Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Oddechová četba, která vykouzlí úsměv na tváři snad každému. Bridget je sice chvíli šťastná jako blecha, ale je ještě zmatenější, než kdy předtím. Od toho se odvíjí její život, trapasy a osudové chvíle. Po celou dobu jsem jí fandila, aby svého rytíře našla. Vždyť si to zaslouží.

08.07.2018 4 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Bylo to dost zmatené, neuspořádané a chaotické. Některé postavy se mi pletli a dost dlouho jsem nevěděla, o co v té knize jde. Když jsem se dostala tak daleko, že jsem se konečně chytla, docela mě to začalo bavit. Tak trochu jsem si oblíbila Daemona a Saetana. I přes kladné hodnocení a doporučení mé kamarádky, hodnotím jen třemi hvězdičkami. Zas tak dobré to nebylo.

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Nevěděla jsem, co mám očekávat. Úryvky ze zadní strany mě nadchly a já jen doufala, že to nebude to nejlepší a nebudu zklamána. Byla jsem mile překvapena, plno akce, napětí, boje, krve, vtipů, monster… Je tu toho opravdu mnoho. Jen doufám, že další díly budou taky tak dobré, ne-li lepší.

08.07.2018 4 z 5

Flétnové hodiny Flétnové hodiny Hans Christian Andersen

Kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Některé pohádky byly hezké, jiné děsivé nebo zvláštní. Na Andersena asi musíte mít vyloženě náladu a tu já sbírala asi měsíc…

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Očekávala jsem něco lepšího. Přece jen je to druhý díl, takže čekáte něco propracovanějšího. A místo toho jsem četla průměrnou detektivku.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

V knize je spousta myšlenek, které jsou prostě pěkné nebo Vás donutí se nad nimi zamyslet. Celkově byla kniha bohužel nudná a táhlá. A jak to u některých knih bývá, i tady to mělo pár světlých chvilek, kdy jsem byla zvědavá a najednou mě to začalo bavit, ale to zdaleka nestačilo...

03.05.2018 3 z 5

Zlatý vlk Zlatý vlk Bartłomiej Rychter

Po prologu jsem tušila, že to bude výborný příběh, protože žádný jiný mě nenadchl a nenavnadil tak, jako tady ten. Sice jsem se díky polským jménům trochu ztrácela v postavách, ale záhy jsem se zorientovala a mohu říct, že mě kniha moc bavila. Možná to bylo trochu strašidelné, ale napínavé rozhodně.

03.05.2018 4 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Docela jsem se těšila, co se dočtu. Bohužel hned na začátku přišlo zmatení a následné zklamání. Není to typická detektivka, takže v podstatě hned víte, kdo je vrah a z jakého důvodu vraždil. A hrozně se mi pletly postavy. Na druhou stranu je to alarmující téma. Jen by to mohlo být v jiném podání, určitě by to mělo větší ohlas.

03.05.2018 2 z 5

Tatínek a moře Tatínek a moře Tove Jansson

Tatínek a moře je zcela jiné, než jak známe ostatní příběhy o mumincích. Hlavním aktérem je právě tatínek, jak už napovídá název knihy. Je to dobrodružné, napínavé a veselé. Nenachází se tu sice celé údolí, jak ho známe, se všemi tvorečky a kamarády, ale to nevadí. Potěší stejně, jako jiné příběhy.

03.05.2018 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělé zakončení série. Sice mě zklamalo peklo a samotná bitva na konci knihy (to mohlo být rozepsáno víc), ale i tak to bylo dobré. Sophie a její sarkasmus. Elodie jako duch. Ty dvě jsem si hodně oblíbila :)

27.02.2018 4 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Byla jsem zvědavá, jaká tato detektivka bude. Přece jen mě severské krimi chytlo. Ale abych se přiznala, jsem trochu zklamána. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a než mě to vůbec začalo bavit. Trochu jsem se ztrácela a ta slibovaná napínavost ke mně nedorazila. Četla jsem lepší. Zase na druhou stranu jsem až do konce netušila, kdo je vrah. Konec měl spád a byl zajímavý.

03.02.2018 4 z 5

Pírko Pírko Asko Sahlberg

Pírko je příběh, který ve mně zanechal velmi silné pocity. Pocity, díky kterým jsem přemýšlela, jestli je něco takového možné. Může být opravdu někdo tak krutý k postiženým lidem? Děje se to opravdu ve světě?

25.12.2017 4 z 5

Bláznivé léto Bláznivé léto Tove Jansson

Toto léto bylo opravdu bláznivé. Rozveselí snad každého a dobrodružství prožívá spolu s muminkama :)

25.12.2017 5 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Od knihy jsem očekávala víc, než mi mohla dát. Chybělo mi tam to tajemno, nebezpečí, víc akce. Nebylo to ani napínavé. Vybral si sice zajímavé téma, které mě donutilo se zamyslet (ale jen krátce). Jistý potenciál autor má, to se musí nechat. Ale příště by se mohl více rozepsat.

26.11.2017 3 z 5

Hvězdy to řeknou Hvězdy to řeknou Mika Waltari

Oproti předešlým dílům je tento slabší. Občas to bylo zdlouhavé, až nudné. Někdy zase zajímavé a já se nemohla odtrhnout. Ale doopravdy se mi tento příběh zalíbil až napodruhé.

26.11.2017 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Perfektně napsané, tak jako vždy. Brumbálova armáda je skvělá a Freda s Georgem prostě zbožňuju.

28.10.2017 4 z 5

První kniha, která se mi od Coelha četla špatně. Bohužel mě nenadchla a nedala mi nic, jako ty předešlé...

28.10.2017 3 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Mě tato detektivka bavila (když si odmyslíte prolog). Je to napínavé, zajímavé, dobře čtené. Jsem z ní nadšená. Moje tipy, co se vraha týče, byly špatné. A některé části byly zajímavé a děsivé…

21.09.2017 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Kouzelné. Dobře napsané, vtipné a ilustrace je nádherná. Strašidla mi bylo trochu líto, ale nakonec vše dobře dopadlo. Ráda se ke knize budu vracet.

08.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Už to není pohádka pro děti, Rowlingová přitvrdila. Stále je to dobře čtivé a napínavé. Je tu hodně nebezpečí, ale také vtipu. Komu věřit a ke komu se otočit zády? A kdo hodil Harryho jméno do poháru?

08.09.2017