Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Omyl komisaře Palmua Omyl komisaře Palmua Mika Waltari

Trochu jsem se ztrácela v postavách, ale brzy jsem se začetla a celý ten příběh si užila.

29.06.2017 4 z 5

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

Zatím nejslabší díl. Začátek se táhne (respektive víc jak polovina knihy) a pak je rychlý konec. Přesto je tu pár úsměvných scén a kniha se čte rychle.

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

Můžete čekat nějaký ten vtípek, sex, intriky a strach. Pohlazení soumraku je lehké čtení, jaké můžeme od autorky čekat. Pobavíte se a někdy i zasmějete. Bylo to o fous lepší jak první díl, ale pořád nedostačující...

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Povídková knížka o mé oblíbence Lotě. První kapitola nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíce se mi líbila Vlasy jak tráva. Ještě pak Zmetek z temnot a Otec rodiny.

Synnøve ze Slunečného návrší Synnøve ze Slunečného návrší Bjørnstjerne Bjørnson

Zajímavý příběh z venkovského prostředí. Četlo se to velmi pěkně, jen některé postavy jsem až tak nepochopila. Přesto to nebylo zase tak dobré, jak se o knize píše.

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Nejsem si jista, co o této knize napsat. Svým způsobem byla zajímavá. Ale svým způsobem také nudná. Ano, je to zatím nejslabší kniha, kterou jsem od Arta četla. Autora mám hrozně moc ráda, ale tahle asi upadne v zapomnění…

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Na tu dobu to muselo být nadčasové dílo. A abych řekla pravdu, nikdy mě divadelní hry nebavily. Pro mě to byl, dá se říct, zbytečně promarněný čas. Ale Wilde mě přesvědčil, že to může být i zábavné.

Ďáblík Ďáblík Mikael Niemi

Na Ďáblíka jsem byla zvědavá. Četla jsem Muž, který zemřel jako losos a to se mi moc líbilo. Bohužel tahle kniha byla zklamáním. Nebavila mě, ani nic nedala...

10.04.2017 2 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Kniha mě mile překvapila. Bylo to zajímavé a čtivé. Sice mě ničím moc nepřekvapila, ale jako odpočinková četba je to dobré :)

10.04.2017 4 z 5

99 rakví 99 rakví David Wellington

Trochu slabší díl, než ten první. A i když je to skvělý příběh, plný akce, napětí a trochu i zábavy, podle mě mu něco chybělo. Jen nemůžu přijít na to "něco"…

17.11.2016 3 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Po dlouhé době konečně díl, který mě opravdu bavil. Jen by mě zajímalo, proč je tam ukázka z Danse Macabre??

17.11.2016 4 z 5

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

Amélie a její barevný svět. Ještě lepší příběh, jak předešlý. Moc se mi líbil.

05.11.2016 5 z 5

Bílý slon a jiné pohádky Bílý slon a jiné pohádky Mika Waltari

Waltariho pohádky jsou zcela jiné. Jsou nevšední, zajímavé, pěkné. Myslím, že každý by si našel kousek něčeho toho svého.

05.11.2016 4 z 5

Škola noci: Lenobiin slib Škola noci: Lenobiin slib Kristin Cast

Tahle novela se mi vůbec nelíbila. Svým způsobem to bylo zajímavé a do Školy noci to skvěle zapadalo, ale mě už to prostě nebaví. Těch dílů je moc a touto knihou jsem to celé uzavřela. Co na tom, že to nemám dočtené..?

05.11.2016 1 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Konečně jsem se dostala i k Sapkowskému. Byla jsem zvědavá na Zaklínače, neboť jsem o něm hodně slyšela. Nebo četla. A jsem ráda. Úžasné. Čte se to hrozně rychle, děj je poutavý, napínavý, zábavný. Prostě… je to něco zcela jiného, než co jsem doposud četla.

22.10.2016 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Zvláštní kniha. Další, o které nevím, co si mám myslet. Je zvláštní a přesto kouzelná. Zanechala ve mě silné pocity a určitě se k ní někdy vrátím :)

30.07.2016 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Jak se tak dívám, tak jsem asi jediná, komu se kniha moc nelíbila. Na týnský jazyk jsem si postupně zvykla a nějaká slova mi utkvěla v hlavě. Ale ta hrůza, kterou jsem četla… Hrozné, když Vám dojde, že se něco takového někde děje…

30.07.2016 3 z 5

Pensylvánský upír Pensylvánský upír David Wellington

Ke knize jsem se dostala náhodou. A popravdě jsem nevěděla, co si o ní mám myslet. Ale pak jsem se začetla tak rychle, že jsem ji slupla během chvíle. Skvěle napsané, skvělý nápad. Je to něco jiného, než Stmívání nebo Upíří deníky. Žádní roztomilí upíři, kteří by vás samou láskou sežrali. Tady je napětí, boj, krev, násilí… Prostě vše, co v knize o upírech očekávám.

30.07.2016 4 z 5

Fakta o Finsku Fakta o Finsku Erlend Loe

Otevřela jsem ji s obavami, protože jsem četla hodně záporných reakcí. Je to nudné, otravné a zdlouhavé. Lehce se v ději ztratíte, a pokud ji na delší čas odložíte, nechytnete se.

30.07.2016 1 z 5

Až nadejde čas Až nadejde čas Peter Høeg

Rozhodně zajímavé. Byla jsem mile překvapena. Sice to mělo pár slabých chvilek, ale jinak si myslím, že to bylo dobré. Určtě se podívám i po jiných autorových knihách.

30.07.2016 4 z 5