dontbullshitme Online dontbullshitme komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bylo osvěžující číst knihu s vypočítavou a zrádnou postavou, ale jak já ho nesnáším.. jo, to je asi dobře, asi se jí to povedlo. Děj mě sice místy nebavil, ale našly se i chvíle, kdy jsem nemohla přestat číst a byla zvědavá, co se stane, takže pro mě 50:50. :)

10.11.2020 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Není to úplně můj šálek kávy, ale říkala jsem si, že není na škodu si to přečíst a nakonec se mi to i docela líbilo, ale zase ne tak, že bych se k tomu chtěla vracet, má to ovšem své kouzlo, to ano. :)

29.12.2019 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Když už jsem s tou sérií začala, tak to taky dočtu, ale není to žádná sláva. U prvního dílu jsem ještě přivřela očko, ale tady už to nejde, všichni jsou tam padlí na hlavu. Mer neví, koho miluje a nemiluje, pořád je zmatená, nejistá sama sebou a bla bla, stále to samé dokola. Princ tam je jen proto, aby se jí ptal, jestli ho chce, nechce, anebo aby jí vysvětlil, proč se chová jako idiot. Je to směšné až k pláči.

28.05.2019 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Je to oddychovka, to rozhodně, čte se sama, docela to plyne, princ je okouzlující, ostatní už ani tak ne. Nečekejte, že nebudete protáčet oči, já to dělala. Jsou tam chvíle, kdy to ani jinak nejde, ale najdou se i takové, při kterých se tetelíte jak ušáci, pokud v sobě máte jen kousek romantické duše, což já určitě mám. :)

26.05.2019 3 z 5

To se nepovedlo, dělám, že tahle kniha neexistuje. Tedy, spíš se k tomu vrátím po tomto komentáři.

20.02.2019 1 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Četla jsem to sice hrozně dlouho, ale líbilo se. Nemám ve zvyku číst tenhle druh knih, ale tohle je tak hezky napsané, dobrodružné, že mě to prostě baví. Jasně, občas se našly místa, kdy jsem cringovala, myslím, že hlavně na začátku, ale dá se to přežít.

11.12.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

(SPOILER) UPDATE: pustila jsem se do re-readingu a to byla sakra chyba. Poprvé jsem četla Stmívání asi v 18 a milovala jsem to, teď ovšem nechápu proč. Možná za to mohly filmy - první dva prostě miluju, ať si říká, kdo chce, co chce. To už bohužel nemůžu říct o knize, ach bože, jak já cringeovala! Edward je často popisován jako mrtvola (tvrdý, bledý a studený), což je i u upíra dost hnusné. Proč Bellu chtěli všichni kluci na škole? Byla hezká? Okay, ale každý chlap, který se tam objevil (kromě těch starých), po ní hrozně toužil. To bylo dost divné. Pak co to Edwardovo stalkování, jak to, že ji to vůbec nevyděsilo? "Tajně se ti vkrádám do pokoje a pozoruju tě, když spíš." ... "Wow, snad jsem ze spaní neříkala nic trapného." Ano, toho bych se i já bála nejvíc. No prostě jsem si zkazila vzpomínky. Hvězdy ovšem neuberu, protože.. jsem nostalgická duše.

18.01.2022 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Pohádka, která zároveň není pohádkou. Byl to zvláštní zážitek, ale líbilo se mi to, bylo to zase něco trochu jiného. :))

04.10.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Je to opravdu povedená série, silný příběh, ale z nějakého důvodu je pro mě poslední díl nejslabší, těšila jsem se, až to konečně dočtu, což je škoda, první díl jsem si vážně užívala. :)

12.04.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Čtení se mi opět moc líbilo, jen dávám o hvězdičku méně za Katniss, která mi občas lezla na nervy, což asi není nejlepší důvod k nižšímu hodnocení, ale vážně mi to vadilo.

01.04.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Je to moje první hororovka, tak si nejsem jistá, jestli je ten konec normální, ale.. je trochu přemrštěný, ne? Četlo se to jinak dobře, ale nemůžu říct, že bych se bála, to ovšem nemusí být vinou knihy, vždy na mě v tomhle víc zapůsobí filmy, anebo dokumenty.

11.09.2020 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Hunger Games jsem nečetla (je to v plánu), a tak jsem naštěstí tyto dvě díla nemohla srovnávat a čtení si užila, mně se to líbilo, jasně, nic není dokonalé, v každé knize vidím, že by se jisté okamžiky daly udělat jinak, ale tady nejde o mou fantazii, že? Jde o fantazii daného spisovatele a já se po ní jen vezla a nebyla to špatná jízda. :)

07.04.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bylo fajn si zase číst o čarodějích, čarodějkách a mudlech, mně se to líbilo, dokonce i Brumbálovy komentáře, dozvěděla jsem se tu nová jména, což ten smyšlený svět zase hezky rozšířilo.

19.03.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Byl to zajímavý pohled na psychickou poruchu a ráda jsem se vrátila do Greenova světa, vždy to vykreslí tak, že chcete být přesně na té škole a mít takové přátele, ale chvílemi jsem moc nerozuměla myšlenkovým pochodům hlavní postavy. Nevím, jestli to bylo mou nepozorností, tím, že netrpím neodbytnými myšlenkami jako Aza, anebo mi to znělo už moc přechytrale (příkladem je dohadování s psycholožkou, kdy se Aza snažila za každou cenu prosadit svůj pohled na věc). Něco mě na tom prostě iritovalo, ale nemůžu říct, že by to byla úplná ztráta času. :)

26.11.2019 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Přijde mi vtipné, že v popisu žen nikdy nezapomene na jejich prsa, anebo zadky. Chápu, jde o velmi důležité části těla. :D Začátek mě pěkně zmátl, ale pak už to s Geraltem šlo, nenudila jsem se. Nechybí tam ani humor, o to je to lepší. :)

18.06.2019 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Můj nejméně oblíbený díl. Přelétavá Bella mě jednoduše nenadchla.

20.02.2019 3 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Skvělá kniha, na své poměry jsem to přečetla vážně rychle (jsem pomalá, takže to mluví za vše). Není to samozřejmě tak akční a nehraje to tolik na city jako seriál, ale i tak se mi to líbilo, byla to zajímavá jízda. Najdou se tam ovšem i části, které mě pobouřily, ale za to mohl spíš spisovatel, než hoši z rychlé roty. :)

20.02.2019 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Chtěla jsem dát čtyři hvězdy, nevím proč, asi že se mi to zdálo lepší než skleněný trůn, jenže.. pak to začalo být zbytečně vulgární, jak už tady zmiňují jiní - jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si to myslí, bála jsem se, jestli nejsem moc upjatá. :D A pak ten konec, ten to zabil. Přetahování, kdo z nich umře, aby nakonec neumřel ani jeden, Bryce snad tisíckrát dokázala nemožné. To sledování celého děje přes kamery, wtf? No, prostě jsem si pak už obíjela hlavu o gauč a to asi něco znamená.

02.11.2023 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Bavilo mě to víc, než jsem čekala. Milé překvapení. Dokonce jsem se několikrát zasmála. Jen mi chvílemi přišlo, že pro Austen existují pouze dva typy lidí - hrozně nudní a uzavření, anebo vášniví a společenští. Ale i to bych řekla nakonec docela zpestřila.

12.06.2023 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Nevím, jestli bych knihu doporučila jako "musíte si hned přečíst", není to asi pro každého, není to pro ty, co mají rádi, když je kniha protkaná akcí, ale je to milý příběh, který mě nutil číst dál a dál, byla jsem zvědavá, co se stane, a tak si myslím, že za přečtení určitě stojí, pokud máte chuť na něco pomalejšího. :)

16.04.2023 4 z 5