ditul ditul komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Tuto knihu číst v této virové krizi, když člověk vidí, co se za tím vším děje, rozpoutá v hlavě hromadu zajímavých myšlenek.. Takové "varování" pro lidstvo.. (Moje úvaha z duch. hlediska: Třeba jsme si tohle už prožili a teď v přítomnosti jsme dostali možnost změnit svou budoucnost. Kdo ví?)
* To, že je v menšině a že je možná jediný, z něj ještě nedělá šílence. Je pravda a je nepravda, a když se člověk drží pravdy, třeba proti celému světu, není šílený.
* Je zvláštní, že obloha je táž pro každého... A lidé pod touto oblohou jsou také skoro stejní - všude na celém světě, miliardy právě takových lidí, kteří navzájem nevědí o své existenci, odděleni zdmi nenávisti a lži, a přeci téměř přesně stejní - lidé, kteří se nikdy nenaučili myslet, ale v srdcích, v útrobách a ve svalech hromadí sílu, která jednoho dne vyvrátí svět.

06.03.2021 5 z 5

Revoluce Revoluce Jakub Trpiš

Zajímavý příběh několika lidí, kde se ukazuje, jak lehce se nechá člověk zmanipulovat..
Na konci knihy je rozmluva hlavní postavy s Bohem.
*„To je mou podstatou a nejniternější motivací. Chci, abyste byli všichni šťastní."
„Místo toho, abych pomohl všem, využil jsem tvých darů jen pro své vlastní dobro."
„Žil jsi v přesvědčení, že abys vybudoval lepší svět, musíš ten předešlý nejdříve zničit."
„Taková hloupost.. jen výmluva, abych mohl dát volný průchod touze sám sebe zničit. Kde se v nás bere všechno to zlo?"
„Zlo ve skutečnosti neexistuje, stejně jako neexistuje tma. Lidé dělají zlé věci, když jsou frustrování, mají strach, cití se nepochopení nebo úplně sami. Podobné pocity se ve vás hromadí, když se mi vzdálíte. Někteří se dostanou tak daleko, že si ze mě udělají největšího nepřítele a snaží se mě zničit."
„Takže nic takového jako satan neexistuje?"
„Satan je jen pojmem, pomocí kterého se snažíte pochopit svět. Stejně tak jste si personifikovali mě, přestože nejsem žádná osoba.. Jsem hybnou silou vesmíru, která přiměla planety a celé galaxie k pohybu, jsem životem, který prostupuje vším okolo, láskou, díky níž všechny rostliny, zvířata i bytosti překonávají překážky a vyvíjí se. Satan, zlo a nenávist jsou pouhou iluzí. Ovšem i taková iluze může udělat člověku ze života peklo a stejně tak jeho okolí."

17.02.2021 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Kniha, kterou jsem četla po částech a nechávala si prostor pro každou její část, abych si ji mohla v klidu vychutnat.. Je plná krásných hlubokých myšlenek..
*Ticho je vnitřním klidem a společně jsou esencí tvého bytí. Vnitřní ticho a klid změní a zachrání svět.
*Všimni si, že když vnímáš ticho, na nic nemyslíš. Uvědomuješ si, ale nemyslíš.
*V okamžiku smrti se ti život může skutečně jevit jako sen, který právě končí. Nicméně i ve snu musí existovat nějaká esence, která je reálná. Musí existovat vědomí, v němž se sen odehrává; jinak by žádný sen neexistoval.
*Utrpení otvírá skořápku tvého ega, takže má svůj význam. Utrpení je nutností, dokud si neuvědomíš, že není nutné.

30.12.2020 5 z 5

Velká kniha malé Šárky Velká kniha malé Šárky Sarah Kay

Nádherná kniha s nádhernými ilustracemi :)

02.12.2020 5 z 5

Partnerská osudová čísla Partnerská osudová čísla Ester Davidová

Jsem ráda, že jsem se dočkala knihy v papírovém vydání, ebooky nevyhledávám. Dělala jsem si partnerská čísla i na bývalé vztahy a dokonale to sedí. :)

06.11.2020 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Tato kniha změnila můj pohled na svět a stala se pro mě SRDCOVKOU.
*Odpuštění v žádném případě nevyžaduje, abys těm, kterým odpouštíš, důvěřoval. Pokud by však nakonec učinili doznání a pokání, objevil bys ve svém vlastním srdci zázrak, který by ti dovolil se přiblížit a začít budovat mezi vámi most smíření. A někdy - což ti možná právě ted připadá nepochopitelné - můžeš po jeho silnici dojít až k zázraku zcela obnovené důvěry.
*Nikdy nesnižuj zázračnou cenu svých slz. Můžou být hojivou vodou a pramínkem radosti. Někdy to jsou nejvhodnější slova, která vycházejí ze srdce.
*Ve skutečnosti jsi se bál, že se budeš muset vypořádat s emocemi, které bys tím mohl vyvolat, u ní i u sebe. A emoce tě děsí. Lhal jsi, abys chránil sebe, ne ji. A navíc taková lež není projevem lásky. Ve jménu tvého zájmu o ni tvoje lež omezí tvůj vztah k ní a její vztah ke mně.

18.10.2020 5 z 5

Viktor a záhadná teta Bobina Viktor a záhadná teta Bobina Pavlína Jurková

Moc pěkná kniha, která má své kouzlo nejen pro děti.

05.10.2020 5 z 5

Cesty duše v číslech a znameních Cesty duše v číslech a znameních Ester Davidová

Další povedená kniha autorky, která si našla místo vedle mé postele, abych v ní mohla často listovat.

27.09.2020 5 z 5

Pro mě nic nového, mám načteno už z mnoha jiných knih, alespoň jsem si to zopakovala :) a kniha se čte pěkně.
*Jestliže se přestaneš ztotožňovat se svou myslí, mysl ztratí svou nutkavou potřebu odmítat realitu, což je příčinou všech konfliktů a bolestí. Jakmile přijmeš to, co je, osvobodíš se z područí mysli. Připravíš podmínky pro lásku, radost a klid. Nejdřív přestaneš odsuzovat sebe, pak přestaneš odsuzovat partnera. Nejlepším katalyzátorem změny v partnerském vztahu je úplné přijetí partnera se všemi jeho vlastnostmi. Tím překročíš hranice svého ega. Přestaneš být obětí nebo pachatelem, žalobcem nebo obžalovaným. Přestaneš být stahována do nevědomých problémů partnera, takže je přestaneš posilovat. Pak se buď rozejdete - s láskou -, nebo budete žít společně v přítomnosti - ve sféře Bytí.

10.09.2020 5 z 5

Známe se celé věky Známe se celé věky Andrea Homolová

Úžasná kniha, která mi byla doporučena. Je úplně o něčem jiném, než jsem doposud četla. Rozšířila můj pohled na svět a dala mi spoustu vysvětlení. Těším se na její pokračování.
*Proto, když člověk propadne pocitu, že už výzvy, bolest či krizi nezvládne, že už nemůže dál, je to pouze z toho důvodu, že nejde cestou, kterou má jít. Uhnul ze směru, který si předsevzal a jeho Duše mu to dává touto bolestnou reakcí znát. Nebo je to proto, že je tak dalece pohlcen svým nižším já, že se k potenciálu své Duše vůbec nedostane. Protože síly máme vždycky k dispozici. Pokud ale zaměřujeme svou pozornost špatným směrem a jdeme proti sobě, nedosáhneme na ně. Naše Duše nám tak zprostředkovává skrze to, jak se ve svém životě cítíme, informace, zda jdeme správným směrem. Naše pocity jsou jako náš kompas či navigační systém

18.08.2020 5 z 5

ALEX Setkání světů ALEX Setkání světů Daniel Hrňa

Úžasný příběh Daniela. Málokdo je na takové úrovni, že dokáže myslet srdcem - láskou. Jako lidstvo se máme ještě hodně co učit..
*„Danieli, neříkej mi už vůbec nic, odpovím ti. Žádné "Já" nemá dopředu dané, kam má dojít. Neexistuje určená cesta. Cestu si vždy volíš sám, podle své volby. Osud tedy není. Popíralo by to princip poznání, nemyslíš? Danieli, své poznání, a to, jak s ním naložit, si voliš pouze sám. A taky si sám za sebe zodpovědný. Ten, kdo ještě nepochopil, a neumí přijmout svou zodpovědnost, se jenom vymlouvá na druhé nebo na osud. K čemu by ti bylo jit po cestě, kterou ti někdo určil? Tvé "Já" se musí poučit, jinak se nikam nepohne."

24.07.2020 5 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Mám moc ráda knihy s touto tématikou.. Kniha se skvěle četla, jen škoda, že nemá víc stránek a konec byl takový "narychlo", ale i tak má své kouzlo.
*Z hlediska vesmirné rovnováhy bychom měli být šťastní i sami," usměje se Daniel. Neměli bychom se k nikomu cítit připoutaní. Úplně oukej je, kdyz jsme s někým, bez koho bychom se klidně obešli, ale víme, že s ním je to ještě zajímavější. Že s ním nejsme proto, že bychom se bez něj neobešli.

24.07.2020 5 z 5

Na Nule Na Nule Joe Vitale

Tato kniha se mi líbila více jak Svět bez hranic. Metodu Ho'oponopono znám už několik let a úžasně funguje.
*Mým úkolem je se čistit. Když se čistím, čistí se i svět, protože já jsem svět. Všechno, co je mimo MĚ, je projekce a iluze.
*Problémy jsou JENOM přehrávané vzpomínky z minulosti, které mi dávají ještě jednu příležitost podívat se na ně očima Lásky a jednat na základě Inspirace.
* Jestliže mám s nějakým člověkem problém, znamená to, že se mi vybavila VZPOMÍNKA, a já REAGUJI na tuto vzpomínku. Dotyčného člověka se to NETÝKÁ.

06.06.2020 5 z 5

Mystik z Velryby Mystik z Velryby Dalibor Stach

Zvláštním způsobem napsané kratičké vzpomínky. Chvíli jsem se ztrácela, chvíli jsem byla pohlcena. Knihu si přečtu ještě jednou, v klidu a mezi kapitolkami si dám pauzu, jinak z toho budu mít zase guláš..

04.06.2020 3 z 5

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Nádherné příběhy dětí, co si pamatují své minulé životy, u některých jsem měla až husinu..
*Děti jdou přímo do srdce, vidí pod povrch situací. Cítí, kde člověk není v souladu sám se sebou a kde je problém, který je třeba řešit. Přesně vědí, kde je třeba něco změnit.
Dítě ztělesňuje to, co žijí rodiče, tedy i stres, napětí nebo oslabenou imunitu. Cokoliv se nám na chování našich dětí nelíbí, je to naše. Je to naše nastavené zrcadlo. Je to poselství pro nás. Naše děti jsou proto jedněmi z našich největších učitelů - a ne naopak, jak si mnozí často myslí.
Nemocí nebo emocí nám ukazují, kde my sami máme problém. Každá nemoc dítěte je informace pro nás, o nás.

30.05.2020 5 z 5

Zajímavý, předtím mě nenapadlo, že moje únava nebo moje touha tvořit může nějak souviset s menstruačním cyklem. Jsem ráda, že si mě tato kniha našla anebo je ji..? :)

16.03.2020 5 z 5

Vztahová Sinusoida - Příběh pro Jasminku Vztahová Sinusoida - Příběh pro Jasminku Ester Davidová

Krásný příběh Ester, který si prožívá také mnoho dalších žen, které v sobě potřebují najít tu sílu, aby odešly ze vztahu, který je ničí. Pak je to také o tom odpuštění, aby se mohli v životě posunout dál..

09.02.2020 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Tato knížka mě učarovala. Je nádherná! Má tvrdší listy, tak se nemusím bát s dětmi v ní listovat a povídat si, co které zvířátko dělá.

01.02.2020 5 z 5

Moje nejmilejší příběhy o zvířátkách Moje nejmilejší příběhy o zvířátkách Ingrid Pabst

Nádherná knížečka s úžasnými obrázky a krátkými příběhy o zvířátkách. Doporučuji.

01.02.2020 5 z 5

Vesmírná sinusoida - Okno do mé duše Vesmírná sinusoida - Okno do mé duše Ester Davidová

Moc zajímavé příběhy lidí i osobní příběh Ester.
Tato myšlenka mě nejvíce oslovila, tolik je na ní pravdy: Z prenatálního a porodního období pramení nejvíce duševních traumat, bloků a strachů. Dítě je v matčině lůně silně napojeno na svou matku, vnímá a cítí všechny její emoční pochody, cítí její lásku i zlobu, cítí její strach, hněv. Je citlivé na veškeré její reakce a podněty, nejen její, ale i z jejího okolí, pokud se týkají i matky samotné. Nechá-li na sebe matka působit disharmonii okolního světa, odrazí se to na duši dítěte.
V některých dávných kulturách těhotnou ženu chránili a odvraceli od pohledu na něco nehezkého a násilného. Každičký negativní otřes, matčina pochybnost či strach se vrývá do podvědomí dítěte a zakóduje se v něm na celý život.

29.01.2020 5 z 5