edith79 edith79 komentáře u knih

Řídících Márinka - 1. díl Řídících Márinka - 1. díl Felix Háj (p)

Nejkrásnější vzpomínka na dětství. Strašně jsem Márince a Vénovi záviděla dobrodružství a hlavně dobu v jaké žili, jejich úctu k rodičům a vůbec nádhernou poetiku knížek Marie Wagnerové - F.X. Háje.

16.06.2015 5 z 5

Jesus Christ Superstory Jesus Christ Superstory Jaroslav Panenka

Nádhera! Úžasný svět Jesus Christ Superstar ve Spirále. Nezapomenutelný zážitek, který si můžu pomocí knihy vždy připomenout. Díky za tuto krásnou a nesmírně zajímavou knihu.

13.12.2014 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

"A co teprve velké, něžné oči nevinného drobečka usmívajícího se v matčině náruči - troufá si kdokoliv tvrdit, že by za nimi vytušil tlukot zrůdného srdce?" Uf, u téhle knížky jsem se ke konci vážně bála.A já se bojím ráda. Další úžasná kniha J.F., možná nejlepší ??

09.10.2014 5 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Úžasně děsivá a napínavá kniha J.F. Četla jsem ji už několikrát a pořád mi vyráží dech brilantní vykreslení příběhu a děsivá atmosféra. Joy F. je spisovatelka, která vás donutí ani nedýchat.

09.10.2014 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Ten konec, ten konec :-(. Kniha mě neskutečně bavila, doslova jsem ji hltala a jen se modlila, aby na konci došlo k nějakému šokujícímu rozuzlení, ne k takovému, které mi bylo jasné už dlouho předtím. Bohužel vše dopadlo tak jak jsem se domnívala a ještě ke všemu se vše vyřešilo nečekaně rychle na posledních asi deseti stranách. Škoda. Ale dospět k těm posledním deseti stranám bylo velice poutavé a temné čtení, takže nemusíte litovat tuto knihu si přečíst.

22.06.2014 3 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Děsivé, ale velmi zajímavé čtení. Určitě sahnu i po dalších dílech této plánované pentalogie.

18.03.2014 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Jestli na mě nějaká kniha kdy zapůsobila tak, že se k ní neustále musím vracet, je to tahle. Poprvé jsem ji četla asi ve čtrnácti letech a železná pana mě doslova přikovala k příběhu. Neskutečné, klobouk dolů před touto poutavou knihou. O to víc mě mrzí, že její zfilmovaná podoba se absolutně liší od knižní předlohy a režisér Jakubisko doslova pošlapal vše, co je na příběhu Alžběty Báthoryové děsivé a zřejmě bohužel i pravdivé. 100%

28.02.2014 5 z 5

Ráj smyslnosti Ráj smyslnosti Elizabeth Gage

Zajímavá kniha se zajímavou pointou. Kdysi jsem ji přečetla jedním dechem. Harmon Kurth by neskutečný hajzl a kontrast mezi Annie a Christine byl velmi zajímavý. Rozuzlení se mnou dost zamávalo a kniha mi dlouho ležela v hlavě, opravdu působivé čtení.

27.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tohle se nedá. Zkoušela jsem to několikrát, ale bohužel. Tedy spíš bohudík...

13.01.2014

Hry a semináře – úplné vydání Hry a semináře – úplné vydání Zdeněk Svěrák

Cimrmany miluju, a i když znám jejich hry téměř nazpaměť, je to zase úplně jiný zážitek číst si jejich scénáře v této úžasné knize. Super !!!

26.11.2013 5 z 5

Silvie Silvie J. Z. Svoboda (p)

Už si ji pamatuju jen matně, četla jsem ji před lety, ale byla to taková předchůdkyně knih Lenky Lanczové, spolu s knihami Stanislava Rudolfa. Klidně bych si ji dala znovu, jen ji někde sehnat ;)

26.11.2013 4 z 5

Co jsme si říkali k ránu Co jsme si říkali k ránu Stanislav Rudolf

Tohle byl druhý díl ke knize První polovina nebe a bylo zajímavé sledovat osudy Simony i dál, kdy se jí nepěkně vymstilo lehkovážné chování z dřívějška. Už si nepamatuju jak to dopadlo a proto si zřejmě knížku seženu a přečtu znovu ;)

24.10.2013 4 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Moc hezká oddechová knížka, kterou jsem v pubertě jako velká fanynka Stanislava Rudolfa četla několikrát a i film podle ní natočený se mi moc líbil. Krásná nostalgie. Navíc natáčeno v mém rodném městě a jeho okolí.

24.10.2013 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Četla jsem ji neustále dokola. Kniha byla po mojí mamce a až po několika letech při shlédnutí filmu natočeného podle této knihy jsem zjistila, že toto starší vydání nebylo úplné. Vloni jsem si koupila nové vydání a četla znovu. Bohužel jsem tak trochu staromilec a toto nové vydání bylo jinak přeložené, což na mě působilo trochu rušivě. Můj problém :-). Jinak se nic nemění na tom, že je to úžasné literární dílo.

Víno z hroznů Víno z hroznů Ladislav Štaidl

Zvědavost mi nedala, tuto knihu svého času všude dost propagovali. Popravdě, už ani pořádně nevím o čem byla. Jediné co si vybavím, že Štaidl spal i s Darinkou :-)

16.10.2013 2 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Od mistra Kinga moje oblíbená.

16.10.2013 5 z 5

101 hororů, které musíte vidět, než umřete 101 hororů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Jsem milovnice hororového žánru a tato knížka je průřezem opravdu mistrovských hororových děl, takže jsem knihu přečetla jedním dechem. Navíc mě příjemně potěšil malý bonus, když jsem zde objevila i poetický horor Jaromila Jireše Valerie a týden divů.

16.10.2013 4 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

No co dodat . Neskutečně zajímavé, děsivé, ale asi proto tak čtivé. Kniha, kterou je těžké odložit, ale někdy je to nutnost, pokud nechcete mít těžké spaní.

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Už jen proto, že The Doors jsou pro mě prostě kult jsem tuhle knížku nemohla nechat bez povšimnutí. A nikdy jsem nelitovala času znovu se do ní zahloubat, mám ji moc ráda. Škoda, že Mr. Mojo Risin´ pořád mlčí.

15.10.2013 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Moudrost Pana Wericha je neskutečná a tato knížka to dokazuje. Kdysi jsem ji koupila v antikvariátu, vydání z roku 1963 a spoustu večerů jsem strávila se svými dětmi, Čuperou, Lakomou Barkou nebo Frantou Nebojsou.Jako bonus jsem letos dostala nejnovější vydání a jsem nadšená. Nádherná kniha nádherných pohádek, které se jenom tváří, že nejsou pro dospělé.

15.10.2013 5 z 5