E_Lan E_Lan komentáře u knih

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

No, vcelku krutá detektivka, která prostě dává smysl. Byť zvrácený, ale o to více napínavý. Několik pohledů dokreslující dějovou linku, docela překvapivé rozuzlení a v audio verzi přes počáteční rozpaky také dobrá atmosféra.

31.07.2021 4 z 5

Už je tady pan Flat! Už je tady pan Flat! Jaume Copons

Neskutečně si tuto knihu s dětmi užíváme:-) Jednak se u “bublin” dcera učí číst a já se vyžívám v různých hlasech vtipných postav a příšerek. Super napsané pro děti do deseti let!

19.06.2021 5 z 5

Federer vs. Nadal: Život a kariéra dvou tenisových legend Federer vs. Nadal: Život a kariéra dvou tenisových legend Sebastián Fest

Jsem velkým fandou tenisu, této dvojice nevyjímaje. Proto je pro mě kniha neskutečně poutavá a zajímavá z různých pohledů. Jak oba přistupují k životu, kariéře a především k technice a taktice tenisu. I přesto, že se mi to dobře četlo, se nemůžu ubránit pocitu, že knize chybí lepší struktura a nějaké ucelenější poselství. Závěrem za tenisového fandu ale spokojenost.

13.06.2021 4 z 5

Šíleně jednoduché - Posedlost jako základ úspěchu Apple Šíleně jednoduché - Posedlost jako základ úspěchu Apple Ken Segail

Pro mne ohromně zajímavé. Myšlenka jednoduchosti představená na příkladu Applu pro mě neskutečně přitažlivá a poučná. Přistihl jsem se, že “hůl jednoduchosti” používám od té doby při jednáních ve své práci a šok působí velmi dobře. Skvělé, nejen pro milovníky Applu.

04.05.2021 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tak nějak nemám rád knihy, které rovnou přiznávají další díly série příběh je totálně neukončený. To je asi můj hlavní problém s touto knihou. Jinak je to zábavné čtení, začátek je doslova strhující, pak ale děj trochu opadá. Škoda. Přesto asi další díly nevynechám.

10.04.2021 3 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Krásně napsaný příběh, vynikající překlad a především zábavné společné čtení s dětmi. Když se k tomu přidá krásně naivní ilustrace, tak je to téměř dokonalá kniha. Jen prostě to téma zlých obrů je pro děti trochu strašidelné, proto za mne o jednu hvězdičku nižší hodnocení od dokonalosti.

07.04.2021 4 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Vcelku zajímavá historická kniha o odhalování špionáže. Celkově velmi lehce stravitelné čtení s jen málo zvraty a vysloveně zajímavými pasážemi. I přes ten historický rozměr mi stále nejde do hlavy, proč tak “geniální” agent tak lehce skočí na lep agentu Navarrovi. Jinak ale velmi zajímavé čtení.

05.02.2021 3 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Taková škoda. Začátek knihy (i přes prvorepublikovou staročeštinu) byl vynikající, sonda do jednoduché duše navrátilce z Ameriky na vesnici, zavrhnutí okolím, chování jeho rodiny. Brilantní. Poté ale dvě následující kratší části jsou na dnešní detektivní standardy velmi slabé. Přesto celkově úsměvné (byť velmi smutné) dílo.

30.12.2020 3 z 5

O zakleté žábě O zakleté žábě Ondrej Sliacky

Jedna velmi dobrá pohádka je na celou knížku málo. Toto rozhodně postrádá nadčasovost, některé pohádky jsou doslova do ztracena. Dobře, že si člověk počká a dočte to až k poslední pohádce, která skutečně stojí za to.

30.12.2020 2 z 5

Z pohádkové postýlky Z pohádkové postýlky Jiří Žáček

Moc pěkný výběr pohádek s hezkou moderní ilustrací. Sem tam i veršovaná verze, která mé děti také hodně pobavila. Vynikající...

11.12.2020 4 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhý díl přináší přesně to co ten první - jednoduchou a dobře ubíhající zápletku s průměrnými postavami, sem tam zajímavým nápadem a zvratem. Nic víc, nic míň. Je dobré pojmout jako odpočinkovku mezi těžšími díly.

15.11.2020 3 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Taková průměrná detektivka, docela zábavná, hodně průhledná, ale celkově komplexní a ničím nesmyslná. Dvě časové roviny, vcelku uvěřitelné ovlivnění ovlivnění duševního vývoje hlavních postav a dobří hrdinové. Nic víc, nic míň.

29.03.2020 3 z 5

Odemykání dětského potenciálu Odemykání dětského potenciálu Jan Mühlfeit

Velmi zajímavá kniha, která obsahuje řadu zajímavých poznatků, které mi už nyní pomáhají při mém vztahu s mými dětmi. Mohu říct, že i částečné uklidnění mi tato kniha přinesla a tak nezbývá jen poděkovat za velmi přínosný počin nejen pro rodiče...

17.01.2020 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Vcelku zajímavé svědectví doby. První polovina knihy je docela nudná, nezábavná. Od druhé půlky, nebo možná lépe od poslední válečné třetiny je opravdu co číst a doba je mnohem zajímavější. Takže celkově to stálo za to.

25.12.2019 3 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Konečně dobrá detektivka. Dobře rozjeté vyprávění je dostatečně napínavé a tak ani chybějící hlubší psychologie postav není tolik na škodu. Co mě na knize zaujalo je pak reálnost příběhu a osamění některých lidí. Celkově velmi dobrá kniha.

02.12.2019 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Bohužel je to vyloženě hloupá kniha. Autor, můj oblíbený herec, tlachá a tlachá, vypráví příběhy bez pointy či jiného silného sdělení a člověk se tak těší až kniha skončí. Humor zde člověk nenajda, nápaditost a překvapení také ne. A to je pro krátké povídky hodně důležité. Ruce pryč...

08.10.2019 1 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Taková průměrná detektivka z docela zajímavého sociálně postiženého prostředí. Tak nějak mi ale celou, relativně dlouhou, knihou chyběl jakýkoli moment překvapení. Vše směřuje předvídatelně kam má a to je trochu nuda...

29.07.2019 3 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Tak trochu překombinované. Na začátku rozhodně slibný a napínavý děj. Postupem času, ale fantazie, která je po čitateli vyžadována přechází do fantasmagorie a hořící oblaka mě pak vyloženě stáhla dolů a knize jsem "přestal věřit". Snad jediné co jsem z ní odnesl je zájem o Nicolase Teslu, o kterém si rozhodně v budoucnu něco přečtu. A vlastně dovětek o skutečnosti můj dojem také trochu vytáhl směrem k průměrnému hodnocení.

26.06.2019 3 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Klasická motivační kniha plná dobrých poučení a pohledů na život a úspěch. Navíc vše příjemně podloženo skutečnými příběhy, které jsou neskutečně inspirativní.

22.02.2019 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Slušná detektivka, několik časových linií, trochu bláznivá hlavní hrdinka, trochu hloupí policisté. Ale ano, čte se to dobře. Odpočinková záležitost bez větších ambicí.

04.12.2018 3 z 5