Etule Etule komentáře u knih

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Musím říct, že mě po přečtení pár stránek, dost překvapilo, že je tahle kniha v naší knihovně zařazena v oddělení pro děti a mládež. Upřímně kdybych tohle četla jako dítě, nebo mládež tak z toho mám asi dost solidní noční můry. :D
Chvíli mi trvalo si zvyknout na to propojení westernu a hororu. Takže mi ze začátku zombíci trošku vadili (nebijte mě prosím :D). Nicméně poměrně rychle si mě získal sám Callahan, takže pak už nebyl problém knihu vzít na jeden zátah. Moc se mi líbilo, že autor s Chřestýšem neudělal žádnou rapidní změnu, co se jeho chování týká. Protože ta jeho zákeřnost, kdy v jednu chvíli držel s někým za jeden provaz a vzápětí na ně mířil Bestií a Kráskou, aby udělali, co po nich chce, mi k němu prostě seděla. Kdyby z nějak udělal "parchanta" jen naoko, ale ve skutečnosti by to byl dobrák, asi by se mi tolik nezamlouval. Asi by mi taky nevadilo se s Chřestýšem a jeho Kráskou a Bestií ještě jednou setkat. ;)

23.12.2018 4 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Taková milá jednohubka.

20.12.2018 3 z 5

Hrdina ze sousedství Hrdina ze sousedství Nora Roberts

Příjemné čtení na jeden večer. Od autorky jsem, ale zvyklá na vyšší šarži. :)

15.12.2018 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Už je tomu pár let, co jsem viděla stejnojmenný film. Docela mě bavil, ale nebylo to nic extra. Na Riordana slyším odevšad jen chválu, tak jsem si řekla, že si tedy od něj něco přečtu. Z filmu si pamatuju opravdu jen útržky, ale i tak byl dost jiný než samotná kniha. Což je v podstatě dobře.
Docela mě překvapilo, jak děj odsýpal, páč jsem pak vyjeveně zírala, že to má 400 stránek. V eknize to nebylo poznat. Nicméně postavy se mi docela zamlouvaly, mám ráda mytologii, takže se mi to opravdu dobře četlo. Naštěstí tam nebyla žádná postava, která by mě přímo rozčilovala, což je rozhodně plus. Samozřejmě je poznat, že je to pro mladší čtenáře, do jejichž věkové kategorie už pár let nespadám. Přesto se na další díla autora podívám zblízka.

15.12.2018 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Není jednoduché k této knize napsat komentář, stejně jako nebylo jednoduché její čtení, v mém případě poslech. Mrazivé, kruté, realistické.
Po doposlechnutí jsem jen seděla a hlavou mi táhlo: "Ne, takhle to nemělo být. Takhle to nemělo skončit." Když jsem to mimoděk pronesla nahlas, kolegyně, která věděla, co jsem poslouchala pronesla: "Byla to válka."
Ano, válka. Nesmyslná, kde umíralo tolik mladých a nevinných. Válka, do které byla generace v podstatě vmanipulována lidmi, kteří měli velké huby, ale neměli se k činům. Však oni to za ně přece odbojují mladí.
Zoufalství, beznaděj, strach. Tím vším tahle kniha čpí, až z toho člověka mrazí a má pocit, že je v těch zákopech s nimi. Brilantní dílo, které bych před nějakými deseti lety, kdy jsem měla knihu číst na střední škole, nedokázala docenit tak jako teď. Smekám před autorem.
Měla jsem toho původně na srdci mnohem, mnohem víc, ale nedokážu vyjádřit slovy tu smršť pocitů, kterou kniha dokázala vyvolat. Silný příběh, který v člověk prostě zůstane.

11.12.2018 5 z 5

Poslední stadium Poslední stadium Jiří Pavlovský

Asi půjdu dost proti proudu, ale mě se poslední díl moc nelíbil. Pokaždé, když si na něj vzpomenu mi naskočí jen: "Co to sakra bylo?"
Škoda, škoda. Tak uvidím, jak na mě budou působit povídky. :) Rozhodně sérii nijak nezatracuji, byla pro mě celkově velice příjemným překvapením.

06.12.2018 3 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Nejprve jsem se totálně ztratila ve všech jménech a strýčcích a bratrancích a tak dále. Ale ve chvíli, kdy jsem se zorientovala, už to celkem šlo.
Dostalo mě, jak Nicholase jejich první setkání rozhodilo, to jsem se opravdu skvěle pobavila. Nicméně, mi přišlo, že vztah hlavních hrdinů se tak nějak ztratila právě mezi všemi těmi strýčky, kteří se kolem ochomýtali. Nic proti nim, byli opravdu velmi sympatičtí a těším se na jejich vlastní příběhy, ale nemůžu si pomoct a mám pocit, že to dost ubralo příběhu právě hlavních postav.
Nicholas se v podstatě na polovinu knihy kamsi ztratí, a pak to jde na můj vkus až příliš rychle. Ale dám sérii šanci, právě díky strýčkům, konkrétně tedy Jamesovi.
Takové opravdu nenáročné čtení do tohohle nepříznivého počasí.

25.11.2018 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Mám pocit, že teď půjdu hodně proti proudu, ale bohužel mě to nijak zvlášť neoslovilo. Upřímně mi bylo úplně jedno, kdo starou paní zabil a proč. Žádná postava nebyla nijak zvlášť sympatická, aby si člověk řekl: "Hlavně ať vrah není ten a ten." Škoda, po přečtení černoušků jsem od toho čekala asi příliš. Nebo je to možná jen dané tím, že mám Hercule Poirota zafixovaného jako toho nesympatického chlapa ze seriálu, který mi nikdy tak úplně nesedl.
Ale aspoň jsem si díky němu splnila bod výzvy. :)

21.11.2018 2 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Tahle knížka dala pořádně zabrat mým mozkovým závitům. V jednu chvíli jsem se tak vžila do Jackovi role, že jsem si v práci povídala sama se sebou, jak jsem se usilovně snažila přijít na to, jak to sakra je. :D Doufám, že mě u toho nevidělo moc lidí.
Nicméně odhadla jsem to nakonec správně, jen osobu jsem netipla. V tomhle žánru mám jiného favorita, ale i Jack Caffery (miluju jeho příjmení :D) má své charizma a kouzlo, kterému jsem propadla, takže další díly mě určitě ještě čekají. Zaujala mě jeho minulost, souhlasila jsem s ním, když vyhrožoval "přítelkyni", že jí zabije, protože za to co udělala bych ji zabila taky. Tak uvidíme, jak to s tímhle detektivem půjde dál. :)

15.11.2018 4 z 5

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Měla jsem nějakou podivnou náladu a neměla jsem náladu na žádnou romantiku, tak jsem si řekla, že si přečtu další díl Lháře, a třeba mě to zbaví té podivné krize. Což se díky Lokimu opravdu stalo. Sice tam byla taková drobná romantická linka, ale naštěstí to příběhu nijak zvlášť nevadilo.
Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní (na to, že je blonďák jsem si zvykla už v předchozí knize), protože první díl jsem četla před nějakými pěti měsíci. Ale pak už to šlo samo. :)
Moc se mi líbilo přibrání nových lidí do party, zamíchání do hry řecká božstva bylo taky super. :D Pobavila jsem se. Nejlepší byl stejně Lhářík. :) Těším se na další díl.

10.11.2018 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

I když nám autor v podstatě prozradí, jak to celé skončí, doufala jsem, že se stane zázrak. Autorův styl se mi moc líbí, ale představa, že by taková společnost skutečně existovala, je víc než děsivá.
Člověka to nutí zamyslet se nad tím, jak by se v takové chvíli zachoval sám. No já upřímně vůbec netuším.
Mrzí mě, že oba měli tak málo času na to, aby mohli být spolu. Ale na druhou stranu se alespoň našli. I přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, nedokázala jsem být "silná" a řvala, jak malé děcko. Je z toho těžko u srdce...

29.10.2018 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Moc hezký díl. Nateův strach ze závazků byl podle mě celkem pochopitelný, ale jsem ráda, že se nakonec "probudil", což ale nemění nic na tom, že byl sem tam na přes držku. :D Líbilo se mi, že Olivia neustoupila na první dobrou, jak se říká, ale nechala ho v tom trochu vycukat. Jen ať se pěkně snaží. Moc pěkné čtení.

27.10.2018 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

První díl jsem četla už před časem, takže jsem si postavu Jo z předchozího dílu nepamatovala. Nicméně i přesto jsem si říkala, že mě to bude na ní asi vadit. Jenže pak člověk zjišťuje proč je taková a už se od knihy nedá odtrhnout. Moc se mi líbilo, že se zapojily i páry z předešlého dílu.
Líbilo se mi, jak už tady bylo zmíněno, že svoje předešlé vztahy nejprve ukončili. Jen mě na konci trochu vytáčel Cam. Chlap no... Některé věci jim prostě nedojdou.
Zběžně jsem mrkla na další anotace a moc se mi líbí, koho budeme mít možnost sledovat v dalších dílech. :)

22.10.2018 4 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Musím říct, že autorka v jedné knize rozehrála hned několik milostných příběhu. Což není úplně na škodu, ale přesto se mi zdá, že ústřední dvojice díky tomu nedostala tolik prostoru kolik by si zasloužila. Nicméně všechny ty vedlejší vztahy měly sympatické aktéry a jednoduše se jim nedalo nefandit. Přesto to na hlavní příběhu trošku ubralo, protože mi přijde, že se to pak všechno stalo nějak moc rychle.
Ale i tak celkem pěkné počtení. :)

21.10.2018 3 z 5

Úsměvné povídky, které zanechají právě ten správný pocit po jejich přečtení, mnohem více než salvy smíchu. Jsem ráda, že jsem nakonec po knize sáhla v rámci výzvy, protože to bylo opravdu pohlazení po duši.

19.10.2018 4 z 5

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Po dlouhé odmlce jsem se opět vrhla na další díl Kladiva. Rozhodně to byla skvělá volba. Někde uprostřed četby jsem se začala o Felixe a jeho bandu opravdu bát. Ve chvíli, kdy se se v jeho životě opět objeví starý přítel, tentokrát ovšem na jiné straně než Felix sám, začíná přituhovat. Musím říct, že jsem dlouho nepotkala v knize tak sympatickou "zápornou" postavu. Škoda, že ho prostě nepřibrali do týmu, ale je mi jasné, že to nešlo. Nicméně by to byla ještě větší jízda. :)
Skvělé!

16.10.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Knihu jsem četla v bezprostředně po přečtení Náhradního kluka a musím říct, že tahle se mi líbila o chloupek víc. :) Je úžasně čtivá, má sympatické postavy, které ovšem mají svá vlastní tajemství a určité problémy. Jenže nic není tak jak se na začátku zdá.
Jsem moc ráda, že se Autumn nakonec rozhodla tak jak se rozhodla. Hlavně jsem, ale ráda, že se rozhodla udělat to, co je dobré pro ni a ne pro všechny okolo. Takže rozhodně palec nahoru.
Solidní 4,5 hvězdičky, na plný počet to pro mě nebylo, chyběl mi tam nějaký wau efekt. ;) Ale rozhodně stojí za přečtení, a nejspíš si ji i pořídím do knihovny, je to příběh, ke kterému bych se vrátila ráda.

15.10.2018 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Nádhera. Nečteno na jeden zátah, aby sonety neztratily svou krásu. :)

15.10.2018 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Moc hezká knížka se sympatickými postavami. Rozhodně se mi zamlouval náhradní Bradley a jeho sestra Bec. :) Trošku mě mrzí, že jsme se nakonec nedozvěděli, jestli se dala dohromady se svým vyvoleným, ale třeba nám autorka napíše Bečin vlastní příběh.
Líbilo se mi, jak se z povrchní a do sebe (a internetu) zahleděné holky, stává pohodářka.

14.10.2018 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

I druhý díl si mě okamžitě získal. Opět se setkáváme s naší známou trojicí, ale do jejich života vstoupí i nové rozhodně zajímavé postavy. S tímhle dílem jsem si zároveň uvědomila proč mám Kellena tak ráda. On totiž není ten hrdina, kterému se obvykle (neříkám že to tak mají vždy) všechno daří a jde podle plánu. Dělá chyby. Učí se z nich, roste a vyvíjí se. A pořád se hledá. Myslím, že o tom, jak skvělý je Reichis se určitě není nutné zmiňovat. ;)
Líbilo se mi, že se tady objevil další Divotvůrce. Doufám, že se opět s nějakým setkáme v dalším díle. Takže za mě plný počet hvězd a ještě mnohem víc, protože autor je prostě sympaťák a je poznat, že si to psaní opravdu užívá. Díky mu za to.

13.10.2018 5 z 5