějak hodně postav nebo byl děj až tak složitý - spíše to působí, jako by sama autorka nevěděla, jak nám svůj svět představit a v úvodu tápe...příběh sám o sobě se mi moc líbil a na další díly se těším..baví mě hlavní hrdinové - záporáci, kteří vlastně záporáci nejsou..a nejvíc se těším až všem Čarodějka ukáže svou celou moc..

Bílá cesta Bílá cesta Lynn Flewelling

Naladil mě předchozí díl a chvíli mi trvalo, než mě to začlo bavit..úvod se vážně vleče a ani poté se příběh nevyrovná prvním dílům...

09.10.2020 5 z 5

Návrat stínu Návrat stínu Lynn Flewelling

Tak tenhle díl je skvělej!! Návrat stínu je zároveň návratem k úrovni prvních dílů! Osud hlavních hrdinů není lehký, autorka to dle mého názoru rozjela velmi překvapivým a mně nečekaným směrem! Poslední kapitola a v ní poslední věta jsou magnetem k dalšímu dílu. Epilog je jistota, že ten další díl potřebujete hned..

28.09.2020 5 z 5

Zrádcův měsíc Zrádcův měsíc Lynn Flewelling

Nemohu se rozhodnout, jak hodnotit tuto knihu..necítím to na 5 hvězdiček, ale 4 hvězdičky jsou zase málo - nebo spíše leckdy dávám tento počet knihám, mezi něž nemohu zařadit Zrádcův měsíc..dostane tedy plný počet, ale úplně na něj nemá..rozjezd byl celkem slibný, potěšila mě pouze volná návaznost na předchozí díly, přece jen uběhlo hodně času od jejich četby...po slibném začátku zjistíte, že jste na pár stovek stran uvízli v politickém a detektivním zmatku více méně bez větší akce, pouze síť pletich, tajných podezření a obvinění..až závěrečná část knihy stojí zase za to..a to ve smyslu, že je opravdu skvělá! Nutno uznat, že zjištění, kdo je "padouch", mě sice úplně nešokovalo, ale velmi emočně zasáhlo, přála jsem si, aby to tak nebylo a motivy jednání té osoby jsem plně chápala..tato kniha je o cti, hrdinství, lásce, rodině a slibech..velmi jsem si oblíbila princeznu Kliu a Beku, doufám, že je v dalším díle potkám :)

20.09.2020 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Já nevím, jestli to je mnou nebo knihou nebo úplně něčím jiným, ale tato série me prostě absolutně nebaví..

14.07.2020 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Není to úplně zlé, ale ani úplně dobré..čtivé to je, to ano..druhý díl chcete číst ihned, jak skončíte poslední stránku..začátek je dobrý, střed knihy ujde a konec je výborný..Ella a Reed si mě získali..uvidíme, co další díly - třeba budu moci přidat hvězdičku :)

09.05.2020 3 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Lepší než první díl..dokonce jsem se u závěru knihy bavila a líbil se mi, autorka konečně udělala něco nepředvídatelného a děj měl větší spád..za to o hvězdičku víc..jsem zvědavá na další díl..

10.03.2020 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Mark Chadbourn

Mně to nějak nestačilo...začátek je super, ukázkové postapo, úplně mě to po prvních řádcích naladilo, protože tohle chybělo prvnímu dílu...přejde pár stránek a je po všem - už zase se naše pětice nehrdinů plouží za svým cílem a po konci světa téměř ani památka - no dobře, lidé se bojí večer ven, tuší, že se něco děje a jsou výpadky proudu..ale sakra, kde je nějaká armáda, panika, rabování a vůbec boj o svět?? Podle mě nevyužitý potenciál příběhu..

24.02.2020 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Moc krásná oddechová pohádka :) takové knihy prostě nikdy nepřestanou bavit, příjemný návrat do dětství a snů, kdy láska vždycky zvítězila a vše bylo možné, když jste si to dostatečně přáli..

24.02.2020 4 z 5

Safírová růže Safírová růže David Eddings

Tenhle díl mě vůbec nebavil :( nevím proč :( jinak celkem pěkný konec této pohádkové fantasy série, která se bohužel ztratí ve vodách průměru..

14.01.2020 3 z 5