edith79 edith79 komentáře u knih

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Podle zdejších komentářů jsem této knize moc nevěřila, ale jsem mile překvapená. Knížka svižně ubíhala, hlavní postava, reportérka Ellen rozhodně nebyla nesympatická, myslelo jí to a nenechala si nic líbit. Některé kapitoly byly doslova strašidelné a to já ráda. Závěrečné odhalení a motiv byli neotřelé, i když od určitého momentu jsem to tušila. Za mě velká spokojenost.

20.08.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knížku hodnotím s lehkým odstupem a ten mě donutil jednu hvězdičku ubrat, přestože bezprostřeně po dočtení jsem byla nadšená. Asi jsem moc posedlá svými oblíbenými thrillery, ale nějak mi tam chybělo nějaké opravdu temné a šokující tajemství. Každopádně jsem objevila autorku, jejíž knihy budu určitě vyhledávat.

12.08.2018 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Kdysi jsem viděla film podle této knihy a bohužel musím říci, že vyjímečně se mi film libil víc.

07.08.2018 3 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Gančarčík, Lubas, Slovák, Oplíštil, Marčík. To je jen několik jmen lidských zrůd, které před rokem 1990 oprávněně dýchaly vzduch cezený přes mříže. Potom ale přišlo to, co se vymyká mému chápání. Havlova amnestie. A zrůdy mohly pokračovat ve svých zvrácenostech. A že se činily. Někteří pachatlé vydrželi na svobodě stejně jako v této knize pouhých pár dní, během kterých ale stihli zmařit životy svých obětí spolu s životy jejich rodin a přátel. Tato kniha přesně popisuje, jak to tenkrát bylo a ukazuje jak pomýlený byl čin tehdejšího prezidenta. A já za tuto knihu panu Dánovi děkuji.

25.07.2018 5 z 5

Milé a upřímné vyprávění mého oblíbeného herce z DJC. Miloň Čepelka je inteligentní, příjemný pán a taková byla i tato knížka, kde jsem se dozvěděla zase spoustu nových věcí nejen o mém oblíbeném divadle.

22.07.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zhltnuto za den. Bylo to napínavé, překvapivé, místy dojemné. Hodně mi to připomínalo jinou nedávno čtenou knihu na podobné téma, která byla podle mého názoru o něco promyšlenější. Proto jedna hvězda dolů. Jinak vážně dobré čtení.

18.07.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem pořád odkládala, protože jsem správně tušila, že mě jeho knihy pohltí a budu na ně potřebovat moře času. A je to přesně tak. První kniha mě nadchla a těším se, co mě čeká dál. Postava Eriky je mi sympatická, taková anglická Starlingová, která se s ničím a nikým moc nepárá a jde si tvrdě za svým. Uvidíme se při Nočním lovu.

13.07.2018 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

A mně se to zase líbilo a to moc. Ze začátku jsem si sice pořád říkala, kde je sakra Richard? Ale potom se objevil a s ním i zbytek vraždářské partičky a bylo to zase zajímavé, napínavé a samozřejmě i vtipné.

10.07.2018 5 z 5

Z lásky oheň pohřební Z lásky oheň pohřební Mick Wall

Hluboká sonda do života kontroverzního a fascinujícího člověka, kterým Jim bezesporu byl. Autor se s tím nepárá a "nakládá" Jimovi i zbytku kapely, přestože sám není o nic méně fascinován Jimovou osobou. Nebylo to špatné čtení, ale kultovní Hopkinsovo Nikdo to tu nepřežije ve mně zanechalo daleko větší dojem.

03.07.2018 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Náramné. Tahle kniha mě nejprve zaujala názvem, aby mě potom úplně ohromila. Příběh ani trochu nenudil, střídání pohledu detektiva a oběti bylo bezva. Stále jsem byla v napětí a konec knihy s motivem pachatele mě překvapil a nadchl.

02.07.2018 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Bylo to depresivní, temné čtení. Bylo to napínavé a mělo to tíživou atmosféru. Díky stylu psaní jsem rozuzlení do poslední chvíle netušila a to mě baví. Doufám, že vyjdou další knihy autorky, budu čekat.

22.06.2018 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Takový lehce naivní pokus o psychothriller. Všechny postavy mi byly svým způsobem něčím nepříjemné. Hlavní záporačka se někdy chovala vyloženě dětinsky. Ale bavilo mě to očekávání. Co se ještě bude dít a kam až to zajde. Zašlo to přesně tam, kam se dalo čekat. Originálním závěrem se autorka rozhodně neblýskla.

13.06.2018 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Zajímavé čtení plné překvapení a napětí. Hlavní hrdinka se zmítá mezi spoustou problémů a ne zrovna příjemných vzpomínek a vy opravdu netušíte co se z toho všeho vyklube. Všechny postavy v této knize mají svá tajemství a dokáží překvapit.
Trochu mě mrzí konec, kde zvrat střídá zvrat, takže jich bylo na mě až moc. Jinak ale výborná kniha, kterou by bylo škoda si nepřečíst.

17.05.2018 4 z 5

Zase za pět hvězdiček. Zajímavý nápad nechat Hercula Poirota vykonávat úkoly na které si troufl jeho slavný jmenovec, i když trochu jinou formou. Některá rozuzlení jsem tušila, jiná mě zase dokonale překvapila. Moc povedené.

09.05.2018 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Opět důmyslné, velmi napínavé a zábavné počtení. A opět závěr, který mě překvapil. To mám na knihách Agathy Christie nejradši.

25.04.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tady se dá napsat jediné slovo: SUPER. Kniha má spád už od začátku, téma v knihách tolikrát opakované, přesto cítíte, že v tom musí být něco víc. A je. Mnohem, mnohem víc.

19.04.2018 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tentokrát slečna Marplová. Skvělá, bystrá, starší dáma brilantně vyřeší případ mrtvé blondýnky v knihovně. Strašně mě to bavilo a moc jsem se těšila na tradičně překvapivou a originální zápletku. A přišla. A bylo to prostě super.

18.04.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Upřímně jsem od toho čekala více. Kniha mě ze začátku nějak moc nebavila, ale potom vše nabralo na obrátkách a začalo mě lákat závěrečné rozuzlení. Ale když přišlo, bohužel mi hodně připomnělo jinou hodně známou knihu, která byla o dost povedenější. Takže mě to rozhodně neohromilo.

08.04.2018 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

To byla jedním slovem paráda. Hercule Poirot se během jednoho měsíce stal mým oblíbencem. Kniha je skvěle napsaná, příběh krásně plyne a nechybí ani vtip. Rozuzlení je tradičně parádní. To o co se spousta autorů dnes marně snaží, tedy originalita a napětí uměla Agatha Christie vložit do svých knih naprosto dokonale. A jízda nekončí....

06.04.2018 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Opět skvělé. Hercule Poirot se svou brilantní myslí rozplétá šestnáct let starý případ vraždy a já jen zírám nad jeho detektivními schopnostmi, ale hlavně nad fantazií královny detektivek Agáthy. Těším se na další čtení a jsem ráda, že výběr mám ještě veliký.

28.03.2018 4 z 5