Abikk Abikk komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

S paní Agathou nelze sáhnout vedle. Výborná detektivka.

02.07.2021 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Tak už po osmé s Kate a opět výborné. Prostě se mi ty příběhy s Amiši hodně líbí a doufám, že mě neomrzí :o)

14.06.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Hodně povedený thriller. Napínavě od začátku do konce.

07.07.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Netřeba žádného komentáře ... opět skvělý příběh.

01.07.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Přečteny po sobě tři díly a asi dám ihned čtvrtý. Čeká mě jich ještě šest .... Trochu mě vždy pobaví nesmrtelnost Davida a neschopnost policie, ale asi by to nebyly potom tak dobré detektivky :o)

23.06.2020 4 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Tim Weaver

I 13. díl mne bavil a jeho poslech jsem si užila. Už aby byl další díl :o)

27.06.2024 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Před lety jsem zkoušela Poslední rituál od Yrsy a nedočetla jsem. Díky audioknize jsem tuto doposlouchala, ale opět mě nebavila. Tak nějak mi bylo všechno šumák a nikdo mi nepřišel sympatický. Rozvleklé a nezáživné. Byl to poslední pokus s touto spisovatelkou.

23.05.2024

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Tak i druhý díl jsem si užila. Trochu méně humorná, smutnější, ale zase ze života. Každého z nás toto jednou potká. Doufám, že budou namluveny i další autorčiny knihy :o)

09.04.2024 4 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Začínám zjišťovat, že tato série nebude pro mne to pravé ořechové. Dost se mi kniha táhla a nebavila mne.

23.02.2024

Dvě sestry Dvě sestry Åsne Seierstad

(SPOILER) Åsne Seierstad je sázka na jistotu, že dostanete kvalitní čtení. V mém případě poslech. Trochu mne překvapilo, že rodiče nebyli informováni ze školy, kde jejich proměnu zaregistrovali učitelé. Vlastně i doma dávaly najevo postupující radikalizaci. Trochu zklamaná jsem byla z konce, kde se vlastně nedozvíme, zda přežily, mají se stále dobře jak informovaly rodinu apod. Chudák otec, který ztratil léta života bojem za jejich návrat. Ale kdo chce kam, pomožme mu tam ... Holky zachránit nechtěly. Za mě výborně zpracovaná kniha.

13.02.2024 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Věděla jsem, že to nebude lehké čtení a nebylo. Jediné, co mi vadilo, bylo již zmíněné opakovaní textu. Respekt a čest její památce.

05.02.2024 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Ajaj, nevím jak to všechno zvládnu přečíst. Další pro mne velmi slibná série. Opět posloucháno jako audiokniha a zatím nejlépe namluvená. To byl takový zážitek, že jsem měla i husí kůži při hlasu vražedkyně. Výborný námět. Nepředvídatelný děj. Jako audio mám celou sérii a moc se opět těším na paní Juřičkovou :o)

21.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejsem čtenář historických románu, ale párkrát se stalo, že na doporučení (naléhání) si nejaký přečíst, většinou se mi moc líbil. Do tohoto příběhu jsem se pustila se stejným očekáváním a raději si zvolila audioknihu. Do skoro tři čtvrtě knihy jsem byla opravdu nadšená, ale pak se to rázem změnilo a vyprávění se mi začalo táhnout jak týden před výplatou. Poslouchala jsem audioknihu o 16 hodinách a po zjištění, že díl druhý má o deset hodin více, jsem se rozhodla, že si ho rozhodně neposlechnu. Nicméně své čtenáře si kniha našla a jsem za to ráda. Za mne jsou to pouhé 3* :o)

20.01.2023 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Poslouchala jsem jako audioknihu. Líbila se mi doprovodná hudba, která dodala napětí. První díl s inspektorkou Lottie díky krátkým kapitolám utíkal. Napětí bylo taky hodně, ale na pět hvězd to tentokrát není. Nemám ráda, když je v knize moc postav a jisté věci jsou celkem předvídatelné (ale nebudu spoilerovat). Za přečtení rozhodně stojí :o)

05.01.2023 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Celkem slibný začátek krimi série z Aljašky. Sice jednohubka na dva dny, ale osobně strašně ráda poznávám prostředí různých etnik, ať už jsou to indiáni, Amiši, Eskymáci, Aleuti atd. Děj byl napínavý ale zároveň nijak drsný, což zastoupilo prostředí v němž se odehrává. Vypadá to na další oblíbenou sérii s hlavní hrdinkou Kate :o)

13.10.2021 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Příběh je to silný, zajímavý a na jednu stranu i děsivý, že se to opravdu dělo. Mne ale až tak nebavil. Vyprávění mi přišlo zdlouhavé a nechytlo mne to. Nejlepší na knize je začátek a konec. Na knihu jsem se těšila, ale jsem zklamaná a souhlasím s dvou a tří hvězdičkovými komentáři.

15.10.2024 3 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Začátek nové série s Luciou Guerrero hodnotím jako průměrnou detektivku. Nejsem úplně nadšená, ale ani zklamaná. Příbeh je napínavý, ale vyšetřování a zvraty mi nesedly. Přišlo mi to zdlouhavé a vůbec ne mrazivé.

10.10.2024 3 z 5

Kde číhá vlk Kde číhá vlk Ajelet Gundar-Gošen

Dlouho jsem v ruce neměla tak skvělý román. Vždy jsem četla o izraelcích žijících v Izraeli a toto je má první kniha o životě izraelců v diaspoře v reálném čase. Smrt, násilí, antisemitismus, trochu špionáže, mateřskou lásku, zradu, životní pochybení a mnoho dalšího najdete v tomto příběhu a já ho mohu vřele doporučit a potvrdit, že opravdu tu všude číhá vlk :o)

18.09.2024 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Kniha se mi líbila, ač si myslím, že autorka mohla z prostředí sanatoria vytěžit víc. Hlavní hrdinka a spousta dalších si mne moc nezískali, ale námět byl zajímavý a nutně jsem potřebovala vědět jak to vlasně bylo.

12.09.2024 3 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Zase jsem sáhla vedle. Anotace mne nalákala, ale žádné WOW nenastalo. Chybělo napětí a o postavách se raději ani vyjadřovat nebudu. Nezáživné a ano, jako thriller bych to taky neoznačila.

06.07.2024 1 z 5