DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl je mnohem slabší oproti prvnímu. Děj se dlouho táhne a umírání i zranění jsou jako přehazka. Chce to vydržet protože druha pulka nabere spád a rozhýbe dějem. Snad další díl bude větší posun a napětí.
"Kdo by to řekl"

09.01.2022 3 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Pro mě byla kniha zjištěním, že tento druh historických románů není nic pro mě. Zaujala mě volba doby, ve které si autorka vybrala psát. Politikaření, intriky, dohodnuté svazky, vláda velkých panovníků a trocha té romantiky. Na knize mi nasedlo to, že v druhé části začaly ty romantické linky převládat a ději to ubralo na zajímavosti nicméně autorka píše čtivě a jsem si jistá že její knihy mají a budou mít své čtenáře :)

09.01.2022 3 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Nedočteno. Musím tedy do nebes vychválit slovní obrazy a celkovou autorovou představivost ale dej ani postavy mi nesedli.

23.12.2021 2 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Romantická krása a oddechovka. Velké plus má kniha za originalitu já se zacetla a snila v lese spolu s hrdiny. I přes to že dej byl predvidatelny tedy téměř ale krásně plynul jsem se chytla a přečetla za den. Melo to své kouzlo a určitě se ke knize ráda vrátím :)

05.12.2021 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

O Kirke byla v řeckých bajich jen lehká zmínka a jsem ráda že jsem si touto knihou trochu osvěžila znalosti. Musím říct, že začátek mě hodně bavil a jazyk jakým je kniha napsaná je zkrátka čtivý a lichotivý i pro oko. Musím ale bohužel konstatovat že co další kapitola tím míň mě to bavilo a ke konci už to byl prostě román a hlavní čtivá niť se jaksi přetrhla. Kirke mi sedla jako holčička která se stane ženou je ze začátku naivní ale později skutečně mocná carodejka.
Rozhodně kniha stála za jedno přečtení obzvlášť pokud máte rádi řecké baje a pověsti, tohle je skvělý příspěvek:)

01.12.2021 3 z 5

Bez domova: Příběhy dívek, které dokázaly změnit svůj osud Bez domova: Příběhy dívek, které dokázaly změnit svůj osud Malála Júsufzai

"Nechci aby musela ještě někdy nějaká dívka zažít to, co já. Ne všechny dokážou bojovat tak usilovně jako já"

"Nemám sice otce ale mám svou víru. Děkuji ti, Bože"

Četla jsem knihu " Já jsem Malála" která byla příběhem samotné autorky a stejně jako zde při každém příběhu či stránce jsem vrtěla hlavou v neuvěření toho, že něco takového se opravdu děje (ne že by to člověk neznal z medii) ale přeci jen popis na vlastní kůži zanechá úplně jinou stopu než strohé a násilné záběry v televizi.
Za mě velký obdiv a kuráž všem ženám a jejich síle nejen z této knihy! Vážme si možností a předevsim bezpečí, které máme. :)

23.11.2021 5 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Tohle bylo takové jiné,zvláštní a přesto originální. Mě upřímně zaujal celkový nápad a jednoduchost děje protkaná jedem a fantazií. Neřekla bych že to byl průměr jen se kniha těžko hodnotí jelikož obal me zaujal více než vnitřek a na druhé straně něco na tom vnitřku bylo :)

23.11.2021 3 z 5

Strážce stromů a jiné povídky Strážce stromů a jiné povídky Martin Rosocha

První povídka mě krásně nadchla, ty další už mi přišly bez nějakého většího významu či moudra.

21.11.2021 1 z 5

Limea Limea Lin Rina

Lin Rina je jedna z mála u které mi nevadí ta přeslazená romantická linka. Autorku jsem měla tu čest potkat osobně a ona sama řekla, že hlavní postavu (charakter) napsala podle svého manžela takže se není čemu divit :D na této knize se mi líbil čtivý styl a několik vtipných hlášek a jinak mi to připadalo jako Wonder woman nebo Pocahontas . Střetávají se tu myšlenky na postavení mužů a žen. Byl to takový dortík ke kafi zkrátka taková milá, jednoduchá oddechovka :)

14.11.2021 3 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Pohodové počtení a myslím že skvělý první díl na rozjezd. Dej i postavy mě bavili, několik zajímavostí k jedům. . Nic co by zklamalo ale prozatím ani nenadchlo tím stylem jako wow. Jsem v očekávání, jak bude série pokračovat

10.11.2021 3 z 5

Krize v životě, život v krizi Krize v životě, život v krizi Radkin Honzák

Kniha důležitě vystihuje jednu myšlenku a to "krize se týká nás všech, tak se netvařte že ne" a někdy krizi prozijeme aniž bychom si uvedomili ze to vůbec byla krize. Několik důležitých termínů týkajících se krize a také upřesnění co to vlastně ta krize je. Velice užitečná publikace pana R.Honzáka

07.11.2021 4 z 5

Ach ta čeština, krásný ale složitý jazyk. Jsem ráda za tuto vtipnou a poučnou knížku až se někdy člověk zastydi, když při čtení zjistí že některé chyby dělá také a často. Skvěléa upřímně myslím, že českým perličkám se jen tak něco nevyrovná

04.11.2021 4 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Tato autorka píše velice jedinečným stylem, který vám buďto sedne nebo vůbec. Ta představivost a propojování věcí a slov. Umí je báječně popsat. Mě tato kniha nesedla jako předešlé možná proto že mě dej až tak neokouzlil ani nenadchnul ale rozhodně má kniha co do sebe

29.10.2021 2 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Od autorky co žije někde v lesích bych upřímně ani nic jiného nečekala. Krásná slovní zásoba, originální pojetí poněkud známých bytostí a ta fantazie no prostě krása. Tohle je přesně ten druh knihy, který si užívám spíš než pro děj a postavy tak prostředí. Za mě děj nebyl ani napínavý a ačkoliv v některých místech překvapil nebylo to nic převratného což by ovšem nevadilo nebýt hlavnich postav jejichž chování naprosto neodpovidalo pridelenemu věku. Bylo to jako číst dětskou dobrodružnou knížku a ne YA fantasy.
Rozhodně dám ale šanci dalším dílům:)

29.10.2021 3 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Nebylo to špatné a z některých případů až mrazilo. Ale čekala jsem víc. Seriál je lepší

27.10.2021 3 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Bolest, pochopení,vysvobození, síla i krásné myšlenky a úhly pohledu. Rupi opět nezklamala a tahle upřímná kniha se mi vtiskla do paměti

18.10.2021 4 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Tohle bylo něco zcela neobvykleho a originálního. Ano kniha nebyla napráskaná napínavym dějem a četla se tak, jako když pozorujeme padající vločky ale to vůbec nevadilo. Autorčina fantazie to krásně dokreslovala a já se těším na další díly :)

12.10.2021 3 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Kniha má hodně co do sebe. Místy připomíná černé zrcadlo ale přeci jen je svá. Technologicke vymoženosti, kde lidé ani neukončí vztah normálním způsobem. "Buďte víc, buďte lepší, buďte nejlepší. I to by se dalo považovat za cpané heslo dnešního světa ovšem zde jsou k tomu přímo určené technologie. Místy se kniha táhla ale sama o sobě byla velice přínosná a zajímavá. Několik témat které nejsou tak úplně mimo naší realitu a čtivě podaný nový moderní svět.

23.09.2021 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Kotleta je šílenec i v dobrém i špatném slova smyslu. Říkám si kvůli čemu tyto knihy čtou? Sexu? Násilí? Hláškám? Kdo tohoto autora zná tak už dobře ví co čekat. Několikrát jsem se pobavila ale dej o ničem avšak autor dává světu přesně to co televizní zprávy a internet akorát bez cenzury. V této knize si každý může preskakat na to, co chce a nejspíš si všichni najdou své i do určitě miry by se dalo říct že je to čtivé. Zároveň oceňuji nápady a technologicke vymoženosti v knize ale tento "druh" sci-fi není mým šálkem kafe

23.09.2021 1 z 5

Ostrov žije Ostrov žije Veronika Opatřilová

Tak tohle byla hodně zvláštní kniha a hluboká jako moře. Originální, působivé a místy trochu matoucí. Chtělo se to opravdu začíst aby člověk pochopil děj akorát mi jaksi unikla pointa děje a co tedy vlastně měla kniha říct jelikož z vetsiny to byl popis a soubor několika úvah, které byly velice zajímavé a krásně napsané nicméně do příběhu mi tak úplně nezapadaly. Jsem ráda, že kniha vyšla a za jedno přečtení určitě stála

07.09.2021 4 z 5