DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Noc po Vánocích Noc po Vánocích Sabrina Jeffries

Jednou jsem si tyhle romance alá kníže vs. poddaná zkusila a tušení mě nezklamalo.
Ač čtivé, tak přece jen hodně jednoduché, ale pro romantičky to je nádhera, takže jim to doporučuju.

26.07.2018

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

I by to šlo, ale dost se to točí dokolečka v bezvýznamnostech.

13.07.2018 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Žas jsem nad vzhledem ptáka, jenž tak bez okolků kráká ...
ač temný náměty miluju, tohle mi nesedlo-max. v Simpsonovské verzi
Naivní i na dobu, kdy to psal.

25.06.2018 1 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Homosexualita je dnes něco jako veganství: otravně cpané všemi vyznavači všude a všem a běda jak jejich názory a postoje nesdílíte.
V podstatě nechápu povídky na toto téma, hlavně ale nechápu ty jakože cool výrazy a větičky jako trapoŇ, ofiko, "já knížky nečtu, copak jsem lesba? ", visoň, "stiknete čudlík na zádech co vypadá jako obrovskej jebák" apod.
Patrně snaha o dnešní moderní free konverzaci, no v mých očích spíš trapná zbytečnost.
Ale jako jo, pro mladý asi z dnešního pohledu dobrý.

14.06.2018 odpad!

Nosatá Natálie Nosatá Natálie Jana Frey

Také nostalgie tak před 18-ti lety.
Laskavé, učící děti, že i rozdíly by neměly vadit, jenže popravdě všichni víme, že hlavně víc než kdykoliv předtím každá odchylka vadí.
V dnešní době bude děckám připadat asi směšná, ale ve mně zůstává dodnes.

29.05.2018 5 z 5

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

Ve finále to nebylo o čarodějnici, ale věcičce schované v proutěném košíčku v jezírku, kde to cosi požíraly vodní želvičky.
Spíše se to mělo jmenovat TAJEMSTVÍ PROUTĚNÉHO KOŠÍKU.
Lásková linie nepřekážela.
Osud soudce to poněkud přitížil, to nebylo potřeba.
Atmo vykreslená skvěle, klidně ale stačilo ubrat stránek, vyšetřování nevedlo nikam a také závěrečné drama mohlo být kratší a popravdě-celý záměr toho děje mi nesedl.
Jinak very good.

29.05.2018 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Mně se to nelíbilo, neboť jak je zde již vypsáno-moc keců okolo, moc rádoby filozofie, život v intru mě nebral, a hlavně mě naštval konec- tak oni proti něčemu bojují, on patří mezi tyhle vyhledávací a trestací jednotky, je nelítostný, a on právě TO začne od půlky knihy bránit a je pro to, i když to není jeho, ochoten zahynout ?? Tak to ne jako.

Trochu hnidopišsky a SPOILERově:
Nelíbila se mi jeho představa budoucnosti-ta se patrně neskládá pouze ze světadílů plných věží s 800 patry, otázkou také je, jakou šanci by měly favely a slumy, o kterých by nikdo z "vládnoucích" dohližitelů nevěděl, a hlavně mi přišlo divný, že by miliony let dopředu pořád fungovaly oddělené světadíly a znaly se místa jako dnešní státy a města. (kupříkladu "jedu špatně, tohle je vlak do Osvětimi" ).
Když jsou všude kilometrové věže a jezdíš všude vlakem nebo výtahy, jak to, že tam pořád stojí reálie jako Vítězný oblouk nebo Di Trevi , a hlavně poslední mnou nepochopená věc: když mají věc na regulaci dalšího plození, jak to, že jsou tedy těch lidí biliony? Jak vznikly, když se děcka i matky se trestají, zahynou a plodit se prostě NESMÍ?!!
(konec)
Tohle prostě ne.

17.05.2018 1 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Ztratila jsem důvěry u hlášky JE VELMI TĚŽKÉ PŘIJÍT O MÍSTO, KDYŽ SVOU PRÁCI DĚLÁTE DOBŘE.
No, v kostce: panička okopčila patrně tu Japonku a její "chytré" rady přesunula na myšleníčko. Iritovalo mne slovo hrotit v každé větě, myslím že označení ŘEŠIT by bylo lepší.
Také se zde vyskytují vulgarity, např. tak na to k*rva serte, nebuďte kreténi apod.
Ty její návody jsou takové...degradační, navádí lidi, aby kašlali na své blízké a dělali si jen to, co se chce jim, což uvádí na poněkud hloupých příkladech. Prostě ne, není to moc dobrej návod, ale pokud jste za kreténa a už jím být nechcete, tak do toho jděte !!!

01.05.2018 odpad!

Dokonale krásná Dokonale krásná Lisa Clark

Toto mám doma. Obdrženo jako žertovný kousek k 18-tinám s důvodem, abych se konečně naučila unést svou krásu.
Nebylo mi to ovšem nic platné, protože nemám růžové brýle.
Kniha je pro malá děvčata, protože je plna neustálých cukrátek a slaďoučkých pusinek, což trošku možná z holek vychovává infantilní růžový blbky, ale snad jim to v něčem pomůže.
Snaží se jim říct, že titulky časopisů lžou a že hladovění škodí, což je záslužné.

30.04.2018 5 z 5

Žena je láska Žena je láska Miluška Matoušová (p)

Dle svých slov vydělává miliony jen prodejem knih tahle speciální pedagožka..ovšem už jen stažení těch 5 pilířů mě přesvědčilo, že si protiřečí, mele totéž dokola a hlavně mele nesmysly.

Nicméně jako vždy se na to chytí dost zoufalých slepic takže já věřím, že jde o výnosné byznys. Ale záchrana vztahu fakt neznamená nechat vše na chlapovi, a to i plození děcek. Je to názor jak někde ze 16.stol.
Čili děs hodný zakopání sta sáhů pod zem

12.05.2024 odpad!

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

Propána téměř 100 stran jen o životě s děckama, porod, krmení, o tom že s ním nechce spát protože se bojí že do toho zas vlítne?? Tak ať se chrání twl...
Čekala jsem dojemnou knihu životních peripetií, ne životní fňukny a popis mateřské...

17.01.2024 1 z 5

Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Tereza Maroušková

Nemám slova pro někoho kdo se na fotce na insta diví, že dětský blitky smrdí.
Celá kniha, stejně jako její osobnost, je neskutečně tupá a ne, není to vtipný.

12.10.2023 odpad!

Pařížská dieta - Jak dosáhnout správné váhy a udržet si ji Pařížská dieta - Jak dosáhnout správné váhy a udržet si ji Jean-Michel Cohen

Jo takže první režim je 10 dní zelný polívky kterou tenhle typ údajně vymyslel, zelenina v páře, cottage atd. Čili nic co byste si udrželi, dobrý leda tak do plavek a pro ty, co mají 2cm navíc.

Bílej jogurt, syrová zelenina, milimetr masa , večer totéž, a to celý měsíc. Čili bude vám na blití ze vší tý zeleniny ale dlouhodobě to neřeší nic hlubšího.

Třetí režim opět jen na měsíc, ale můžete milimetr brambor.

Čili nic nového, co tu ještě nebylo, nic na co by člověk nepřišel sám. Hlavně že francouzi se cpou pečivem a sacharidy dennodenně. Takže k ničemu, jen tahání prachů z bachyň

08.09.2023 odpad!

Do ráje Do ráje Hanya Yanagihara

Nuda
Už zas proboha ona nemá jinej námět???

03.09.2023 odpad!

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Blondýna sice jsem ale přijde mi že do těch knih prosakuje svou tužbu aby měl každej okolo tak pos.anej život jako ona.
Proto jsou hrdinky blbý a proto se od tupých chlapů ne a ne odloupnout, přesně jako ona sama.
Její "tvorba" mě fakt nebere.

13.08.2023 odpad!

Basic cooking Basic cooking Sabine Sälzer

Základy, plno hloupostí a strašně otravný fotky.

Jak můžou napsat, že se po těstovinách NETLOUSTNE???

Prej "spižírna?? Neznám..." Twl :)))

12.07.2023 1 z 5

Elegance Elegance Megan Hess

Kniha je krásná obálkou, ale povídání uvnitř mě nebere a kresby taky ne.
Nákresy oděvů nejsou detailní, víc práce si dala s obličejem a řasami než kostýmem, perlami, opasky a botami. Na to že je módní ilustrátorka to dost fláká, vše pouze naznačeno.

01.07.2023 1 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Co na to říct no... stokrát opakované téma a tím pádem nuda
Že je ona pipka...jestli ono to nebude spíš knihou ale tím, že mnohé dámy udivuje, že chování dvacetiletý je naivní a dětský...
Každopádně jsem čekala že starším chlapem bude 50, ne 35letej ...čili trapný, tohle jsou mladý lidi, dnes téměř děcka propána...

28.05.2023 odpad!

Jak získat báječné tělo Jak získat báječné tělo Anita Naik

Vyvrací lety osvědčené metody, zároveň doporučuje nesmysly- jíst víc sacharidů atd., opakovaně se v jednom tématu těsně po sobě vyvrací:
jezte tuny ovoce/nejezte příliš ovoce, hýbejte se co nejvíc / nepodléhejte hysterii z pohybu, dělejte si zábaly proti celulitidě/ celulitida se neléčí zábaly atd.
Taky opakuje pořád dokola totéž i sérii cvičení.
No děs.

10.05.2023 odpad!

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Knihy o tom, kde šestnáctky přemýšlejí o tom, KÝM CHTĚJÍ BÝT...???

Co je to vůbec za téma?? My v tom věku lítali venku a přemýšleli leda, jestli tomu klukovi (pusu) dáme nebo ne...holt Cara je jiná generace už no.

Takže ne no.

05.02.2023 1 z 5