Elea Elea komentáře u knih

Kauza Kristus Kauza Kristus Lee Strobel

Obávám se, že podle anotace jsem čekala trochu jinou knihu, víc objektivní, méně manipulativní. Závěr, že kdo se obrátí na víru a k Ježíši, se změní v lepšího člověka, kolem sebe nevidím.

22.01.2023 2 z 5

Bílá kniha Bílá kniha Judith Darlene Hampton

Výborná kniha s řadou námětů k přemýšlení, ke které je nutno se opakovaně vracet.

20.01.2023 5 z 5

První dotek - Styk s nekonečnem První dotek - Styk s nekonečnem Pavlína Brzáková

Kniha věnovaná především výchově a vzdělávání dětí, s některými názory lze jednoznačně souhlasit, o dalších přemýšlet a s řadou jednoznačně nesouhlasím (což může být samozřejmě můj nedostatek). Předcházející kniha autorů se mi líbila mnohem víc.

16.01.2023 2 z 5

Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Neil Douglas-Klotz

Zajímavý pohled na modlitbu, vysvětluje některé, pro mne obtížně pochopitelné, části.

15.01.2023 4 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Dost náročná kniha napsaná velmi rozvláčně.

12.01.2023 4 z 5

Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa Alastair Bonnett

Kniha mne příliš nenadchla, některé části sice byly celkem zajímavé, ale dost jich bylo také nudných.

09.01.2023 2 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Zajímavá, hodně inspirativní kniha.

09.01.2023 5 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Nejslabší kniha autora, všechny jeho knihy jsou sice napsané podle stejného scénáře, ale aspoň jsou vtipné a zábavné a mají zajímavé vyprávěče, v této sérii je Carter občas trochu nudný a Sadie pořád hodně protivná a nesnesitelná. Obávám se, že další díl už nezvládnu.

07.01.2023 2 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Milá, oddechová kniha.

04.01.2023 4 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Knihy o Egyptě mám ráda, ale tato patří spíš k těm slabším. Vyprávěči mi nebyli příliš sympatičtí, Sadie byla místy dost protivná. Opravdu to není Percy Jackson.

02.01.2023 3 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Zajímavý konec série, i když mě některé postavy pořád ještě dost štvaly, série o Percym byla mnohem lepší.

02.01.2023 3 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Zatím nejlepší díl této série, napínavý, zajímavý, i když si říkám, že jestli těchto sedm postav jsou největšími hrdiny, tak to je dost špatné.

29.12.2022 4 z 5

Presný výklad horoskopu, Helénsko-perzská astrológia v praxi Presný výklad horoskopu, Helénsko-perzská astrológia v praxi Martin Bašták Ďurán

Vynikající, srozumitelně napsaná kniha o tradičním astrologickém výkladu a jeho pravidlech.

26.12.2022 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Tato kniha se mi líbila víc než předcházející díly série, zajímavá je rozdílnost pohledů jednotlivých postav, i když Jason asi nikdy nebude mojí oblíbenou postavou.

24.12.2022 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

I když se Percy opět objevil, přece jen to není série Percy Jackson, chybí tomu její lehkost, sebeironie a nadhled. Nové postavy jsou celkem sympatické, i když u Hazel mi dost vadí jejich 13 let. Trochu nechápu úmornou snahu autora za každou cenu spárovat co nejvíc postav.

20.12.2022 3 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Česká klasika, kterou by se měl každý probojovat, i když o zajímavé četbě nemůže být řeč.

18.12.2022 3 z 5

Nemám ráda Švejka, nemám ráda Haška, tato kniha pro mne byla zkouškou trpělivosti.

18.12.2022 1 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Hodně silný příběh netradiční lásky.

17.12.2022 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Mám ráda knihy V. Woolfové, ovšem jen jednou za čas a když mám na ně náladu, určitě to není žádná oddechovka.

15.12.2022 4 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Dalo se to přečíst, ale autor napsal i mnohem lepší knihy.

14.12.2022 3 z 5