DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

V knize se protnulo několik zajímavých názorů a témat k zamyšlení. Autor krásně popisuje vývoj světa a společnosti a I osobností, které měli velký vliv na dění tohoto světa. Nejvíce mě zaujaly části týkajícich se ekologie a způsoby, jakým tuto planetu "spotřebováváme" ale jinak to byl moc všeho možného a jsem si jistá že v knize může každý nalézt své

25.02.2022 4 z 5

Tajemství zjev(e)né srdci - 1. část Tajemství zjev(e)né srdci - 1. část Jiří Klaban

Na začátek to nebylo špatné. Kniha je hezky napsána skoro jako pohádka. Občas jsem se ztrácela v postavách a že jich bylo. Také děj...tolik rozvrstvených cest ke konci ale vlastně jen konci první části. V knize je také několik originálních nápadů ale i těch co by se dali ještě povýšit.
Celkově knihu hodnotím jako milou oddechovku

23.02.2022 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Ze začátku mě knížka napnula do očekávání. Trošku mi Rin připomněla Mulan. Za mě skvělá postava. Žádná přehnaná rváčka ale vytrvalá a odvážna bojovnice. Do půlky se dej hybe tak jako jedním směrem a pak přijde ta nečekaná otočka a vy prostě musíte číst až do konce. Je to kruté, plné násilí ale taková už je válka. Autorce také dávám plusove body za čtivost ale také za přetvoření historických událostí na fantasy. Někdy je z takových knih zvláštní slátanina ale to pro tuto knihu neplatí. Autorka zachovala udalostem tvář jen ji trochu dokresluje pro lepší představu čtenářům.
"Je snadné být statečný. Poznat, kdy nebojovat je těžší. To už jsem se naučil"

19.02.2022 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Tak a máme tu další verzi fantasy o Karkulce a vlkodlacích. Kniha má krásnou obálku a i styl písma. Co se týče příběhu byla to oddechovka a osobně mě mrzí že autorcka v knize něco naťukla ale už tomu nedala větší prostor a děj taková jednolinka.

17.02.2022 2 z 5

Přivítejte nevítané Přivítejte nevítané Pema Chödrön

Jako kotě hrající si s tím klubíčkem. Je to milé, laskavé.
Kniha se věnuje několika tématům ve kterých se ocitáme a v kterých bychom se měli zamyslet nad svým jednáním chováním a následně prožíváním. Neřekla bych že kniha pomáhá nalézt dobro spíš se snaží ukázat chvilky kdy úplně nemusíme jednat skrz zlo.

17.02.2022 3 z 5

Nekonečný zázrak Nekonečný zázrak Irene Vallejo

V podstatě jde o putování knih lidskou historií. Je to velice hezky zpracováno a je zajímavé jak kniha, kterou držíme v ruce získala svůj tvar a čím by byla kdysi.

07.02.2022 3 z 5

Život samá pohroma Život samá pohroma Jon Kabat-Zinn

Asi jsem čekala něco jiného
Jde o skvělou publikaci nabízející širší a odborný pohled na zklidnění, meditaci, dech a práci s tělem. Velmi zajímavé myšlenky jen se v některých kapitolách opakovaly a měla jsem pocit že vlastně čtu o tom samém jen z jiného úhlu.

04.02.2022 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Kniha mi byla představená jako fantasy z vězeňského prostředí což mě zaujalo. Musím říct, že po dlouhé době průměrných knih, kdy už jsem nečekala nic nového mě tohle opravdu chytlo.
Prostředí věznice, které bylo skvělé popsané, zmapované ilustracemi na začátku a také mrazivé. Postavy mi skvěle sedli především Kiva, která byla statečná, moudrá, vytrvalá a inspirací svým přeživším charakterem. Líbilo se mi jak byla nesobecká a také upřímná. Co se týče Jarena ten byl laskavým bláznem ale skvěle mi do knihy pasoval. Co se vedlejších postav týče neprislo mi že by jich bylo moc zkrátka tak akorát a každý měl svou roli a důvod proč tam je a Tipp ten byl statečnost sama.
Co se celkového děje týče občas se to trošku táhlo ale vlastně nic nebylo navíc protože dej byl jeden velkej propletenec událostí a vlastně během dalších kapitol se odkrývají informace o postavách, tajemství a vše do sebe po částech krasne zapadá.
V knize se také protne několik témat jako sebepoškozování, závislosti, domácí násilí,
reálně užívané psychické i fyzické tresty a experimenty používané v minulosti nebo za války pri mučeni vězňů a pár věcí z léčitelství. V některých chvílích až běhal mráz po zádech a v jiných se vyšplhávalo napětí až na vrchol. Samotný konec byl překvapením a já se těším co bude dál :)

"Mám spoustu snů. I spoustu nočních můr. Jenom čas ukáže, kterou cestou se můj život vydá"

"Nikdy se neomlouvej, že někoho miluješ. I když to bolí. Hlavně když to bolí"

29.01.2022 4 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

No tak konečně přišel Laskavý jed na řadu a za mě název hodně odpovídá obsahu. Asi jsem až příliš rozmlsaná ostatními fantasy a souhlasím s KristieSpacil.
Mě tam chybělo poutavé vykreslení světa, originalita a nějaká větší pointa. Jinak styl psaní skvělý a čtivý. Rozhodně jednou z myšlenek knihy je nesuďte hned podle prvního dojmu. Ale zdálo se mi že se to celé točilo kolem ničeho na druhou stranu postavy nebyly vůbec špatné. Především Zahru, která věřila a bojovala za to čemu věří, žádná naivka ale realistka, která brala co osud dal a nějak se s tím porvala. Hodnotím jako průměr, který ovšem za jedno přečtení stal :)

26.01.2022 3 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Za mě kniha velmi aktuální a je v ní plno porozumění pro LGBTQ komunitu. Nejsem si jistá oslovením tak to napíšu takto: Autor/ka do toho dali hodně sebe a že ze svého životního příběhu udělali fantasy nebylo vůbec špatné k tomu ještě špetka humoru a co se stane když vyvoláte někoho koho fakt nechcete, kdo je otravnej ale zároveň vás přitahuje. Příběhem se protne několik témat i věcí do života a ačkoliv děj je předvídatelný je to něco nového. V příbehu i poděkování je znát jak si autor/Ka váží všeho dobra, které se "jim" dostane a které není na pořadu každého dne.

25.01.2022 4 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Po téhle knize jsem sáhla náhodou v domnění že je to fantasy, kde byla zařazena. Že se jedná o dobrodružnou jsem zjistila až po začtení. Bylo to vlastně Fable a její trable. Styl psaní byl sice čtivý ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Dej byl předvídatelný. Je to oddechovka, s krásně popsaným prostředím a špetkou humorných hlášek ale nic víc.

23.01.2022 3 z 5

Smrtící Luna Smrtící Luna Nora K. Jemisin

Tohle bylo něco nového a neotřelého. Bohužel nesedla mi dějová linka ani postavy. On samotný dej není nějak složitý ale není ani přelomový v tom smyslu že bych chtěla vědět co bude dál. Velice oceňuji ale ten nápad protože to má obrovské kouzlo a magii a vlastně jsem to četla kvůli vykreslení světa, který se autorce povedl a i nápaditost pojmenování věci a postav (vzadu slovník) se mi líbilo ale tím to bohužel konci.

23.01.2022 3 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Tohle bylo smutné, něžné, laskavé a mělo hodně co do sebe.

22.01.2022 3 z 5

Zachraňme naši planetu! Globální krize klimatu Zachraňme naši planetu! Globální krize klimatu Frank Schätzing

Myslím že tato kniha je velmi současná ale v podstatě je příručkou typu: "toto se děje, toto jsme způsobili a je třeba s tím něco dělat máme za 5min dvanáct" kniha nabízí od každého něco. Katastrofy, klimatické otázky, jaderné pohromy a další. Kniha nabízí taky nejake řešení a možnosti jak podpořit ekologii . Nevim jestli mohu knihu definovat jako poučující spíše informativní.

19.01.2022 3 z 5

Rok čarodějnic Rok čarodějnic Alexis Henderson

Osobně mi nasedl styl jakým kniha byla psaná. A vlastně žádná originalita a i plytký děj. Čekala jsem zda se kniha dostane k něčemu zajímavému a napinavemu ale kde nic tu nic. Ovšem kniha má plusove body za témata, která se týkají současnosti a hezky do děje zapadají

19.01.2022 2 z 5

Padlá metropol Padlá metropol Ťia Pching-wa (p)

Přemýšlela jsem, co to vlastně čtu? Na tohle jen tak nenarazíte. Za mě nedočteno jelikož mě zpracování nijak nezaujalo ackoliv kniha předložila několik zajímavostí zkrátka toto není můj vkus

09.01.2022 3 z 5

Stříbrná čarodějnice Stříbrná čarodějnice Paula Brackston

První díl jsem nečetla a po knížce sáhla náhodou. Za mě zajímavé propojení dvou dějových linek ale víceméně je Vám jasné jak to zhruba bude. Čtivě zpracovaná magická fantasy co se děje týče byl poněkud průměrný.

06.01.2022 3 z 5

Království lhářů Království lhářů Nick Martell

Za mě příjemné překvapení. Zaujal mě obal ale vnitřek byl lepší. Zajímavé propojení a začátek vlastně začíná koncem a příběh Michaela Kingamana mě bavil děj je podtržený humorem a fantasy nápady od Lunopádu po Smyšlenky :)

17.12.2021 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Za mě jde spíš o dobrodružnou knihu pro děti. Napad nebyl špatný ale dej i postavy nic z toho mě nezaujalo

06.12.2021 1 z 5

"Tato kniha je milostným dopisem všem knihám o upirech" slova autorky se kterymu musím souhlasit. Dej průměrný ale čtivý spíše pro mladší čtenáře. Četla jsem autorciny predesle knihy a vím že má velkou fantazii ale že je velká faninka upiru se dozvídám až z této knihy.

29.11.2021 3 z 5