Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Hořící most Hořící most John Flanagan

I přes ne zrovna záživný začátek jsem se začetla a hltala každou stránku až do konce. Chytlavé, čtivé, dobrodružné, napínavé a místy i vtipné :)

Cestovat nalehko Cestovat nalehko Tove Jansson

Cestovat nalehko bylo ve velikém očekávání. Jako milovnice muminků a samozřejmě Tove Jansson samotné, jsem byla zvědavá, jaké jsou její povídky. Mile mě překvapily. Některé byly pravda zvláštní, ale ty další byly zase tak chytlavé, až jsem litovala, že rozečítám další. Doslov je také zajímavý.

Fakír z Benáres a jiné povídky Fakír z Benáres a jiné povídky Mirko Pašek

První knížka s Mirkem Paškem a jsem mile překvapena. V knize je několik povídek o Indii a jedna o Divokém západu, která mě bavila více. Je to čtivé a zajímavé. Pro kluky jak dělané :)

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Neočekávala jsem žádný zázrak a ten se mi taky nedostal. Vadilo mi chování lidí z města, jejich děti a vůbec celkový postoj k životu. Hlavní hrdinka byla taky divná, nezáživná. Dokonce mi byla protivná a v některých věcech bych jí naliskala. Vraha jsem neodhalila a bylo krásně vidět, jak můžete být zvrácení. Nechápu autorčinu popularitu, kniha je opravdu nezáživná a nudná.

13.12.2018 3 z 5

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Velmi dobrý díl. Okamžitě jsem se začetla. Dost se tu polemizuje nad morálními zásadami a úctou ke starým lidem. Některé myšlenky mě opravdu hodně zasáhly a Kallentoft tu skvěle rozebral lidskou chamtivost a netečnost. Jo, na každého jednou dojde…

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Nejmenuji se Miriam mě hodně zajímala. Už jen z toho, že bych se dověděla něco víc o koncentráku. Nebylo to až úplně to, co bych si představovala, ale i tak to bylo dobré a zajímavé. Ovšem pozdější život Miriam ve Švédsku, kdy tam přijela, mě moc nebavil. Přesto si myslím, že je to dobrá kniha a určitě nám dá další pohled, jak to tenkrát bylo…

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Opět se mi dostalo kvalitní severské detektivky. Napínavé, čtivé, poutavé a děsivé. Jen tak knihu neodložíte.

13.12.2018 4 z 5

Den plný pitomců Den plný pitomců Daňa Horáková (p)

Docela zajímavá kniha. Pohltila mě a měla jsem ji dočtenou po necelých dvou dnech. Zajímavý příběh s ještě zajímavější hrdinkou :)

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Nečekala jsem, že mě kniha až tak moc pohltí. Takřka jsem se nedokázala odtrhnout a musela vědět, jak to dopadne. Zajímavý nápad, dobře napsané, napínavé a taky trochu dobrodružné. Co víc si přát?

Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Po Léčiteli jsem po knize sáhla s nadšením. Bohužel nebyla až tak dobrá, jak jsem si myslela. Nedařilo se mi začíst a měla jsem stále více otázek. Je pravda, že pak to bylo lepší a nápad to je také dobrý. Ale prostě jsem čekala něco zdaleka lepšího.

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Moje seznámení s autorkou vůbec nebylo špatné. Konec byl sice zbytečně roztahaný, ale jinak to bylo napínavé, čtivé a hlavně chytlavé.

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Musím přiznat, že jsem knihu otevřela díky Lauren. Jako herečku ji mám ráda, tak jsem byla zvědavá, co napsala. No… Nic světoborného. Občas jsem se zasmála. Četlo se to pěkně, taková kniha do nepohody. Ale jinak je to spíše slabší průměr.

Kniha podobenství Kniha podobenství Per Olov Enquist

Nic podobného jsem doposud nečetla. Chvílemi to bylo zmatené a nudné, chvílemi zase chytlavé a zajímavé. Záleželo na kapitole. Kniha podobenství mi nic moc nedala, ale asi se podívám i po jiných autorových knihách :)

10.12.2018 3 z 5

O muži, který si koupil svědění - Laponské mýty, pohádky a pověsti Sámů O muži, který si koupil svědění - Laponské mýty, pohádky a pověsti Sámů Just Knud Qvigstad

Některé pohádky byly pěkné a zajímavé, některé naopak. Přesto jsem se dokázala začíst a knihu náramně užila.

Odvážní a čekatelé Odvážní a čekatelé Jitka Prokšová

Kniha se mi nelíbila. Prvních 50 stránek bylo dobrých, celkem chytlavých. Ale pak to šlo z kopce. Začalo to být nudné, zmatené a dočetla jsem jen z čiré zvědavosti, jak to vůbec dopadne nebo vysvětlení, proč tahle kniha vůbec vyšla.

10.12.2018 2 z 5

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

Poslední díl mě trochu zklamal. Asi jsem od něj čekala víc. Přesto byl zajímavý a konec pěkný. Očekávaný, přesto pěkný.

Vládci močálu Vládci močálu Anna Šochová

Knihu jsem si vybrala jako něco lehčího, co bych měla rychle dočtené. Sice se tak nestalo, ale nevadí. Bylo to tvrdé a syrové, přesto lepší průměr. Ztrácela jsem se ve jménech a chvíli mi unikal smysl.

03.12.2018 3 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Tyhle příběhy jsou kouzelné, hravé, pohádkové, veselé a milé. Opravdu se mi líbily. Každý byl jiný, jinak napínavý, jinak dobrodružný a jinak čtivý. Nejvíce se mi líbili Lev, čarodějnice a skříň a Stříbrná židle. Jen ty pravopisné chyby a překlepy si mohli odpustit, kazí to dojem.

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Nečekala jsem nic mistrného a byla jsem mile překvapena. Lepší průměr, který mě pobavil. Na odreagování a nabrání dobré nálady po těžkém pracovním dnu to může být dobré čtení.

Černá jako eben Černá jako eben Salla Simukka

Po předchozích dílech přišlo zklamání. Četla jsem průměrnou knihu, která ale mohla být zdaleka lepší.

03.12.2018 2 z 5