edith79 Online edith79 komentáře u knih

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Děsivá jízda pokračuje. Název knihy je více než výstižný. Z jejích stránek vystupují další a další monstra. Taková, pro která se ani nehodí označení člověk. Autor se případům věnuje opravdu detailně. Je poznat, že knize věnoval obrovskou spoustu času a vybrousil ji k dokonalosti. A co jsem u předchozích dílů nepochválila a nemělo by zapadnout je velice povedená obálka knihy. Prostě opět není co vytknout pane Šulc.

25.03.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavá mozaika ženských a dívčích osudů se spoustou, spoustou náhod. Dlouho jsem tuto knížku obcházela obloukem a říkala si, že tenhle styl Láska nebeská mě nebude asi moc bavit. Ale bavil. V postavách jsem se nějakou záhadou v pohodě vyznala a knížku jsem si užila.

21.03.2019 4 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

Krásná kniha plná zdravých, jednoduchých receptů. Jsem moc ráda, že ji mám ve své kuchyni. Internet je sice plný receptů tohoto typu, ale kniha je kniha.

07.03.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Opět velká spokojenost. Tahle knížka měla pomalejší rozjezd, ale čím více se blížil konec, tím to bylo lepší, děsivější a napínavější. Sice jsem rozuzlení a motiv od určité kapitoly tušila, ale ničemu to nevadilo. Jennifer Hillier napsala další dobrou knihu, která si podle mého názoru pět hvězdiček rozhodně zaslouží.

04.03.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

U téhle knihy jsem stále čekala. Čekala, kdy přijde to wow, kdy mě ta kniha naprosto nadchne. Jenže se nestalo. Nedostavilo se nic kromě rozpaků. Hlavní hrdina je podle mě mladík s duší starce. Kniha je plná deprese, procházek a rozhovorů tak nějak o ničem. Další díla tohoto autora zřejmě vyhledávat nebudu.

04.03.2019 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Přečteno na jeden zátah. A byla to opět pecka. Návrat doktorky Thorneové mě bavil, mám ráda, když se vrací z dřívějška známé postavy. Psychologický boj Kim a Alex mě úplně pohltil. A případ vražd, který Kim a její tým řešili byl opět skvěle vymyšlený a napínavý. Tentokrát jsem vraha neodhalila a závěr mě dostal. Skvělé.

24.02.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Paráda. Autorka je knihu od knihy lepší. U tohoto dílu jsem se báječně bála. Prostředí, motiv vraha i způsob jakým připravoval své oběti na smrt , to bylo vážně děsivé představení. Jestli další díl bude zase o něco lepší, tak opravdu nevím, kam až to povede...

23.02.2019 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Říká se, že se člověk nemá na něco moc těšit, protože ho to potom může o to víc zklamat. A to se mi tady bohužel stalo. Obě hlavní postavy mi byly tak nějak nesympatické. Děj byl překombinovaný, za vlasy přitažený a místy těžko uvěřitelný. Spousta nepravděpodobných situací a náhod. Kapitolou sama pro sebe je potom fyzická výdrž hlavní hrdinky. To by snad nedal ani Rocky Balboa.

12.02.2019 2 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Opět skvěle. Rozuzlení perfektní, i když tentokrát jsem to od půlky knihy tušila. Lehce mi zde chyběla postava s brilantnějším mozkem. Ano, vy víte kdo....

06.02.2019 4 z 5

Napadlo mě, že jsem vlastně nikdy neokomentovala knížky o Harry Potterovi. A to by byla chyba, protože já tyto knížky považuji za geniální, mistrně propracované a v dnešní době už kultovní dílo. Svět čarodějů a čarodějek mě od první knihy fascinoval a bavil, ale i děsil a dojímal. Četla jsem napřed v knižní podobě, po mnoha letech poslouchala jako báječné audioknihy. Pavel Medek knížky přeložil naprosto geniálním způsobem, s obrovskou fantazií. A v tomto případě nemůžu opomenout ani skvělé filmové zpracování. Prostě srdcovka. Díky.

05.02.2019

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Těžko se v případě Angely Marsons píše komentář, aby se člověk neopakoval. Ale když ono to zase bylo skvělé, napínavé a nedalo se od toho odtrhnout. Námět byl originální, postavit dvě rodiny proti sobě při únosu jejich dětí je opravdu děsivá představa. Postava Kim se nám začíná díky vypjaté situaci ukazovat v pravém světle. Šedou eminenci v tomto případě jsem vytušila a mé tušení mě nezklamalo. Na konci se sice vloudila jistá nelogičnost, nad kterou jsem vrtěla hlavou, ale to se v tomto případě, plném emocí dá odpustit.

02.02.2019 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Dokonalé. Naštěstí pro mě jsem z tohoto díla Agathy Christie znala jen název, protože tak perfektní a překvapivé rozuzlení detektivního případu se jen tak nečte. Jsem knihou doslova unesená . Jo jo, kampak na Hercula Poirota.

30.01.2019 5 z 5

Legendy kriminalistiky Legendy kriminalistiky Miroslav Vaňura

Knížka je přesnou kopií stejnojmenného dokumentárního seriálu , který vysílala ČT. Případy v této knížce jsou opravdu kruté, protože téměř polovina vypráví o pachatelích, kteří vztáhli ruku na svoje nejbližší, na svou rodinu. Z toho běhá mráz po zádech. A opět zůstává člověku rozum stát, čeho všeho jsou někteří jedinci schopni.

28.01.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kim opět za pět. Námět knihy je zcela originální, obdivuji fantazii autorky. Postavila proti sobě dva hodně silné protivníky a nedalo se od toho odtrhnout. Napínavé, strhující čtení.

21.01.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čeká mě další maraton. Po sérii od Roberta Bryndzy jsem se pustila do Angely Marsons a první kniha mě úplně uchvátila. Bylo to děsivé, napínavé, ale i dojemné. Postava detektiva Kim Stone rozhodně není nesympatická a její životní příběh je opravdu bolestný. A závěrečné rozuzlení? Paráda. Další knihy autorky na mě čekají v mojí knihovně. A to je dobře.

16.01.2019 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Velmi slibný začátek nové série. Příběh měl spád, kniha díky krátkým kapitolám drží čtenáře stále ve střehu. Rozmýšlela jsem se mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, ale za ten perfektně zvládnutý závěr je to prostě za pět.

09.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

S Robertem Bryndzou budu mít do budoucna jeden velký problém. Budu se dlouho a hodně těšit na jeho další knihu, abych ji potom otevřela a za pár hodin bylo po všem. Tak moc mě knížky tohoto autora baví. Chladnokrevně není vyjímkou. Opět napínavý, poutavý příběh, kde děj je tak zajímavý a místy strašidelný, že prostě musíte vědět, co bude dál. Erika je mi s každou knihou sympatičtější, protože autor více a více odhaluje její pravou povahu a lidskou tvář. Navíc je tu Mossová se svým skvělým smyslem pro humor. Autor v poznámce na konci slibuje, že knih bude ještě spousta. To doufám. A čekám.

02.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Musím přiznat, že jsem se nemohla začíst. Prvních několik kapitol mi připadalo, že čtu učebnici biologie. Ale potom to dostalo spád a kniha začala být vážně strašidelná a napínavá. V té chvíli mě bavila asi nejvíc. Hlavní hrdina byl sympatický tím, jak byl všem nesympatický. Chování policie bylo nepochopitelné. A závěr? No, chtěla bych mít fyzickou výdrž a hlavu plnou nápadů jako Theo Cray.

13.12.2018 4 z 5

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Tak tomu říkám KNIHA. Pro mne jako velkou milovnici Werichových moudrostí naprosto senzační. Moje emoce při čtení létaly nahoru dolů. Bylo to veselé, bylo to dojemné, bylo to moudré a poučné. Byl to Werich. Tak jak má být. Byla to zkrátka paráda. Moc za tuto knihu děkuju.

12.12.2018 5 z 5

Zločiny století Zločiny století Alan Whiticker

Tak tohle je hodně dobrá kniha. Plná zajímavých případů z historie zločinu celého světa. Dokonce se zde vyskytují i dva případy od nás z Česka, potažmo z Československa. Za mne velká spokojenost, tohle je jeden z mých oblíbených žánrů.

06.12.2018 5 z 5