Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kdysi jsem viděla film a až pak zjistila, že je to podle knihy a jak byla možnost, okamžitě si ji donesla z knihovny. Vážně povedené, trochu bizarní, ale originální. Chvílemi to upadalo, ale hned zase nabralo jistý švih. Příběh mě dokonale pohltil.

30.07.2016 4 z 5

Píseň o červeném květu Píseň o červeném květu Johannes Linnankoski

Píseň o červeném květu jsem si v knihovně vypůjčila dvakrát. Přiznám se, že podruhé to bylo jen proto, že jsem zapomněla, že jsem ji kdysi půjčenou už měla. A podle toho asi už tušíte, jak "moc" mě zaujala… Hned napoprvé jsem ji četla asi natřikrát a stejně to nedočetla. A napodruhé? To jsem vzdala hned na začátku… Je to nudné. Asi první věc, kterou bych vůbec nedoporučovala a z které jsem byla hodně zklamaná. Knihu jsem vlastně ani nedočetla, přesto ji zařadím do přečtených..

30.07.2016 1 z 5

Buster Keaton: Život a činy Buster Keaton: Život a činy Kari Hotakainen

Celkem zajímavá kniha. Humorné, úsměvné. Má pouhých 99 stránek a kratičké kapitoly, takže to máte přečtené během chvíle. Přesto mě to ale nezaujalo natolik, abych tomu dala plný počet hvězdiček.

30.07.2016 3 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Blankytné hříchy jsou první díl z celé Anity, který mě bavil nejméně. Jediný díl, který jsem četla na etapy. Děj se trochu táhl a konec byl na můj vkus až moc rychlý. A abych nezapomněla, Richard je idiot…

28.07.2016 4 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

I když je to knížka pro děti od 8 let, líbila se mi. Skvělý nápad, dobře napsané. Něco, co jsem od Petry nečekala. Ale co mohu opravdu vyzvednout, jsou kresby pana Lubomíra Kupčíka. Jsou úžasné. Jak Amélie (ta hlavně), tak Lydie, či Markéta.

28.07.2016 5 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Příběhy o skřítcích muminech nikdy nezklamou. Jsou veselé, zábavné, plné života a dobrodružství. Ovšem Čarovná zima byla pro mě nejzábavnější a číst o muminkovi, jak se učí lyžovat či jak poznává zimu a sníh vůbec… Kouzelné :)

28.07.2016 5 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Skvělý děj, skvělý nápad. Nová smečka leopardodlaků (i když mě Micah rozčiluje). Zdrcený Richard, natěšený Jean-Claude. Jen mi chyběly policejní případy a oživovatelská práce...

28.07.2016 4 z 5

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Dítě Skály je pro mě asi nejslabší kniha, co jsem od Neomillnerové četla. Očekávala jsem zdaleka víc. Proto jen 3 hvězdičky.

28.07.2016 3 z 5

Kniha o Finsku Kniha o Finsku Juhani Aho

20 alegorií, které pobaví a potěší. Nejvíce se mi líbila asi ta o havranu. Ráda se k této četbě budu vracet :)

17.07.2016 5 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Zázračný Josef je úžasná kniha. Bavila mě od začátku do konce a ráda se k ní budu vracet. Z čehož vyplívá, že tuto knihu mohu jen doporučit :)

17.07.2016 5 z 5

Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Oscar Wilde

Každá povídka je jiná a každá mě zaujala jinak. Nejlepší je asi Cantervillské strašidlo, u toho jsem se i zasmála. Samotný Zločin je také povedený. I když mě na poprvé moc nebavil. Na tuto knížečku musím mít prostě náladu.

17.07.2016 4 z 5

Dvě čudské povídky Dvě čudské povídky Juhani Aho

Kniha, která mě díky své povídce Člověk, který nemá pokoje, donutila přemýšlet nad dnešní společností. Nad společností, která jen odsuzuje druhé a nedává šanci druhým. Ovšem druhá povídka Jak jsem se stal "probuzencem" má také něco do sebe.

04.06.2016 5 z 5

(Bude) vaše dítě vrah? (Bude) vaše dítě vrah? Cyril Valšík

Samotný námět není špatný, zpracování také ušlo (s přimhouřeným okem), ale jako celek to nestálo za nic. Nejvíc mě rozčilovalo neustálé opakování jako třeba: děda Bechleda od lam a velbloudů nebo červeno-modré maringotce s plechovým medvídkem na střeše či na úzkých bílých dveřích bylo v červeném srdíčku modrou barvou napsáno Adriana + Roland. To si mohl autor odpustit.

04.06.2016 2 z 5

Krátká paměť pana rady Krátká paměť pana rady Arto Paasilinna

Veselá a zábavná kniha. Plná dobrodružství a naděje. Bohužel musím konstatovat, že v polovině autor ztratil dech, jako by nevěděl, co napsat a část s Francouzkami s Albáncem a Bosňanem byla nudná. A konec zakončil moc rychle. Pan rada byl nejlepší a podle mě se mu měl věnovat nejvíce.

26.03.2016 4 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Anita opět bojuje s upíry, řeší vraždy, prostě klasa. Nově jsou tu elfové, což je pěkné zpestření. Nemám co vytknout :)

26.03.2016 5 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Kolem a kolem působivá kniha se zajímavým příběhem, ale ze všech jedenácti knih, co jsem zatím četla, mě bavila nejméně. Z tohoto důvodu dávám jen tři hvězdičky, neboť tomu stále něco chybí.

13.03.2016 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Provinilé slasti jsem poprvé četla někdy před 8 lety a tenkrát to bylo něco úžasného. Něco pro mně nového, drsného a neočekávaného. Teď, v porovnání s ostatními díly, už to není tak dobré, ale pořád mám tento díl ráda. Je krvelačný, vtipný, čtivý, napínavý... Prostě Anita, jak ji znám a jak ji mám ráda :)

13.03.2016 4 z 5

Kometa Kometa Tove Jansson

Příběh je napínavý, pohádkový, roztomilý, veselý. Muminek se svými kamarády zažije spousty dobrodružství. Líbí se mi zpracování knihy. A ilustrace je kouzelná.

12.03.2016 4 z 5

Vlci Sudet Vlci Sudet Petra Neomillnerová

Tentokrát to máme z pohledu Kaye. A to si nemůžu vynachválit, byla to příjemná změna. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězdiček, ale Jolana mi tak pila krev, že to prostě nešlo. Bez ní bych se obešla. Jinak vlastně nemám co vytknout.

12.03.2016 4 z 5

Smrt u archanděla Smrt u archanděla Petra Neomillnerová

Smrt u Archanděla mě docela bavil. Má skvělou zápletku, která Vás pobaví a taky trochu toho dobrodružství. Tleskám Tinině pomstychtivosti vůči Dyremu, který je posedlý nabytí ještě větší moci.

11.03.2016 4 z 5