Emik87 Emik87 komentáře u knih

Co je člověk? Co je člověk? Emerich Coreth

Další ze série neuchopitelných knih, které jsem četla v rámci studia. Moc jsem jí nepochopila.

21.02.2024 4 z 5

Rozhlasové přednášky o výchově dětí Rozhlasové přednášky o výchově dětí Rudolf Smahel

Rozhlasové hry o duchovním životě dítěte. Doporučuju.

21.02.2024 5 z 5

Místo člověka v kosmu Místo člověka v kosmu Max Scheler

Za mě poněkud neuchopitelná kniha, kterou jsem četla v rámci studia.

21.02.2024 3 z 5

Úvod do etiky Úvod do etiky Arno Anzenbacher

I já se připojím k ostatním. Kniha je opravdu obtížná na přečtení, protože jazyk je takový krkolomný. Ale zato vysvětlovat umí autor dobře. Doporučuji číst po opravdu malých částech.

Alternativní školy Alternativní školy Jarmila Svobodová

Čteno v rámci studia. Knížka poskytla informace, které byly potřeba a docela dobře se i četla.

Duchovní život Duchovní život André-Marie Meynard

Trochu obtížněji se četla, ale základní informace o sv. Tomáši Akvinském čtenář získá.

21.02.2024 4 z 5

Krizové situace v rodině očima dítěte Krizové situace v rodině očima dítěte Zdeněk Matějček

Knížka je plná dobrých rad pro rodiče a opravdu může v mnohém pomoct.

21.02.2024 5 z 5

Hledačka štěstí Hledačka štěstí Zuzana Francková

Přečetla jsem si to ráda, jako ostatní knížky od autorky. Ale souhlasím s ostatními, že tahle byla jedna ze slabších.

Královské vraždění Královské vraždění Jiří Kovařík

Knížka mě opravdu zaujala. Pan Kovařík je výborný vypravěč.

21.02.2024 4 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Tahle Poirotovka je za mě z kategorie těch slabších. Nechytla mě atmosférou a ani případem.

20.02.2024 4 z 5

J.F.Herbart a jeho pedagogika J.F.Herbart a jeho pedagogika Johanens Friderich Herbart

Moc těžké na čtení a moc jsem knihu ani nepochopila.

Demokracie a výchova Demokracie a výchova John Dewey

Čteno do školy ke zkoušce a už nikdy více.

Původ totalitarismu I–III Původ totalitarismu I–III Hannah Arendt

Autorka se čte chvílemi výborně a čtenář je do děje úplně vtažený, ale pak jsou části, které jsou naprosto šíleně nudné. Vůbec nevím, čím to je. Celkově se kniha četla docela dobře.

Umění rozlišovat Umění rozlišovat Bertrand Georges

Téhle knížce jsem moc neporozuměla.

Soudobá teorie vzdělávání Soudobá teorie vzdělávání Yves Bertrand

K této knize mám averzi už od školy, protože jsem se v ní musela hrabat víc, jak měsíc v kuse. Číst, rozebírat, psát seminárky. Je to zajímavý přehled teorií, to beze sporu.

Dopis o toleranci Dopis o toleranci John Locke

John Locke napsal dopis a ten je platný svými myšlenkami až do dnešních dnů. Jen je trošku náročnější na čtení.

Z deníku bulimičky Z deníku bulimičky Jana Sladká-Ševčíková

Problematika mentální bulimie je velmi závažná. Ale tato knížka mě nezaujala.

Mýtus o věčném návratu Mýtus o věčném návratu Mircea Eliade

Asi je to opravdu mýtus...nevím, ale kniha mě moc nezaujala.

O výchově O výchově Immanuel Kant

Jako obvykle, tak pro mě je Kant hodně těžký na čtení i na pochopení. Nebýt školy, po knize bych nesáhla.

Výbor z díla Výbor z díla Claude-Adrien Helvétius

Shrnutí díla tohoto autora. Podává minimálně základní informace pro orientaci.