Etule Etule komentáře u knih

Josie a kolt Josie a kolt Kateřina Loučková

Tak tahle kniha se mi líbila ještě o pořádný kus víc, než Lovec věna, kterého jsem četla jako první. Máme tady sympatickou hlavní hrdinku, ještě sympatičtějšího hlavního hrdinu, skvělé vedlejší postavy a divoký západ.
Kniha je čtivá, člověk prostě musí číst dál, aby zjistil, co že se to těm dvěma stalo. Krom toho Colt byl naprosto k sežrání, taky bych ráda někde potkala takového chlapa. *zasněný povzdech*
Jen ten konec... Ach jo, proč? Fňuk. Nicméně, snažím se hledat to pozitivní, což je to že kniha tak nesklouzla do klišoidního konce. Jenže tady by mi ani nevadil. Ještě jednou fňuk.

04.04.2019 5 z 5

Lovec věna Lovec věna Kateřina Loučková

Velice příjemné překvapení. Na knihu jsem narazila přes jednu knižní skupinu na facebooku. Nebýt toho, že jsem věděla předem, že se jedná o českou autorku (dle jména to není tak jednoznačné), rozhodně bych nic nepoznala. Příběh byl poutavý, hlavní postavy sympatické, ačkoliv Madelyn mi občas lezla na nervy. :) Fergussona jsem si ale oblíbila téměř okamžitě. Originální nápad, co se týká svatby se mi moc líbil. Za mě skvělé, škoda, že to vyšlo pouze jako e-kniha, ráda bych měla knihu i fyzicky v knihovně, protože dobrých historických romancí není nikdy dost. :)

01.04.2019 4 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Z knihy mám hodně rozporuplné pocity. Asi jsem od ní měla moc velká očekávání. Hlavní postavy mi nebyly nijak zvláštní sympatické, nemluvě o vedlejších. Cat mi vyloženě lezla na nervy, Frankie ve finále docela taky, protože to dost pohnojila. Škoda. Takový potenciál.
Ale abych knihu jen nehaněla, nápad s knihami jako prostředky pro seznámení je naprosto geniální! :)

01.04.2019 3 z 5

Pád lorda Draysona Pád lorda Draysona Rachael Anderson

Příjemné oddechové čtení se sympatickým hlavními i vedlejšími postavami. Ocenila jsem, že v knize tentokrát nebyl absolutně žádný sex. Občas je ho v těchto knihách až příliš. :)
Těším se na další díly. :)

31.03.2019 4 z 5

Cesta patriarchy Cesta patriarchy Robert Anthony Salvatore

Opět brilantní dobrodružství Jarlaxla a Artemise Entreriho. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, protože tam na mě bylo nějak moc politiky. Nebo mi to tak aspoň přišlo. Pak se to ale rozjelo a frčelo to pěkným tempem až do konce. Musím říct, že díky této trilogii, jsem byla schopná si oblíbit i Artemise. Konečně jsme odhalili kus jeho minulosti, která z něj udělala toho Artemise, kterého známe. V jedné chvíli jsem se bála, že mě zklame Jarlaxl a pohorší si tím ve svém statusu mého druhého zbožňovaného drowa, ale naštěstí se umoudřil. Nejvíce mě bavily právě části, kde byli oba pohromadě. Přesto pro mě nejlepším dílem zůstává dvojka. :-)
Myslím, že bych zvládla i další díly s touto pozoruhodnou dvojicí. Nicméně se těším, až se s nimi opět setkám, což podle obálek knih o Drizztovi nebude trvat příliš dlouho.

29.03.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nápad je to originální, alespoň pro mě a zároveň dost děsivý. Nicméně mě někde v půlce přestal příběh hlavní hrdinky absolutně zajímat. Škoda.
Zkusím dát šanci seriálu.

27.03.2019 3 z 5

Služebník krystalu Služebník krystalu Robert Anthony Salvatore

Miluju je. Oba dva, ačkoliv Jarlaxl je pořád o kousek výš. Obávala jsem se, jak mě kniha bude bavit, když tam nebude Drizzt. Proto jsem nesmírně nadšená, jak moc mě vtáhla do děje. Kousek po kousku se dovídáme novinky o Entrerim i Jarlaxlovi. Moc se mi líbil závěr, i to že jsme se setkali s postavami, které se vyskytly i v Drizztovi. (Pitomý duid! :D)
Kniha prostě předčila má očekávání, ale rozhodně mě to nepřekvapilo. Je to prostě Salvatore. :) Srdcovka.

20.03.2019 5 z 5

Mečové moře Mečové moře Robert Anthony Salvatore

Po předešlém díle, který mě dost zklamal, jsem na hodně dlouhou dobu Drizzta a jeho společníky odložila. Myslím, že to bylo asi dobře, protože o to víc jsem si knihu užila. Sice mi chvíli trvalo, než se mi vybavilo vše, co se v předešlých dílech odehrálo, takže čtení začátku bylo trochu křečovité, ale nakonec vše zase zapadlo tam kam mělo. Miluju tuhle partičku a jsem ráda, jak se to nakonec vyvrbilo i co se vztahů týká. :) Opět mě Drizzt přitáhl ke svým dobrodružstvím a zavedl mě na nebezpečné výpravy.
Navíc mě u tohohle dílu tak strašně vytrolil kamarád, že mě v podstatě donutil to přečíst v rekordním čase. :D

20.03.2019 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Mám ráda, když ve mě knihy probudí pocit, jako bych se setkala se starými přáteli. Opět jsem se mohla špičkovat s Thornem, soucítit s Winter (a fandit jí a Jacinovi), rozplývat se nad Vlkem a závidět ho Scarlet, věřit v lepší zítřky společně s Cress a těšit se z opětovného shledání Cinder s Kaiem. Moc pěkné čtení. :) Těším se na komiks, až se k němu někdy konečně dostanu.

04.03.2019 4 z 5

Žabí polibek Žabí polibek Garth Nix

Tak od téhle knihy jsem tak nějak vůbec nic nečekala a dostala jsem toho tolik. Odvážnou princeznu, přerostlého mloka, vydří slečnu a! mluvícího psa. Moc hezká pohádka, která se příjemně četla. Ačkoliv už jsem na pohádky velká, tohle se četlo jedna radost. Určitě zkusím i další autorovo knihy, až se k nim tedy přes ten dlouhý seznam knih na čtení dostanu. :)

01.03.2019 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Knihu jsem si nakonec půjčila, protože jsem zjistila, že tam je LGBT tématika a že o té dvojici má vyjít komiks. Teď už si ani nejsem jistá, jestli ten komiks chci číst. Tohle byla tak strašná slátanina... Nejsem cílová skupina, ale nezlobte se, doufám, že si z hlavní hrdinky nikdo nebere příklad. Opravdu jsou dnešní teenegaři takoví? Protože pokud ano, je to děsivé. Nenašla jsem jedinou sympatickou postavu, v podstatě vůbec nevím, co mi kniha měla říct. Hlavní hrdinka byla tak neskutečně, já nevím, asi ufňukaná? Vůbec nevím, jak to vyjádřit. A hláška: Je to vtipné, protože je to pravda mi začala lézt na nervy, když jsem jí četla asi tak potřetí.
Ne, tohle opravdu ne.

24.02.2019 odpad!

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Velice čtivá oddechovka. Gierová prostě psát umí o tom žádná. Člověk si u knihy příjemně odpočinul, takže za mě super.

19.02.2019 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Asi jsem se zamilovala.
Tak tohle čtení jsem si opravdu užila. :))) Atticus je opravdový sympaťák, Oberona bych chtěla domů okamžitě a Attikovo právnické duo mě neskutečně bavilo.
V dnešní éře Avengers mě neskutečně pobavilo, jak neoblíbený je v této knize Thór. :D Byť je tam o tom jen malá zmínka. :D

16.02.2019 4 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Tak tohle bylo opravdu překvapení. Přiznávám, že ze začátku jsem měla pocit, že si hrdinku neoblíbím. Ani nevím proč vlastně. Vůbec nechápu proč jsem si myslela, že je nesympatická. :D Kniha měla spád, zajímavé postavy, jak ty hlavní, tak vedlejší. Líbilo se mi moc, jak s ní Dominik nejednal v rukavičkách, jako všichni ostatní do té doby. Téma krasobruslení se mi taky moc zamlouvalo. Doufám, že autorka ještě něco napíše s chutí si ji přečtu. :)

09.02.2019 4 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Povídky jsem četla nadvakrát, protože se mi v polovině knihy, vrátila e-výpůjčka zpět do knihovny. Možná to bylo dobře, neboť mě prvotní čtení vůbec nebavilo. Povídky mi přišly nemastné neslané. Nicméně!, se to začalo zlepšovat, takže pár povídek, které za to stály se opravdu našlo. Byl to příjemný návrat do světa Kladiva, přestože poslední díl mě příliš nenadchnul. Nejlepší povídky pro mě byly ty, kde byl celý tým pohromadě.

09.02.2019 3 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Kniha opět výtečně napsaná, ke slovu se více dostává Beneš, což mi vyhovuje. Vypadá to, že se z něj stává zajímavá osobnost. Nicméně v oblíbenosti stále vede Wolfram. Miluju jeho smysl pro humor a hlavně styl uvažování, který si přivezl z Rhodu. Občas je až moc sebevědomý, ale to k němu patří. Krom toho by nejspíš jinak nemohl přežít tak dlouho. Navíc ve mě kniha podnítila touhy dozvědět se o tomhle období více, což si myslím, že by přesně měla vyvolávat. :)
Těším se na další díly a jsem zvědavá, jak se postavy budou vyvíjet dál.

26.01.2019 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Moje první kniha od autora a určitě ne poslední. Sice bohužel odnesl to, že mám nějakou nečtecí náladu, takže jsem knihu četla nezvykle dlouho, ale nic to nemění na tom, že byla skvělá! Je pravda, že začátek byl pomalejší, ale pochopitelný, aby se člověk dostal do děje.
Děj pro mě dostal pravý spád ve chvíli, kdy se na scéně objevil Wolfram. :) Ten chlapík se mi dost zamlouvá. I když je pravda, že všechny postavy, které měli svou odnož v příběhu se mi zamlouvaly. Dokonce i Hans Křivák.
Jsem ráda, že jsem knihu nakonec v knihovně ukořistila a rozhodně se chystám na další díly.

22.01.2019 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

O knize jsem se dozvěděla je díky recenzi, která na mě vyskočila na facebooku. A musím říct, že jsem ráda. Jak už tady někdo zmiňoval, zamlouvalo se mi, že to nebyl žádný složitý fantasy svět, ale něco, co si docela dobře umím představit. :) Nadchnul mě nápad s lidožravými vílami, ale jak zmiňovala autorka oné recenze a stejně tak většina z komentujících, hlavní hrdina byl prostě na pěst. První třetina knihy mi docela odsýpala, druhá třetina už byla horší a měla jsem stále větší chuť Dominika umlátit jeho vlastní knihou a třetí třetina už byla jen parádní jízda. Za mě super čtení a dala bych si klidně líbit i nějaké pokračování. I když nejspíš kratší než tahle bichlička. :D
Čekala jsem, jak autorka nakonec celou situaci vyřeší. Sice to bylo velice dobré rozuzlení, ale čekala jsem jiné. Nu což.
Za otravnost a tupost Dominika, to přece jen na pět hvězd není, ale solidní čtyři rozhodně. :)

11.01.2019 4 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Neumím si představit lepší zahájení čtecího Nového roku, než s Flanaganovou knihou. Tenhle chlap je prostě srdcovka už spoustu let a pro mě je zárukou kvality. Navíc je tohle díl s mým milovaným Haltem a oblíbeným Crowleym. No vlastně asi v celé té sáze neexistuje postava, kterou bych neměla ráda. A teď k samotné knize.
Sice se to bude trošku rozcházet se slovy v předchozím odstavci, ale kniha pro mě měla dost pozvolný rozjezd. Dokonce jsem ji nedočetla na jeden zátah, což se mi u Flanagana snad ještě nestalo. Nicméně! V knize objevilo tolik plusů, že mi to zas tolik nevadilo. V prvé řadě jsem si tady oblíbila Duncana, ne že bych předtím neměla ráda, ale byl jen taková ta postava na pozadí, která je sice sympatická, ale drží se spíš na okraji té hlavní pozornosti. Tady ale naopak byl v jedné z hlavních rolí a ukázal se jako postava hodna postavení se na piedestal k hraničářům. Dále tu byl Arald, další oblíbenec z původní série. No a v neposlední řadě Gilan! Já toho chlapíka zbožňuju a doufám, že autor tam vidí ten prostor, který může využít k napsání knih o Gilanově učení u Halta. Za což bych autora nejspíš povýšila na svatého.
Je pravda, že tentokrát děj trochu brzdilo víc dějových linek, ale ve finále se to tak hezky spojilo, že to nakonec až tolik nevadilo. Prostě nemůžu jinak, srdcovka je srdcovka.

01.01.2019 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Tohle bylo jako vrátit se domů. Tak krásně hřejivý pocit, že se opět setkávám se svými milovanými hraničáři. Vzhledem k tomu, že je v hlavní roli tentokrát můj největší oblíbenec Halt, bylo jasné, že od téhle knihy mě nikdo nedokáže odtrhnout. Oblíbila jsem si tady Crowleyho, ačkoliv ho mám ráda i v sérii o Willovi, tady má více prostoru a není možné si ho neoblíbit.
Ostatní hraničáři, se kterými se postupně setkali se mi moc zamlouvali. :) Hlavně Berrigan byl super. V knize je opět znát Flanaganův úžasný suchý smysl pro humor, kvůli kterému ho tak moc miluji. Jeho hraničáři jsou prostě srdcovka.

26.12.2018 5 z 5