ditul ditul komentáře u knih

Kiliánovo tajemství Kiliánovo tajemství Ester Davidová

Když pominu pár chyb v knize a zaměřím se jen na příběh, tak musím říct, že je nádherný plný kouzelný atmosféry a pozitivní energie. Pojednává o chlapci z jiné planety, který je poslán k nám na Zem, aby pomohl šířit radost a uzdravení.
*Téměř v každém tom obydlí jsou děti i dospělí. Ale jsou i taková obydlí, ve kterých jsou stáří lidé a ti většinou sedí, koukají do toho jednoho místa nebo sedí u okna a dívají se ven. Proč jsou ti stáří lidé tak smutní? A proč jsou opuštění? Kde jsou jejich děti? A zase děti těch jejich dětí? Kiliánek to nechápe, jelikož u nich na Bele, jsou všichni pospolu. Nikdo není sám. Je mu z toho smutno. Smutno z toho smutku, který vidí ve tvářích těchto zemských lidí. Vzpomněl si na slova babičky, aby nesoudil to, co tam uvidí. Nemá chtít pochopit, proč tomu tak je.
*Kilián nad tím, co řekla, chvíli přemýšlel. Nedávalo mu to smysl. Od babičky věděl, že lidé tady na Zemi nazývají odchod tělesné schránky smrtí. U nich na Bele to byl odchod. Ale nikdo nikdy netrpěl. Vzpomněl si na slova průvodce, který mu řekl, že lidé ze Země si své utrpení dělají sami tím, že ztratili kontakt s přírodou, sami se sebou a s Vesmírem. Pak jsou nemocní a trpí. Nenaslouchají svým duším, tělům a už vůbec ne Vesmíru. Kdyby jen trochu chtěli, mohli by to změnit, pomyslel si.
*Tam, odkud pocházím, si rodiče na své děti vždycky udělají čas, i když mají spoustu povinností. Ty jdou v tu chvíli stranou. Všichni se zastaví, práci odloží, povídají si, naslouchají si, hrají si, pomazlí se a jsou šťastní. A nikdy si nic nevyčítají.

19.01.2020 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Kniha, která se nedá číst najednou. Musela jsem ji prokládat jednodušší četbou. Do této knihy musí čtenář "dospět". Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a rad pro ženy a dívky..
*Pokračuj v činnostech, které udržují duši v pohybu a které dodávají křídla tobě i tvému umění a tvému duševnímu zdokonalování, ať se cítíš silná, nebo nikoli, ať jsi připravena, nebo ne.
Negativní komplexy budou odrazeny nebo transformovány a tvé sny tě povedou na posledním úseku tvé cesty, budeš-li trvat na svém jednou provždy a budeš-li říkat: Miluji svůj tvůrčí život víc než svou vlastní sklíčenost. Budeš-li trápit své děti, objeví se u tvých dveří někdo ze sociálního úřadu. Budeš-li ubližovat zvířatům, budeš potrestána. Neexistuje však duševní policie, která by zasáhla, když necháš hladovět svoji vlastní duši. Jsi na to sama. Jsi jediná, kdo hlídá duševní já a hrdinského anima. Je nezodpovědné zalévat je jednou za týden nebo za měsíc, nebo dokonce jednou za rok. Každý z nich má své vlastní rytmy. Potřebují tě a potřebují vodu tvého tvoření každý den.
*Utěšující fantazie tě zcela určitě zabije. Víš jistě, jaké jsou ty nebezpečné fantazie: Jednoho dne... Kdybych jenom měla... On se změní... Kdybych se jen naučila se hlídat... Až budu připravená... Až budu mít dost toho či onoho... Až děti dorostou... Až budu víc zajištěná... Až najdu někoho jiného... Jakmile...

12.01.2020 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Krásný jednoduchý příběh s pohádkovým koncem. :)

02.01.2020 5 z 5

Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi Michal Vaněček

Jednoduše popsáno 111 zajímavostí, proč být hrdí, že jsme Češi. Knihu doporučuji i starší generaci. :)

30.12.2019 5 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Na začátku mě hodně zarazilo, že říká své sestře krysa, jsem si říkala, zda mám zapotřebí toto číst. Ale hned po pár stránkách jsem se tak začetla, že mi bylo líto knihu odložit. Je to dojemný příběh a přiznám se, že na konci jsem bulela jak želva.

25.12.2019 5 z 5

Knihu jsem si přečetla hlavně ze zvědavosti a byla jsem překvapená, jak se někdo dokáže tak rozepsat o úklidu. Zaujalo mě skládání oblečení ne do kupiček, ale zcela jiné ukládání.. Je pravda, že věci už od středu komínků nevyndávám..) Protože nemám zásuvky, tak si pořídím nižší krabici v potřebné velikosti a vyzkouším. ;)
*Všechny věci, které vlastníš, ti chtějí být k užitku. Dokonce i když je vyhodíš nebo spálíš, zůstane po nich jen energie touhy touhy ti sloužit. Zbavené své fyzické podstaty budou proudit našim světem jako energie, dávat ostatním věcem na vědomí, že jsi mimořádný člověk, a vracet se k tobě v podobě předmětů, které tomu, kým jsi nyní, přinesou největší užitek a nejvíc štěstí. Kus oblečení se třeba vrátí jako nové, krásné šaty nebo se znovu objeví coby informace či nový vztah.
*Hromadíš hmotné statky ze stejného důvodu, z jakého jíš - abys uspokojila žádostivost. Koupě z náhlého popudu či nadměrné jedění a pití jsou pokusy, jak zmírnit stres. Při pozorování svých klientů jsem si všimla, že jim obvykle splaskne břicho, když se zbaví přemíry oblečení. Když vyhodí knihy a dokumenty, získají jasnější myšlenky, a když omezí počet kosmetických produktů a vydrhnou prostor kolem umyvadla a vany, projasní a pročistí se jim pleť.
*Pojmy, o než se feng-šuej opírá, jsou polarita jin a jang a pět elementů (kov, dřevo, voda, oheň a země). Zakládá se na představě, že vše má svou vlastní energii a že bychom každou věcí měli zacházet způsobem, jaký odpovídá jeho podstatě. Mně to připadá naprosto přirozené. Filozofie feng-šuej nám vlastně říká, že bychom měli žít v souladu se zákony přírody. Můj přístup k uklízení má úplně stejný smysl. Jsem přesvědčená, že tím pravým účelem uklízení je žít v co možná nejpřirozenějších podmínkách. Připadá vám snad přirozené vlastnit věci, které vám nepřinášejí radost nebo které ve skutečnosti nepotřebujete? Jsem presvedčená, že vlastnit jen to co milujeme a potřebujeme, je ten nejpřirozenější stav.

14.12.2019 4 z 5

Karmická sinusoida Karmická sinusoida Ester Davidová

Úžasná kniha. Zajímá mě tato tematika a příběhy lidí, jak se vše prolíná se vším, jak odpuštěním a pochopením se změní spousty věcí.. Vyzkoušela jsem regresní terapii trošku jinak - přes andílky a duchovní domeček (čakry) ;)

10.12.2019 5 z 5

Malá encyklopedie charakterových vlastností aneb Jak poznat člověka na první pohled Malá encyklopedie charakterových vlastností aneb Jak poznat člověka na první pohled Jean Baptiste Delacour (p)

Některá témata mě oslovila, některá byla pro mě méně zajímavá.
...Všichni jsme vnitřně rozpolceni. Máme dvě poloviny těla, dvě hemisféry, dvě poloviny obličeje, které se od sebe liší, jak nám prozradí pohled do zrcadla nebo zkoumání fotografie.
Z anatomie a fyziologie víme, že člověk je ve svém celku ovládán mozkem "křížově". Pravá polovina mozku řídí levou polovinu našeho těla. Levá polovina mozku vede, ovlivňuje a řídí pravou polovinu těla.
Jestliže však jsou poloviny obličeje rozdílné a mezi oběma polovinami mozku a oběma polovinami těla probíhá stálý boj, pak tento boj tvoří náš charakter a ve svém výsledku i naše chování vůči nám samotným i vůči našemu okolí...

18.11.2019 4 z 5

Nejvyšší princip - Cesta od strachu k lásce Nejvyšší princip - Cesta od strachu k lásce Alexander Loyd

Léčebny kód a tato kniha je zatím úplně o něčem jiným, co jsem doposud četla (jako např. techniky správně si přát, ho'oponopono, vizualizace, MH). Píše se v nich i o kvantové fyzice, jejíž princip je v knize krásně vysvětlen. Kdo věří, tak cvičení, kódy, které jsou zaměřené na problémy (v první knize spíše na zdravotní problémy) a technika obrazovky opravdu fungují a to je super.
Jak píše autor: Neduchovní lidé mívají sklon odsuzovat lidi, kteří se věnují duchovnu nebo patří do nějaké duchovní skupiny, a často se nad ně povyšují. Prožívají negativní emoce, např. úzkost nebo zlost. I když mluví o lásce a světlu, usmívají se, objímají vás a tvrdí, že "všechny milují", je jasné, že neznají praktické duchovno, protože velmi rychle podlehnou zlosti, jsou podráždění, frustrovaní a posuzuji druhé, a velmi často mívají zdravotní problémy.

18.10.2019 5 z 5

Vězení jako dar Vězení jako dar Růžena Nekudová

Mě se kniha líbila. Chápu autorku, že se to snažila ve vězení nějak překousat, ani si nechci představit, že bych byla v její kůži. Takto naivně se tam může dostat spousta žen.. Věřím i tomu, že po době 21 dní, kdy si zvykáme na nové věci, se začala přizpůsobovat režimu ve vězení. Měla štěstí, že si uměla dělat vizualizace, které pomáhají a mohla tak ze sebe setřásat negativitu..

07.10.2019 5 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Je mi hodně blízká tato tématika a kniha je napsaná krásně čtivě a hlavně pozitivně. ;)

26.09.2019 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Tato kniha ke mě přišla v pravou chvíli. Něco o osobním a duchovním rozvoji už mám načteno. Jak píše autor, kdo chce, ať skočí rovnou na konec knihy, já se chtěla dovědět víc, tak jsem nepřeskakovala. Kniha se četla poměrně rychle a je hodně kladen důraz na to věřit. Kódy jsem na sobě vyzkoušela a až jsem se lekla, jak se mi otevřelo pár vzpomínek z dětství, co mi mamka potvrdila, že se opravdu staly. Tato kniha patří mezi poklady.

18.09.2019 5 z 5

Táta jako velitel oddílu zvláštního určení: Základní výcvik: Jak být elitním otcem či opatrovníkem dětí Táta jako velitel oddílu zvláštního určení: Základní výcvik: Jak být elitním otcem či opatrovníkem dětí Neil Sinclair

Dobrá kniha pro budoucí tatínky. Líbí se mi rady, např. "Nikdy nekritizujte mobilního vojáčka, ale pouze jeho jednání. Například řekněte:'To bylo sobecké chování,'a nikoli: 'Jsi sobec.' Mějte na paměti, že u vás vojáček hledá vedení v otázce, kým je. Nakládejte s tímto vlivem moudře."
O hvězdičku méně dávám za doporučení špatného nosítka, kde je dítě zádíčky k dospělému (více např.nosící skupiny na netu).

09.09.2019 4 z 5

Do začátku knihy jsem se musela nutit, ale pak mě příběh chytil. Říkala jsem si celou dobu, co by autor dělal, kdyby měl dvojčata.. :D

07.09.2019 4 z 5

Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Thérèse de Lisieux

Zajímal mě život tak mladé dívenky, která už od malicka si určila svou cestu. Jen mi dost vadilo, jak si zvolila utrpení a vyhledávala ho téměř ve všem. Přitom je nám bližší ten, kdo se snaží najít ve všem to pozitivní..

23.08.2019 4 z 5

Svatý GRÁL je v každém z nás Svatý GRÁL je v každém z nás Martina Mráčková

Zajímavý příběh ženy, která v sobě otevřela dar vnímání Boha, Ježíše a panenky Marie a rozmlouvá s nimi. Něco úplně jiného, než jsem zatím četla. Zjistila jsem, že si ji budu muset přečíst ještě za nějaký čas, až budu více připravená.. Spousta myšlenek je zajímavých.

08.08.2019 5 z 5

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Celá série se pro mě stala srdcovkou.
*Silná emoce nebo pocit spojený s určitou věcí ti za prvé ukazuje, jak moc ti na dané věci záleží. Čím silnější je tvá emoce, tím víc ti na tom záleží. A to druhé, co se můžeš díky svým emocím dozvědět je, jestli jsi v daném okamžiku v souladu s tím, co chceš a co pokládáš za důležité.
Když prožíváš jakoukoliv silnou emoci, která ti není příjemná, jako například strach, hněv, žárlivost, pocit viny nebo naopak obviňováni, znamená to, že myslíš na něco, na čem ti velmi záleží. Jenže na to myslíš způsobem, který není v souladu s tím, co skutečně chceš.
A naopak, když prožíváš nějakou silnou emocí, která ti je příjemná, jako například láska, ocenění, radost nebo zvídavost, znamená to, že myslíš na něco, na čem ti velmi záleží - a zároveň na to v daném okamžiku myslíš způsobem, který je v souladu s tím, co skutečně chceš.
*Negativní emoce nejsou nic špatného. Díky nim si můžeš uvědomit, co způsobuješ svými myšlenkami.
Není špatné, když prostřednictvím citlivých konečků prstů zjistíš, že je sporák horký. Díky citlivému hmatu si zachráníš prsty před popálením. Negativní emoce také fungují jako takový ukazatel. Jejich prostřednictvím zjišťuješ, že není dobré se dal držet dané myšlenky, se kterou jsou svázané

31.07.2019 5 z 5

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Nádhera, nádhera, nádhera.. Jinými slovy nemohu jinak popsat úžasný příběh plný mouder psaných pro ty nejmenší čtenáře, který si ale zamilují i ti starší.
*Pamatuj si, že nespravedlnost neexistuje. Ať už se ti přihodí cokoliv, všechno je to v souladu s tvými vibracemi a pocity.
Musíš změnit to, co cítíš.
Nikdy není příliš pozdě. Kdykoliv můžeš získat kontrolu nad svými pocity, ať už se stalo cokoliv. A protože můžeš změnit své pocity, můžeš také změnit konečný výsledek, bez ohledu na to, jak dána situace vypadá právě teď.
*Lidé se často domnívají, že můžou něco zlepšit tím, když se vtrhnou doprostřed něčeho hrozného a tam to začnou ze všech sil napravovat. Jenže tím se nikdy nic nezlepší. Ke skutečně změně k lepšímu dojde až tehdy, když svou pozornost zaměříš na to, z čeho máš lepší pocit. Protože to co se ti děje, se ti děje proto, že to tak předem cítíš. Většina lidí si život dost komplikuje. Přitom stačí jen dávat si pozor na to, co cítíš a zjistíš, že se ti bude žít o mnoho lehčeji.
Přijdeš také na to, že nic není nespravedlivé. Každý dostane přesně to, co vysílá podle toho, co cítí. Je to pokaždé v souladu - a tak je to vždy fér.

26.07.2019 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Úžasná dětská knížka určená nejen pro děti. Krásně nenásilně rozvíjí dětskou psychiku a pozitivní myšlení. :)
*Jakmile se začneš cítit špatně, je to znamení, že sleduješ něco, co tě od zdroje pohody odpojuje. Ve skutečnosti jsi připojena přirozeně. Nemusíš o to nijak usilovat. Důležité je dávat pozor na své pocity, abys poznala, kdy jsi odpojena. To způsobují nepříjemné pocity.
*Až dokážeš udržovat svůj ventil otevřený, ať se děje, co se děje, budeš zažívat obrovské štěstí. Až budeš schopná přijmout skutečnost, že spousta lidí se chová jinak, že si vybírají něco jiného, věří něčemu jinému a chtějí něco jiného, až pochopíš, že to všechno přispívá k ještě dokonalejšímu celku a nijak tě to neohrožuje (protože jediné, co má na tebe vliv, je stav tvého ventilu), pak budeš žít svobodně a šťastně.

22.07.2019 5 z 5

Pohádkopsaní pro klidné spaní Pohádkopsaní pro klidné spaní Lenka Medvecová Tinková

Krásná knížka s radami, jak na dětské pohádky. Podobné jsem dětem vyprávěla když byly malé před několika léty a těším se, až je budu tvořit i těm menším, až povyrostou :) Moc se mi líbila pohádka o mašince s vagónky plných zážitků, o dvou dušičkách, co se opět potkaly a básnička Uspáváček a také nápad s kouzelným pavoučkem, který pojídá zlé sny. :)

21.07.2019 5 z 5