Eleanor-ka Eleanor-ka komentáře u knih

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Skvělý námět, poutavý děj, čtivý text. Vše se mi zdálo dobře promyšlené a celkově napsané dost dopodrobna, proto mě docela zklamal tak-nějak unáhlený závěr a jaksi otevřený konec. Jinak maximální spokojenost!

20.06.2017 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Já nevím.. zkrátka tvorba Johna Greena je dle mého velmi přeceňována.

18.06.2017 1 z 5

Lolito Lolito Ben Brooks

Docela mě udivuje jak je zde kniha nedoceněná. Pro mě to však byl docela velký čtenářský zážitek. Nedokážu jí slučovat s ostatními doposud přečtenými knihy a to je právě to, co dělá knihu vyjímečnou. Hlavním kámenem úrazu však bylo, že se nejednalo o erotickou knihu, jak se dle anotace a názvu dalo předpokládat, ale vtipnými příhodami hlavního hrdiny - který se reálně shodoval s dnešními puberťáky - by se dala kniha popsat jako komedie.

Krásně čtivá kniha, která se čte sama. Příliš britské a reálné. Za mě maximální spokojenost!

18.06.2017 5 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Pustila jsem se do knihy s příjemným elánem, že je opět nějaká příjemná oddechová kniha s dobrým fantasy námětem, neodehrávající se jen v americkým prostředí psáno neamerickou spisovatelkou. K Německu mám osobní sympatie, takže jsem se z knihy těšila o to víc. Avšak celkem zklámání - velmi zdlouhavé a příliš takové nezáživné a přitažené za vlasy.. ovšem musím autorku pochválit za skvělý popisovací smysl, už dlouho jsem nečetla v takovém druhu knih tak propracovaný text.

11.06.2017 2 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Opět svižné, čtivé, plné zvratů. Do poslední chvíle opravdu nevíte kdo je vrahem, ale v podstatě vás to v závěru ani nepřekvapí. Další skvělá oddechovka od jedné z nejlepších spisovatelek vůbec.

31.05.2017 4 z 5

Velitel Osvětimi Velitel Osvětimi Ian Baxter

Tato kniha pojednává o opravdovém příběhu, kde je velmi dobře vidět kam až sahají lidské ambice a touha po uznání.

Rudolf Höss - na první pohled zcela normální, průměrný člověk, introvertního temperamentu, se záhy za účelem hvězdné kariéry stal bezcharakterním vrahem, který žasl nad zvrácenostmi, jenž se vykonávali na lidských bytostech.

Naprosto neuvěřitelné jak v jednu chvíli v náruči můžete láskyplně chovat malé dítě a posléze se kochat pohledem na zmítající se v bolestech člověka.

Konkrétní, výstižná kniha, která vás nutí raději zatnout zuby, abyste byli s to knihu dočíst. Místy krapet zbytečně natahující, avšak povedená kniha.

23.05.2017 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nevím, zřejmě jsem knize neporozuměla tak, jak by si zasloužila.

13.05.2017 2 z 5

Líbej mě Líbej mě Cecily von Ziegesar

Jedna z těch svěžích, čtivých a jednoduchých knih, které vás sice vtáhnou do děje a nutí vás sáhnout po dalším dílu, avšak nejedná se o žádné velkodílo, jež vás absolutně pohltí. Super drbna mě však baví a bavila i jako sariál a pro mě je to zaručená a oddechová zábava. Za mě dobrý.

06.05.2017 3 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Nebudu lhát, zpočátku jsem si říkala, že jsem narazila nejspíše zase na jednu z těch béčkových knih pro dospívající holky, ale jelikož kniha byla velmi hezky psaná a čtivá, dostala jsem se k závěru, kdy jsem četla posledních sto stránek a říkala jsem si, že kniha s tak obyčejným a jednoduchým námětem je podána opravdu kouzelným způsobem. Prosté, jemné, s několika úžasnými filozofickými otázkami. Odpustím i rychlé a místy až nereálné rozvoje vztahů, jelikož se vesměs jedná o pohádkový příběh a jmenujte mi jedinou pohádku, kde jsou vztahy krok po kroku rozvíjeny. Pro mě krásné počtení, která vás, byť to nečekáte, okouzlí svou jednoduchostí.

01.05.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Neuvěřitelná kniha, svým způsobem netypická, která vás naprosto pohltí. Prolínání moderní doby z 21. století s válečnými hrůzy za 2. světové války. Při čtení knihy cítíte hned několik pocitů, především tedy nejen mrazení, lítost a vlnu pokory. I přes všechno to zničující popisování Minčinýho příběhu, se v knize vyskytují i neobyčejně obyčejné scény, naplněné humorem a pohodlí. Líbí se mi námět celého děje, pěkařství a nadání péct po celou řadu ganerace.

Kniha plná zvratů, point a tzv. upoutání na všeobecné se vyrovnání s minulostí, odpuštění a vyrovnání se sám se sebou, nejen z ohledu toho, kdo prožil genocidu. Autorka je pro mě díky této knize opravdu výjimečná spisovatelka, protože ve mě dokázala vzbudit takový příliv emocí, které jsem měla pevně zaháknuté pod něčím, čemu se ani v nejmenším nedalo říkat pokora. A já si říkám: co může být horšího, než vidět umírat své nejbližší a prožít něco tak ohavného? V dnešní době si nikdo z nás nedokáže něco takového ani představit, otázkou však zůstává, jestli je to dobře nebo ne... protože dokud člověk něco takového opravdu nezažije, nepochopí. Každý se dnes za něčím honí, stěžují si na svůj život, ale kdyby si měl někdo projít něčím takovým, čím si procházeli ti před námi před necelými 80 lety, konečně bychom možná ocenili to, co nám bylo dáno.

Na konci jaksi otevřený příběh.. protože - "patří všem, kteří mají představivost.. a navždycky bude žít".

Dovolím si souhlasit s jedním z úryvků v knize: "Je úplně jedno, kdo vám odpustí, když jste tím, kdo nedokáže zapomenout."

04.04.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Geniální.

Stephen prostě umí skvěle psát, takže žádné překvapení, že mě kniha děsila a uklidňovala zároveň. Malý Danny byl prostě podle jeho stylu popisování rozkošný a já si strašně přála happyend, kterého jsem se naštěstí dočkala.

Skvělý děj, parádní děsivý scény... prostředí luxusního hotelu, krutá zima, duchové... velmi povedené.

21.03.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Celkem dlouho jsem uvažovala nad smyslem této knihy. Děj nebyl vůbec složitý - kniha měla jednoduchou zápletku, která neměla žádný zvrat na konci, postrádala pointu, což je oproti Eleanor a Parkovi opravdu velký rozdíl. Přesto žasnu nad tím, jak umí autorka svým stylem psaní čtenáře upoutat! Ať je to jak chce, Fangirl mě prostě bavila, nemůžu hodnotit méně, jak třemi hvězdy!

24.02.2017 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Opravdu kouzelné. Neobyčejné.

18.02.2017 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Nepřišlo mi to vůbec špatné. Takový trochu drsnější historický román s jaksi přibarvenějšími fakty, psáno cizenkou o naší historii. Osobně si myslím, že se toho autorka zhostila velmi dobře. Kniha nenudila a ani nebyla předvídatelná. Velké plus také za pěkný konec. Mě se kniha opravdu líbila a obdivuji autorku za docela věruhodné popsání české historie a prostředí z pohledu někoho, kdo tu byl jen jako turista.

26.01.2017 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příliš jednoduché, příliš dětinské, příliš dokonalé.
Už je to delší doba, co mi bylo 12, takže nadchnout se pro tuto oddechovku se nijak zvlášť nedokážu. Nemluvně o tom, že se nejedná o žádný dechberoucí slaďák, při němž by vám ukáplo několik slz, ale zkrátka jde o primitivní vyprávění "milostných" vztahů, které v dnešní době zažije každá náctiletá dívka.

20.01.2017 2 z 5

Nejsem zastáncem divadelních představení, jak ve formě psané, tak hrané, ale nechtěla jsem na Prokleté dítě zanevřit kvůli tomu. Nikdy moc nekoukam na názory a kritiku ostatních, aniž bych to sama předem četla, ale popravdě řečeno.. mě to docela zklamalo. Jako oficiální osmý dil je to v porovnání s předchozími díly o dost slabší a tím, že to nebylo psaný přímo Rowlingovou do původní podoby coby v próze, to na kvalitě též nepřidává. Věřím tomu, že to mohlo být o mnoho lepší...

Ovšem kniha samotná se mi vcelku líbila. Avšak, lhala bych, kdy bych řekla, žejsem nepostradala to pravé kouzlo. Toto mělo být buď zhotoveno přímo autorkou vymyšleneho světa bez zbytečných divadelních tirád nebo jako doplnění volného příběhu.

Menší zklamání, s patrnou dávkou zadostiučinění. Btw, Scorpius je skvěléj.
PS: Nerada dávám mému nejoblibenejsimu světu jen pouhé tři hvězdy, ale bohužel jinak dát nemohu.

27.12.2016 3 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Musím říct, že mě to při prvním dojmu, který byl víc než příznivý, ke konci dost zklamalo. Kniha sama o sobě byla poměrně čtivá, s dobrým námětem, avšak v něčem to postrádalo určitý smysl a zdálo se to tak trochu přitažené za vlasy - což by se dalo přehlédnout, vzhledem tomu, že každá fantasy kniha je tak trochu nesmyslná. Největším zabijákem však zůstávala nuda. Někde uprostřed vás to přestane bavit. Začátek dobrý, ale postupem se vytrácí akce, zvraty téměř žádný. Myšlenka hezká, ale... Je to zkrátka jedna z těch knih, která vás neurazí, zčásti se vám líbí, ale po nějakém měsíci si na ní už ani nevzpomenete.

17.11.2016 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jedna z těch miliónů knih, která vám skutečně něco dá. Během čtení vás pokaždé uhodí facka pokory, která vás donutí se zamyslet nad tím, jaké štěstí skutečně máme a že všechny problémy, kterým dáváme až příliš velkou váhu, jsou jen pouhými malichernostmi, co se vždy dají vyřešit. Anně se přece jenom splnil sen. Její jméno nepadlo a ani nepadne v zapomnění.

27.10.2016 5 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Kniha mi přišla zvláštní. Čtivá byla od začátku, to jest pravda. Ale styl psaní, tedy ty změny mezi minulostí a současností patrně jenom trochu mě trošku mátly. Dějová linie mi příjde taky velmi zvláštní. Ale v dobrém slova smyslu. Přišlo mi však dost přitažené za vlasy vztah, který se tak bleskurychle udál mezi Karolínou a Karlem. Není přece možné a pravděpodobné, že se něco takového ve skutečnosti stane. Jistě, to že skončím v posteli s otcem svého kluka je dosti reálné, ale způsob mě jaksi nutil se nad tím pozastavit. Nicméně hodnotím kladně.

20.10.2016 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Když jste zamilovaní, i ohavný skřet je pro vás tím nejkrásnějším tvorem.

Velmi pěkné. Dojemné.

07.10.2016 5 z 5