Etule Etule komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádherná kniha. Ridge byl tak sympatická postava, že nebylo možné si ho neoblíbit. Často se mi pro ně svíralo srdce, hlavně pro Ridge, který měl pohnutý život, ale i přesto se nikdy nevzdal.
Moc se mi líbil nápad s vlastním soundtrackem písni, které spolu Ridge a Sydney skládali. Jen si myslím, že si ho více vychutná člověk, který si knihu přečte v originále. Když čtete píseň česky a posloucháte anglicky je z toho takový gulášek. :) Ale to není nic proti autorce, spíš je mi líto, že anglicky číst neumím.
Celkově se mi kniha moc líbila a rozhodně doporučuji. :)

06.06.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Vždycky se najde nějaká krysa, a ne vždy ta čtyřnohá. :)

05.06.2018 4 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Měla jsem obavy z toho, jak to dopadne, když bude knihu psát jiný autor. Ano, bylo to poznat stylem psaní, ale myslím, že autor to zvládl skvěle.
Děj opět odsýpal, partička bavila. O čemž svědčí i to, že jsem vzápětí začala číst další díl.
Tahle série mě fakt získala. Snad to udrží laťku. :)

29.05.2018 3 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

O něco slabší než předchozí díl, ale přesto mě bavil. Oblíbila jsem si tuhle partičku, četlo se to rychle a lehce. Opět jsem se ze srdce zasmála. Vzhledem k útlosti knihy to byla taková jednohubka.

29.05.2018 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Nečekala jsem vůbec nic a dostala naprostou pecku. Co hláška to, perlička. Viz: "Na rozdíl od vědy, kde je dvě a dvě za každých okolností čtyři, tak tady to může být jednou čtyři, jednou čtyřicet a potřetí žirafa." U toho jsem dostala první záchvat smíchu, a pak už to docela svištělo.
Felix byl překvapivě docela sympaťák (už jen to, že se ukryl do blázince mě pobavilo) a partička, kterou si kolem sebe nashromáždil taky stojí za to. :D Knížečka je tenounká, takže jsem jí přečetla opravdu rychle a konec navnadil hned na další díl, takže se na něj vrhám.
Měla jsem obavy z toho, že se to odehrává v Praze, protože zatím všechny magické knihy, které se odehrávají v Čechách mě nějakým způsobem zklamaly. Tahle však nepůsobila tak na sílu a to byl zřejmě ten hlavní důvod, proč na mě ostatní tak nezapůsobily.
Upřímně se trochu bojím toho, že ostatní díly píší jiní autoři, ale třeba nezklamou. :)

26.05.2018 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Druhá kniha od autorky, která se mi líbila o něco více než ta první. Sice to mělo naprosto totožný koncept, ale nakonec to vůbec nevadilo. Děj svižně plynul, postavy byly sympatické, zasmála jsem se. Emma byla správně potrhlá a upřímně to, co se jí stalo bych asi jen tak neustála.
Prostě vše, co člověk od takové oddechovky očekává. :) Super.

24.05.2018 4 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Těžko se mi hledají slova, jak knihu hodnotit. Četlo se to dobře, postavy byly sympatické, a rozhodně velké plus za draka. :) Jenže na druhou stranu to bylo takové nemastné, neslané.
Řekla bych, že neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Škoda.

20.05.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Předem se omlouvám, že tenhle komentář pravděpodobně nebude dávat moc smysl. Nicméně ho píšu o půl druhé ráno a cloumají mnou emoce.
V prvé řadě chci říct, že jsem o knize samozřejmě díky facebooku věděla ještě než vyšla, a přesto že nemám příliš v oblibě české autory, bylo jasné, že tuhle prostě v knihovně mít budu. Už jen kvůli tématice. A musím také říct, že jsem hrdá, že knihu napsal Čech!
Poté co jsem přečetla Probuzení Simona Spiera, jsem se k Muffinu nějak nemohla "dokopat". Převážně proto, že jsem věděla, že budu srovnávat. Musela jsem přečíst osm knih mezi tím, abych po knize sáhla. Ano až tak mě Simon Spier dostal. Pak přišel svět knihy a já byla na diskuzi o LGBT literatuře, kde samozřejmě Theo nechyběl. No a bylo to jasné. Už nebylo možné čtení dále odkládat.
Nejspíš nedokážu úplně popsat tu změť emocí, která mě zaplavovala během čtení knihy, kde se střídalo vyprávění ze strany Daniela a Kita. Tak diametrálně odlišných stvoření, až se nejednou zvedlo obočí. A přesto k sobě pasovali, jako dílky puzzle. Jejich postupné otevírání se jeden druhému, převážně v případě Daniela, mě okouzlilo. Dokážu si představit, že podobně jako on, to má dost lidí. Jen to nevidíme, protože to stejně jako Daniel dokáží mistrovsky skrývat. A co si budeme nalhávat, lidi většinou raději dělají, že nic nevidí, neslyší. Jen málokdo se odváží udělat to, co udělal Kit. Pokusil se jít pod povrch, nevzdal se a objevil zcela odlišného člověka, než jak se prezentoval před ostatními.
Ne, nedokážu být v tomhle případě úplně objektivní a přiznávám to. Ne, pokud jde zrovna o takovéhle téma. O to, že v dnešní "moderní" době, existuje stále obrovské množství sešňerovaných lidí. Že stačí jediný "alfa" samec, kterého všichni poslouchají, a na základě jeho názoru odsuzují jiné. Ty "odlišné".
Víc takových knih, moc Vás prosím.
Kdyby to šlo, dám těch hvězd třeba padesát.
P.S: Kniha putuje do výzvy, protože ji tam prostě chci mít! A protože Muffin a čaj! :)

19.05.2018 5 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Po mém posledním pokusu o čtení knihy od N. Roberts jsem k této knize přistupovala s velice malým očekáváním. Nepamatuji si již název předešlé knihy, ale nedočetla jsem ji. Zřejmě proto, že se jednalo o dvě knihy v jedné a všechno na mě bylo moc rychlé.
Proto kniha překonala všechna mé očekávání a nadto mě velice příjemně překvapila. Četla se skvěle, rychle a nedalo se odtrhnout. Xandera jsem si zamilovala už jen díky jeho skvělému knihomolství. Takových chlapů, nebo aspoň v mém okolí, je málo. :) Líbilo se mi že neutekl, nesoudil a byl pořád svůj.
Obdivovala jsem Naomi za všechno, co dokázala překonat. Jen těžko si člověk může představit, jak tajemství jejího otce otřáslo celou rodinou.
A Seth a Harry! Zlatíčka. Ty si nešlo nezamilovat. Díky nim dostane kniha i tu pátou hvězdu.
Takže sečteno a podtrženo: Rozhodně doporučuji. Po delší době opět skvělé čtení od N. Roberts.

17.05.2018 5 z 5

Dominion Dominion Peter McLean

Druhý díl se mi líbil překvapivě více než ten první. Vedlejší postavy dostaly trochu více prostoru, což se mi zamlouvalo. Spálený muž ukázal drápky, na scénu se vrátil Adam a papa Armand se taky dostal ke slovu.
Nikde nic nedrhlo, děj skvěle plynul a najednou byl konec. Těším se na další díl. Doufám, že nám ho Host naservíruje, co nejdříve. :)

15.05.2018 4 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Musím se přiznat, že ze začátku jsem měla problém se začíst. Jednak proto, že tohle byl můj první životopis, co jsem kdy četla, takže jsem si musela zvyknout. Jednak proto, že jsem podvědomě hledala Hawkeye z M*A*S*H*. Ten tam ale nebyl. :) Jen Alan, který vás dostane svým vlastním způsobem, humorem a vyprávěním.
Pěkné čtení.

13.05.2018 3 z 5

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Četla jsem krátce po Klamu lásky, a musím říct, že tahle kniha se mi líbila více. Obě si byly velmi podobné, tak trochu moc zapálené ženy do určité záliby, ne úplně krásní muži, více či méně poznamenaní minulostí. Obě knihy se četly lehce a rychle.

04.05.2018 4 z 5

Klam lásky Klam lásky Amanda Quick (p)

Příjemná oddechovka se sympatickou ústřední dvojicí. :-) Četlo se to lehce, ostatně jako většina knih tohoto žánru. Olympiinu vášeň pro knihy pochopí všichni knihomolové. :)

04.05.2018 3 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Nejlepší díl ze série. :) Sebastianův tvůrčí blok mi byl poměrně blízký, Daisy se mi zamlouvala svou povahou. Nelekla se jako skoro každý.
Zmínka o kokainu mě překvapila, ale ne nijak rušivě. Naopak mi přijde, že dokonale sedla k Sebastianovu charakteru. Je to přece jen taky člověk, který má své slabosti.
Ano, nejlepší díl.

22.04.2018 5 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Knížka na jedno odpoledne. Příjemné čtení, ačkoliv mi chování Filipa dost lezlo na nervy. :)
Zklamal mě konec, protože mi to přišlo, že to bylo strašně rychlé. Celou dobu se bránil, a měl problémy vyjadřovat své pocity, a pak najednou během pár stránek otočil. Ale přesto pěkné čtení.

22.04.2018 3 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Druhá kniha, díky které mám chuť udělat si výlet do Florencie a dát si gelato. :-) Krásné čtení do tohohle klubajícího se nádherného počasí. Četlo se to samo a člověk musel obdivovat Howarda. Ren byl prostě zlatíčko. Bavilo mě to. :-)

19.04.2018 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Potvrdilo se mi, že autorka prostě není nic pro mě. Což o to nápad to mělo dobrý, ale čekala jsem, že tam bude více scén s Akinlim, když už měl být tak rozhodující pro její další život. Nicméně těch maloučko scén, co s ním bylo se mi líbily, díky jeho povaze. Zbytek mě až tolik nezaujal. Ani ostatní Sirény si mě nezískaly, možná až na Aisling. :)
A nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že jsem měla půjčenou e-knihu nebo jestli to tak je i v tištěné, ale docela mě rušilo, že nebylo odděleno, třeba kurzívou, když "mluvil" oceán. Ale tak to už je spíš hnidopišství z mé strany.

14.04.2018 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Přiznávám se, že po přečtení několika prvních kapitol, jsem přemýšlela, co na téhle knize všichni vidí, že jsou z ní tak nadšení? Jenže jak jsem četla dál a dál a dál, tak moje vlastní nadšení stoupalo do výšin.
Jistě, jejich problémy se z úhlu dospělého člověka zdají malicherné, ale zatraceně je jim šestnáct! :) Moc jsem Simonovi fandila, o tom kdo je Blue jsem měla svou představu, která nevyšla, ale nakonec to ani tolik nevadilo. V určitou chvíli mi došlo, kdo to nejspíš je. :) Byla jsem ráda, že to tak nakonec dopadlo, protože se k sobě prostě hodí.
A krom toho, u tohohle tématu nedokážu být dostatečně objektivní. :D Takže za mě plný počet.
P.S: Podle traileru, který jsem tedy samozřejmě viděla až po čtení, to vypadá, že bude film jiný než kniha, což se dalo předpokládal. V tomhle případě, ale nevím, jestli se na něj zajdu podívat. Ačkoliv zřejmě neodolám. :)

09.04.2018 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Moc hezké zakončení série. Celá série mě bavila, dokonce víc než jsem původně čekala. Líbilo se mi to propojení se Shakespearem. I přes rozsah dílů, ze kterého jsem měla původně obavy, se to četlo lehce a rychle.
Prostě fajn oddechovka. :-)

05.04.2018 4 z 5

I druhý díl se mi líbil, stejně jako předchozí. Bála jsem se, že už tam nebude o čem vyprávět, ale bylo tomu právě naopak. Líbí se mi, jak se jejich vztah vyvíjí. Stejně tak vedlejších postav. :-) Velice milé překvapení.

05.04.2018 4 z 5